TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije tajna da je Todi Tisak jedan od miljenica i da ima velike planove sa njim… Ova firma će sljedećih godina ići naprijed velikim koracima a prve naznake toga se već vide iz izvještaja za 2011. O prodaji Tiska ne treba razmišljati trocifreno… Određena ekipa je to shvatila i upravo gledamo akumulaciju na djelu.

prije svega, graditelju trebamo čestitati na onim prekrasnim grafikonima na vrhu ove stranice. doista se potrudio i to sve izgleda još ljepše nego što jest. iz tih grafova vidi se koliko doista vrijedi tisak, a uz to i dobro izgledaju. svaka čast na trudu i dizajnerskom umijeću. ako se ne bavite grafičkim dizajnom, profulali ste profesiju gospodine graditelju…
no, ja sam i dalje jako oprezan, da ne kažem skeptičan jer imali smo i dosad ovakve rastove do 200 pa opet nazad, prije do300 pa nazad….treba biti strpljiv, vidjeti tko je ušao, tko je izašao i donijeti zaključke. još uvijek smo na klimavim nogama zbog paketa AUDIO-a. Bilo bi lijepo kad bi se uprava oglasila na koji način misli prodati manjinske udjele u t. društvima, pa ćemo onda znati jesmo li na pravom putu ili nismo. Stoga oprezno.

...povijest se ponavlja...


Kako je moguće da se ovolike količine okreću uz veoma mala odstupanja od cijene, tj. po istoj cijeni?
Prvih 10 pasivno. Od 11. imaju manje od 2000 komada.
Bijaše spavanac toliko mjeseci, i sad odjednom veoma živo, a bez većih pomaka?
Ja i moji prijatelji spadamo u veće a nismo bili nešto posebno aktivni (samo ja dokupih).
Čudno, a nije čudo. [undecid]

svojevremeno je ilirika prodala, a nije se mjenjala cijena, to vjerojatno fondovi ili neko dr. unaprijed dogovore cijenu transakcije i zatim se ista formalno provede preko burze.

svojevremeno sam računao fer cijenu i dobio višegodišnji prosjek prema dobiti (bez izv. prihoda) oko 157 kuna. u tu cijenu nije uračunat mogučnost rasta, što je i mislim i u redu jer se isti ne predviđa, bar ga ja ne vidim -kratkoročno-.

ako se prognoze rasta poprave, ili ako se popravi zapošljavanje, potrošnja, vlada počne malo više štediti i ulagati u rast to bi cjena dionice mogla pratiti. osobno ne vjerujem u to u slijedećih 6 mjeseci, pa ne mislim sad dokupljivati-to mi je duga pozicija-tisak zapravo nema konkurenciju, a od najbližeg konkurenta je mnogostruko veći, što je za trgovinu ključno, -dokupiti ću kad će se osjetiti neki rast bdp-a

donekle se slažem sa rovcem, iako smatram da bi u cijenu mogao biti uračunat i dio potencijala kojeg tisak ima sa svojom maloprodajnom mrežom (o distribuciji je sve rečeno), tako da ipak mislim da je tisak u odnosu na ZSE malo podcijenjen i da bi fer-vrijednost trebala biti oko 250-300 kuna trenutno, bez uračunavanja budućnosti. pa jedan janaf koji neće u privatizaciju i koji nema neku značajnu perspektivu za male dioničare trži se već godinama na p/e preko 30, a tisak na 15, premda znamo da je mogućnost tiskove dobiti znatno veća od prikazane.

...povijest se ponavlja...

ima potencijala, ali vremena su takva kad se sve trži ispod cijene, zato neki analitičari preporučuju "full in equity"

čitam danas Todorića i čovjek je pun optimizma – iznenadio me. nisam takav optimista, posebno ne za ovu godinu, no potaknuo me "može li biti u pravu"?

Za Tisak, tj. dioničare je zasad najbitnije da AUDIO stavi svoj paket u prodaju, bez unaprijed određenog kupca kao u neka stara vremena:
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/78837/Odlaskom-Polanceca-Tisak-poskupio-sedam-puta.html

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

HM…znači 2009. g. je tražio 25 kn po dionici a 2010.g je tražio cca 180 kn po dionici.
Sad možemo očekivati neku sredinu, nažalost…cca 80-90 kn.

Bubne Lojtra i ostane živ. [lol]

I dok većina samo bez veze laprda, čvrste ruke dokupljuju u tišini. Samo što će izgleda morati malo podići ljestvicu.

TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 252.012 10,56 Zast. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.107 0,21 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.494 0,15 Skrb. račun
8. PERČIN ANTUN (91563018926) 2.916 0,12 Osnovni račun
9. KBZ D.D. (70663193635) 2.726 0,11 Skrb. račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 2.600 0,11 Skrb. račun NEW
Ukupno: 91,74


HM…znači 2009. g. je tražio 25 kn po dionici a 2010.g je tražio cca 180 kn po dionici.
Sad možemo očekivati neku sredinu, nažalost…cca 80-90 kn.

Je baš tako, čujemo se uskoro … [embarass]
…. čim (ako uspijem) prodam svojih 1000+ komada na ovim vrijednostima iznad 90 kn.
Valjda ću uspjeti postići prodajni prosjek blizu 100 kn [lol]
A mislio sam ih uvaliti onome što danas nuđaše 500 kom. po 150 kn. Sutra će se vjerojatno povući kad uoči ovu realnu procjenu. Ah, koju sam priliku propustio ….

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Evo Vam malo fundamenata sa mojedionice.com. Nadam se da se oni neće ljutiti [smiley].

Trend je konačno preokrenut i na polju profitabilnosti. Nadam se da ćemo ove godine uspjeti spojiti 4 pozitivna kvartala i bez bitniji pomaka EPS bi mogao ići na cca. 25 kuna. IMHO. Ukoliko konačno sve velike najave vezane uz TISK počnu davati rezultate moglo bi biti i bitno više.
Jer na nekonsolidiranim prihodima od cca 1.350 kn/dionici to i ne bi trebao biti veliki problem. A i gazda je mnogo optimističan što se ove godine tiče. Sumnjam da je u krivu [smiley]

Gospon Bill,

sve je to super……a recite mi jel bi mi ovdje mogli dobiti kakvu kost ….danas, sutra….dividenda i to…ili to ne bude nikada

beti


Gospon Bill,

sve je to super……a recite mi jel bi mi ovdje mogli dobiti kakvu kost ….danas, sutra….dividenda i to…ili to ne bude nikada

Evo ti HT dijeli dividendu pa što ti to vrijedi. Nitko više ne čeka dividendu pogotovo sad kad će se oporezivati. Meni je iskreno važnije da se firma razvija i napreduje, a kad tad će je tržište valuirati. Ja mirno spavam sa dionicama TISKa i ako neću ja višestruko profitirati na njima, onda će moja djeca. Neću vikati da ide to sad na 5.000 i slične gluposti. Na dugi rok nema greške. Istina na dugi rok smo svi mrtvi, ali protiv toga se ne može [smiley].

p.s. kolegice, dajte sad pitajte sa drugim nickom nešto [lol]

New Report

Close