TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko se opasno krca, netko iskrcava, a svi ovdje mudro šute. Meni čini da se tu nešto kuha, ali moram priznati da sam pristran [lol]. Ili kako bi naš kolega barmen rekao ne tražim savjet niti bih ga dao.


Netko se opasno krca, netko iskrcava, a svi ovdje mudro šute. Meni čini da se tu nešto kuha, ali moram priznati da sam pristran [lol]. Ili kako bi naš kolega barmen rekao ne tražim savjet niti bih ga dao.

i mene malo muči tko to prodaje i koji su razlozi…a opet – netko sve to uredno kupuje. vrijeme će pokazati tko je bio pametniji – kupac ili prodavač.

...povijest se ponavlja...


Netko se opasno krca, netko iskrcava, a svi ovdje mudro šute. Meni čini da se tu nešto kuha, ali moram priznati da sam pristran [lol]. Ili kako bi naš kolega barmen rekao ne tražim savjet niti bih ga dao.

Ne bih htio govoriti da ne ureknem ovo što se događa. Prošli tjedan sam malo jače dokupio na do 135 kn, spustio prosjek poprilično, i mislio to je za neka daleka buduća vremena.
Neki prijatelji mi govore, da ovo nisu nikakvi prometi od 300 000+ kn. Međutim nekad se pričalo o velikim prometima kad je bio iznad 1 mil. kuna a nije se okrenulo niti 800 donica. A zadnja 2 tjedna prometi su daleko preko 1000 komada dnevno, danas vjerojatno i preko 2000.
Iako sam u dionici poprilično (1000+) i želim joj sve najbolje nije mi jasno što se događa i zašto bi se događalo. 2 glavna igrača zahvaljujući Tisku imaju monopol na tržištu (jedan štiti svoj ugled tako da se na kiosku ne može pojaviti novina koja piše protiv njega a usput i dobro prodaje proizvode tvrtki kćeri, a drugi dila cigarete uz velike marže i uz apsolutni monopol).
Ima li to veze sa zemljištem na kojem je Vjesnik a u suvlasništvu je i Tisak?
Ili će Tisak kupiti nešto? Vjesnikovu tiskaru?
Tek bi onda postali carevi informacija. Oni tiskaju, oni prodaju, a novinari pišu naručene tekstove za burek. Koja divna pozicija.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


i mene malo muči tko to prodaje i koji su razlozi…a opet – netko sve to uredno kupuje. vrijeme će pokazati tko je bio pametniji – kupac ili prodavač.

Prodaja uz rast cijene nije toliki problem, koliki bi bila rasprodaja uz pad cijene.
Možda se ovdje ide na konačno rješenje. Istiskivanje malih, preuzimanje njihovih dionica (i možda odlazak s burze)? Jer se, opet možda, želi krenuti jače naprijed, a ne žele se podijeliti čak ni mrvice s nama ostalima od očekivanog dobitka?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



i mene malo muči tko to prodaje i koji su razlozi…a opet – netko sve to uredno kupuje. vrijeme će pokazati tko je bio pametniji – kupac ili prodavač.

Prodaja uz rast cijene nije toliki problem, koliki bi bila rasprodaja uz pad cijene.
Možda se ovdje ide na konačno rješenje. Istiskivanje malih, preuzimanje njihovih dionica (i možda odlazak s burze)? Jer se, opet možda, želi krenuti jače naprijed, a ne žele se podijeliti čak ni mrvice s nama ostalima od očekivanog dobitka?
[/quote]

Za to ti treba 95% vlasništva što će se ovdje malo teže ostvariti pošto je i Adris u vlasničkoj strukturi.
No stvarno je interesantno kako netko skuplja u zadnje vrijeme. Vjerujem da ćemo vrlo brzo vidjeti o čemu se radi.

Iz top 10 nitko ne prodaje, to vidi Gates, a drugo pak nije važno…put je otvoren…Kolega
Gates, danas sam Vas malo htjela preskočiti….ali, publicitet bi mi samo naškodio..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Za to ti treba 95% vlasništva što će se ovdje malo teže ostvariti pošto je i Adris u vlasničkoj strukturi.
No stvarno je interesantno kako netko skuplja u zadnje vrijeme. Vjerujem da ćemo vrlo brzo vidjeti o čemu se radi.

Njih dvoje smatram jednom ekipom. Da se ne bi eksponirali, ovo odrađuju vanjski suradnici, koji su vjerojatno vrlo često u dionicama ovog tipa i odrađuju posao za možda 10% marže. To je moja logika. Imam premalo podataka a i radi se o hrvatskom, specifičnom tržištu kapitala da mi je rečeno nekako najvjerojatnije.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



i mene malo muči tko to prodaje i koji su razlozi…a opet – netko sve to uredno kupuje. vrijeme će pokazati tko je bio pametniji – kupac ili prodavač.

Prodaja uz rast cijene nije toliki problem, koliki bi bila rasprodaja uz pad cijene.
Možda se ovdje ide na konačno rješenje. Istiskivanje malih, preuzimanje njihovih dionica (i možda odlazak s burze)? Jer se, opet možda, želi krenuti jače naprijed, a ne žele se podijeliti čak ni mrvice s nama ostalima od očekivanog dobitka?
[/quote]

ne znam tko kupuje i zašto ali rast cijene uz rast volumena mislim da možemo definirati kao akumulaciju…

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/tromjesecno_izvjesce/936/2012-02-14-12782_xls.xls

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/tromjesecno_izvjesce/936/2012-02-14-12782_xls.xls

peace

sad i ja vidim, bez dublje anlize ovo ozvješće potvrđuje da se isplatila vjera u Tisak… ovo je iskreno puno bolje nego sam očekivao. rast prihoda, značajno povećanje dobiti, firma gotovo bez kredita, čak vidim da su se i oni tajanstveni izvanbilačni zapisi dosta smanjili, odlično!

i najbitnije: pogledajte udjele/dionice u drugim društvima. kakvo je to povećanje?

...povijest se ponavlja...

Nadam se da i je tako kako piše…….zapravo ….znam da je …..sram me bilo….
peace and love

žao mi je što nisam malo više čuvala i sačuvala

beti

New Report

Close