TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam zbog čega raspravljate sa ljudima koji ni bilancu i RDiG pročitati ne znaju. Njima je sve ovo kockarnica i uspoređuju Magmu i Tisak. Nekako mi se čini da su njihovi postovi više namjenjeni Delboyu nego Tisku. A sad pustimo ove malodušne i prokomentirajmo rezultate.

Kad sam vidio rast prihoda od 25% u kvartalu bio sam oduševljen. No moram priznati da sam ipak očekivao veću dobit. Očito još nije sazrijelo vrijeme da TISK počne prikazivati značajniju dobit. Očito ćemo s dobiti pričekati 2012. godinu no iskreno vjerujem da će tada dionica biti znatno više. No opet i sa osnovnima znanjem čitanja FI i laik može vidjeti da se situacija poboljšava. Uskoro ćemo se riještiti i prilično visokih troškova restrukturiranja u vidu ulaganja u software i otpremnina pa će i rezultati biti bitno bolji.
Ovo sigurno nije dionica za sitne špekulante pogotovo u situaciji u kojoj se nalazi naše cijelo tržište, no koliko pratim, čvrste ruke skupljaju, nestrpljivi prodaju. LN

Pitanje za clana Gatesa,

Znaci mi smijemo platiti za neku firmu 70milja Kn ili koliko vec, znaci Slobodna Dalmacija, kiosci u Crnoj gori, duhan, kiosci u Sloveniji, a ne smijemo znati koliko su te firme uprihodile ? Dionicare se tretira kao da ne kazem sta. Daj mi to molim te objasni. Kad vec ne znam citati bilancu kako ti kazes..

Za Delboy-a: Zasto konstantno uvjeravas ljude da su siromasni ? Svi koji su morali izaci iz ove dionice su vec odavno otisli. Da ces im ti dati mizeriju za njihove stanove i kuce….
Kao prvo, odakle ti pravo tako se obracati ljudima. Kao drugo, imam misljenje o obojici navedenih ali mi se ne da prepucavati, imam pametnijeg posla.
Samo molim odgovore na pitanja i neka se drze teme.

Jos za Delboya. Pitao sam te jednom, Koliko imas godina, Od koliko pocetnog kapitala si krenuo, koliko si uvecao pocetni kapital…. Ali opet, ne da mi se spustati na tvoj nivo.

samo odgovori konkretno na pitanja.

Uopce me ne cudi nedostatak likvidnosti na ZSE. Nadam se da ce je biti jos i manje, jer svi koji imaju ista u glavi ……..

Dobit =PROBLEM.

NIje vrijeme za dobit.Dobit – danas prikazuju oni koji su friški u poslu, i misle da nemaju načina ni srca umanjiti hvalevrijednu zaradu, na neki od mogućih načina.

Struktura vlasništva / TOP 10/ je pouzdana. Pozicija /lanac / maloprodajnih mjesta se povećava-
asortiman roba je moderan, platežna moć fokusirana ispravno na turizam.
/ Na sjeveru-. gdje živim u špici sezone – nije bilo tjednika …sve je otišlo na more/.Štandovi
tiska na svim lokacijama….pića, igračaka,sladoleda, svega…..
Kako bi to moglo ići loše?…
A dobit?

Meni je to smiješno. Primjer iskazivanja dobiti kod Medike d.d., koja ima prihode u milijardama
kuna , kao i Atlantic grupa. Dok nije bilo preuzimanja, dobit Medike je bila 5-6 MIL.kuna…odmah poslije, pogledajte kako je dobit povećana…gazda je odlučio tako i gotovo.
Dakle, u ovim vremenima, bilo bi neodgovorno donositi zaključke o Tisku,na osnovu takvih parametara.Oni, koji poznaju prilike, razumiju osnovne podatke i okolnosti… strpljivo čekaju,
jer im je nekoliko podataka na tržištu- dovoljno za procjenu točnijeg stanja.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ ricardo

Mene iskreno ne interesira kakvo je izvješće po tebi, nego me interesira što piše u bilanci i RDiG. Daj napiši što je to po tebi tako jako loše u izvješću. Ako već izazivaš i hoćeš argumentirano raspravljati. Čekam [cool]


Pitanje za clana Gatesa,

Znaci mi smijemo platiti za neku firmu 70milja Kn ili koliko vec, znaci Slobodna Dalmacija, kiosci u Crnoj gori, duhan, kiosci u Sloveniji, a ne smijemo znati koliko su te firme uprihodile ? Dionicare se tretira kao da ne kazem sta. Daj mi to molim te objasni. Kad vec ne znam citati bilancu kako ti kazes..

Za Delboy-a: Zasto konstantno uvjeravas ljude da su siromasni ? Svi koji su morali izaci iz ove dionice su vec odavno otisli. Da ces im ti dati mizeriju za njihove stanove i kuce….
Kao prvo, odakle ti pravo tako se obracati ljudima. Kao drugo, imam misljenje o obojici navedenih ali mi se ne da prepucavati, imam pametnijeg posla.
Samo molim odgovore na pitanja i neka se drze teme.

Jos za Delboya. Pitao sam te jednom, Koliko imas godina, Od koliko pocetnog kapitala si krenuo, koliko si uvecao pocetni kapital…. Ali opet, ne da mi se spustati na tvoj nivo.

samo odgovori konkretno na pitanja.

Uopce me ne cudi nedostatak likvidnosti na ZSE. Nadam se da ce je biti jos i manje, jer svi koji imaju ista u glavi ……..

odakle mi pravo? iz ustava RH. pa nećeš mi valjda ti ograničavati pravo izražavanja. to ne može nitko, osim na žalost moderatora koji me cenzuriraju prečesto.
već sam rekao, onima koji su me pitali, da sam počeo sa par tisuća eura a završio kupnjom par nekretnina, putovanjima i uživanjima. ovo malo dionica što mi je preostalo ne mislim prodavati još jako dugo jer oporavak ne očekujem prebrzo.
što te još zanimalo? godine? to je nepristojno pitanje za gospodu. godine nisu bitne. ako si bio kreten s 18, vjerojatno si i danas kreten sa 50. Neke stvari ostaju iste.
Ja samo žalim ljude u kreditima, a kad me takvi prozivaju, onda ih lupam gdje najviše boli a to je upravo to mjesto. Kako to da tako pametni ljudi dižu kredite uz 7-10% kamate, još uz to u CHF ponekad, a onda meni pametuju da sam trebao nešto kupiti ili prodati kad su oni zamslili. Oni su robovi i to će i biti njihova djeca koja jadna nisu ništa kriva, osim što će plaćati pohlepu roditelja.
Eto, zadovoljan nadam se.

Vratimo se na temu: IZvješće je prilično dobro.

...povijest se ponavlja...


Dobit =PROBLEM.

NIje vrijeme za dobit.
Struktura vlasništva / TOP 10/ je pouzdana.
Pozicija /lanac / maloprodajnih mjesta se povećava-
asortiman roba je moderan, platežna moć fokusirana ispravno na turizam.
Kako bi to moglo ići loše?…
A dobit?

Oni, koji poznaju prilike, razumiju osnovne podatke i okolnosti… strpljivo čekaju,
jer im je nekoliko podataka na tržištu- dovoljno za procjenu točnijeg stanja.

Dobro, da li smijem ovo prevesti i prebaciti na neki strani forum ?
Da li trebam platiti za autorska prava na ovu kolicinu da ne kazem cega ?
TOP10 pouzdan ? sta uopce reci na ovo
Maloprodajni lanac se povecava lovom koju je zaradio Tisak a onda se to ne smije znati,
prekrasno !!!!!

Kako bi moglo ici lose ? Profitna marza 0,5%.Da li moze bolje ?

Oni koji poznaju prilike, ….. Ma daj molim te. Naravno da je to rezervirano samo za odabrane.
Npr vjerujem za tebe…

Pokusaj otici na bilo koje FI na stranim burzama i pogledati kako izgleda jedno financijsko izvijesce.


@Delboy
, Caymann, hvala na odgovoru

Agrokor 3Q. Kako što sam pisao već se sada lijepo vidi napredak Tiska a ovo je tek početak. Sljedeća godina bi mogla biti bomba. Ako usporedimo sa Konzumovim prihodima i dobiti a nema nikakvog razloga da Tisak posluje lošije, Tisak bi mogao zaraditi vlasnicima neto 50m kn u recesijskim vremenima.

mene najviše brine pad operativne dobiti sa 8% ( NPM 7% ) od 2007 pa 2% 2008, 1% 2009 i gubitak 2010. Trend se okreće ali sporo. Cijelo tržište je pod presijom sveukpnog sranja i teško da će se ovo skoro podići. Ili ovo pišem da dokupim i uđem u TOP10 ( jopet ). Ha Bill 🙂 ?

Hheheehe. Ako ti uđeš onda i ja ulazim (jopet) 😉

TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun ROVINJ, HRVATSKA
3. REPUBLIKA HRVATSKA 252.012 10,56 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 7.615 0,32 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA – OIF S JAVNOM PONUDOM 6.256 0,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 5.107 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.725 0,16 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 3.674 0,15 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PERČIN ANTUN 2.818 0,12 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
10. CREDO BANKA D.D. 2.725 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 91,89

Ekipa na poziciji broj 4. dokupila 500tinjak komada

Tisak i Konzum od Magme preuzimaju liderstvo na tržištu igračaka !

Vaš linkOvdje upišite svoj komentar…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Tisak i Konzum od Magme preuzimaju liderstvo na tržištu igračaka !

Vaš linkOvdje upišite svoj komentar…

Ovo je odlična vijest!Svaki roditelj zna da se novaca za igračke uvijek mora naći,to je vrlo potentno tržište,baš mi se nedavno žalio jedan otac kako klince bombardiraju reklamama i kako hoćeš-nećeš na igračke ode tisuću eura godišnje bez problema.
To bi mogao biti značajan izvor prihoda za TISK u budućnosti.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close