TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čisti buy signal. Veliki nemaju što kupiti a mali nemaju znanja..ovo sve do 300 kn je zabadava.
Čujemo se za staru godinu kad će i biti cijena od 300 kn.
LP

Kajman to si ti? [lol]



Čisti buy signal. Veliki nemaju što kupiti a mali nemaju znanja..ovo sve do 300 kn je zabadava.
Čujemo se za staru godinu kad će i biti cijena od 300 kn.
LP

Kajman to si ti? [lol]
[/quote]

Ne vrijeđaj. Cayman ne izbacuje cifre ispod 1000 kuna na tisku…..Ovaj sitniš ne bi ni spomenuo. 300 kn nije vrijedno potrošene struje i kisika radi pisanja poruke…
Rekli smo – od dana završetka krize 3 godine i tisak ide na najmanje 2000. samo – tko će nam reći kad je kriza završila? Valjda Obama.

...povijest se ponavlja...

Meni je recimo prilično interesantno, a nitko nije komentirao, da nakon ispadanja Ilirike iz TOP10 nema novog igrača u TOP10, a u jednoj je transakciji prošlo ako se ne varam nešto više od 3500 komada [rolleyes]


Meni je recimo prilično interesantno, a nitko nije komentirao, da nakon ispadanja Ilirike iz TOP10 nema novog igrača u TOP10, a u jednoj je transakciji prošlo ako se ne varam nešto više od 3500 komada [rolleyes]

pa naravno da je to raspodijeljeno. ne želi se taj netko pokazati….vrijeme će pokazati zašto…inače, ilirika je puno dionica prodavala . očito im treba lova hitno…

...povijest se ponavlja...




Čisti buy signal. Veliki nemaju što kupiti a mali nemaju znanja..ovo sve do 300 kn je zabadava.
Čujemo se za staru godinu kad će i biti cijena od 300 kn.
LP

Kajman to si ti? [lol]
[/quote]

Ne vrijeđaj. Cayman ne izbacuje cifre ispod 1000 kuna na tisku…..Ovaj sitniš ne bi ni spomenuo. 300 kn nije vrijedno potrošene struje i kisika radi pisanja poruke…
Rekli smo – od dana završetka krize 3 godine i tisak ide na najmanje 2000. samo – tko će nam reći kad je kriza završila? Valjda Obama.

[/quote]
A onda ako bude sve u redu,počni računati od 2015 godine,do tada bi sve trebalo krenuti ili propasti.

Niti jedna dionica me nije ovako neugodno iznenadila kao Tisak.
Nikada nisam žalio niti za jednom odlukom o kupnji ili prodaji, ali ovo je ipak malo previše.
Ima dionica čije firme imaju (daleko)više gotovine nego što im je cijena na burzi i nisu iz bezperspektivne branše, ali Tisak je, ili bi trebao biti, više od toga.
Znam, ZSE je to,rađe burek u ruci nego…, ali ipak…

A čuj nema ovo veze s fundamentima. Ovaj naš ZSE više čak i ne možemo zvati burzom. Možda to i nije tako loše, možda ga vlasnici odluče prodati recimo Poljacima.
Pa evo ako ti je to bitno i TISK ima nešto više od 40 kn po dionici Kratkotrajne financijske [wink]. I nije građevinar da se moraš bojati što će biti s njima sutra. Prihodi stabilno rastu i kad se malo situacija popravi (naglasak je naravno na KAD) fundamenti će biti valuirani. Do tad treba spavat zimski sad i dokupljivat polako [cool]


AMožda to i nije tako loše, možda ga vlasnici odluče prodati recimo Poljacima.

Onima koji su kupili Magmu?

@ Knox
Nešto si ti pobrkao.

http://www.poslovni.hr/vijesti/todoricev-zet-postao-sef-nadzornog-odbora-tiska-192655.aspx

Tisak postaje , nakon konzuma, najvažnij dio agrokora, ako je suditi po članovima NO: zet , huljev i ekipa dio su najužeg poslovnog tima ivice todorića i gdje su oni, tu su planovi jako jako veliki. no, što o tome znaju sudionici tržišta ZSE? Ništa. Oni znaju samo kupovati HT i ATPL (nemam ništa protiv, ali dajte ljudi malo proučite i druge dionice).

...povijest se ponavlja...

Ledo ima prihode skoro 3 puta manje od Tiska, a tržišnu vrijednost 4 puta veću ???
Ako se proda za barem 500 mil.€, to znači da će mu tržišna vrijednost biti 10 puta veća od Tiska a prihod dvostruko manji ???
Je li se tolika razlika može opravdati ? Jer pored svega, Tisak svoje proizvode naplaćuje odmah, uz veću maržu, dok Ledo ipak čeka na svoj novac, više ili manje….
Istina, moja (sa)znanja su vrlo limitirana, ali i ovi podatci ipak nešto govore !?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Ledo ima prihode skoro 3 puta manje od Tiska, a tržišnu vrijednost 4 puta veću ???
Ako se proda za barem 500 mil.€, to znači da će mu tržišna vrijednost biti 10 puta veća od Tiska a prihod dvostruko manji ???
Je li se tolika razlika može opravdati ? Jer pored svega, Tisak svoje proizvode naplaćuje odmah, uz veću maržu, dok Ledo ipak čeka na svoj novac, više ili manje….
Istina, moja (sa)znanja su vrlo limitirana, ali i ovi podatci ipak nešto govore !?

dobro si primjetio, ispravno razmišljaš ali što ti to vrijedi kad kod nas fundamenti i to oni osnovni ne prolaze. ljudi kupuju uvijek iste dionice. tisak ima još jednu najvažniju prednost pred ostalim članicama agrokora a to je da ne jamči svojim dionicama niti za jedan kredit i iz tiska se ne uzima niti lipa za pomoć ostalim članicama koncerna (zasad). malo sam se raspitao i doznao da tisak ima posebno mjesto u agrokoru. i usprkos tome, naši vrli fond-menadžeri (koji su to isto mogli doznati i prije mene) ne kupuju tisak, ali kupuju zvijezdu i ledo. morat ćemo se strpiti barem do 2014. tek tada očekujem da bi cijena mogla opet dirati vrhove. prije teško.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close