TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto to nije iskazano u prometu? Tih 2726 komada?

je pod otc promet, ali neznam zašto , isto je i s hidroelektrom

pepe7

momci, čemu zamaranje. prava akcija tek će početi kad netko uzme paket od RH. Prije sumnjam, ali volio bih da sam u krivu jer ova je dionica na nižim razinama od stečajnih prije 10tak godina, ali to samo pokazuje kakav je profil ulagača na ZSE – same neznalice i prevaranti.

...povijest se ponavlja...

Mi, Tiskovci, smo se nekako stisnuli i promatramo ovaj mali pomak u tišini, samo da se nešto ne urekne. Je promet mali, ali bid se dignuo.


momci, čemu zamaranje. prava akcija tek će početi kad netko uzme paket od RH. Prije sumnjam, ali volio bih da sam u krivu jer ova je dionica na nižim razinama od stečajnih prije 10tak godina, ali to samo pokazuje kakav je profil ulagača na ZSE – same neznalice i prevaranti.

Na žalost nekih promijenila se vlast a Linić i Čačić nisu baš naivni da prodaju taj paket po tržišnoj cijeni pa nema više niti smisla tiskati cijenu dolje. Ako će se prodati, prodati će se nekoj realnoj cijeni a to sigurno neće biti ispod 400-500 kn. Ovi koji bi taj paket po 120 kn trebaju prvo RBA završiti da nauče neke stvari iako se ne mogu požaliti s obzirom da su nam omogučili da si kupimo Tisak po nezamaislivo niskim cijenama.

Da imamo sutra za usporedbu

TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 252.012 10,56 Zast. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.107 0,21 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.604 0,15 Skrb. račun
8. PERČIN ANTUN (91563018926) 2.818 0,12 Osnovni račun
9. KBZ D.D. (70663193635) 2.726 0,11 Skrb. račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 2.500 0,10 –
Ukupno: 91,74

Ima li kakve promjene u top 10, ne vidim baš?

Adris će kupiti od Audia , cijeli paket…. bilo bi logično imati monopol …/inovine +tisak/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ima li kakve promjene u top 10, ne vidim baš?

Istina da je malo čudno što se ne vide nikakve promjene. Jedino logično objašnjenje je da su dionice ostale pod skrbničkim računom, samo se promjenio vlasnik.
Trebao bi netko kome je blizu SKDD izvaditi knjigu dioničara pa bi nam sve bilo jasnije. Mene iskreno interesira što radi i jedan novi skrbnički račun koji je malo niže pozicioniran.

prometi su se ovdje opasno povećali…mislim da se neka nova ekipa nakrcava, a moguće i da netko veći ulazi ili izlazi. još nema jasne naznake trenda iako mislim da je tisak definitivno oversold.
ovo je definitivno dionica s najgorim padom cijene imajući u vidu enormne prihode prošle godine….vrijeme će pokazati je li to bilo namjerno ili slučajno. u svakom slučaju, nema nikoga tko se iole razumije u fundamente koji bi rekao da je tisak precijenjen nego je on debelo podcijenjen po svim pokazateljima. tisak-media izvješće naravno skrivaju i neka je tako….sami sebi štete.

...povijest se ponavlja...

Gates, prebacuju iz Fondova, na skrbničke račune…/ SVOJE/. Imamo nekoliko takvih situacija
IN – Zagrebačka banka npr. OUT- neki fond za SJIZ – regiju na Islandu.Vlasnici fondova , su isto
samo ulagači od krvi i mesa..zakaj si ne bi dividendu od XY u vidu neisplaćene dobiti -ili
kratokoročne pozajmice preselili na novi skrbnički….i još malo zaradili ….pogotovo, ako za to
ima uporište u rastu, kao danas ATPL..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Sve moje škole (fakulteti, postd.,certifikati,..) ne vrijede koliko bi mi vrijedile dvije prave informacije o stvarnom poslovanju i planu razvoja Tiska.
Koje u biti i ne bi trebale biti neka tajna, no u nas su zakoni većinom mrtvo slovo na papiru, …
Pravo na informacije je vic za sve koje upravljaju državom, velikim poduzećima, fondovima, bankama,…
I unatoč svemu, ne dam se istjerati iz Tiska.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Sve moje škole (fakulteti, postd.,certifikati,..) ne vrijede koliko bi mi vrijedile dvije prave informacije o stvarnom poslovanju i planu razvoja Tiska.
Koje u biti i ne bi trebale biti neka tajna, no u nas su zakoni većinom mrtvo slovo na papiru, …
Pravo na informacije je vic za sve koje upravljaju državom, velikim poduzećima, fondovima, bankama,…
I unatoč svemu, ne dam se istjerati iz Tiska.

Plati meni na račun 500 ojra i ja ti dam info. A za 900ojra češ dobit i one koje želiš čuti!
Veselo kolega!

[tongue]

New Report

Close