TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stiglo je FI za 3Q na ZSE. Brzinski, iz novčanog toga se vidi da je investicijski ciklus završio. U računu dobiti i gubitka zamjetno je veliko povećanje prihoda. Na kraju trećeg kvartala prihodi su već 2.42 miljarde kune što je povećanje za 200m kn u odnosu na prošlu godinu i to većinom u posljednjem kvartalu u kojemu su prihosi porasli za 23% u odnosu na prošlu godinu. Bilanca manje više identična u usporedbi sa polugodištem. Opet je prikazana simbolična dobit od 4m kn u 3Q, tj ukupno 8.3m kn bruto.

prihodi sve bolji, dobit opet sakrivena. gazdi je jako stalo da cijena ne poraste previše. pitam se zašto….s druge strane, bit će zanimljivo gledati kako cijena prati izvješća kad gazda prestane sakrivati dobit i kad sve bude prikazano kako treba. sjećate li se vremena prije euforije 2007-2008? Zar nije bilo isto tako…Izvješća osrednja, a onda odjednom enormna dobit, uz rast cijene u par dana sa 450 na 1600 kuna….naravno, sada su druga vremena, ali jednom će i kruh koštati 90 kuna a dionica tiska tko zna koliko..

...povijest se ponavlja...

iz kvartala u kvartal sve lošija izvješća.
ovo je nepopravljivo.

FI je po meni jako jako los.
Prihodi nikakvi, dobit mizerija.
Glavno da se konsolidirano ne smije znati, ali dobro, u Londonu su pravila nesto drugacija,
tako da ako tamo misle izlistati firmu, doznat cemo kojesta.

jeste li blesavi? kako prihodi nikakvi kad su prihodi jači nego prošle godine. već sada smo na 2,5 milijarde kuna, a prošlu cijelu godinu imao je 3,2 mlrd kuna. ovo sve je naravno bez tisak-medie koja oko nove godine radi najjače promete. dobit je smiješna, to smo komentirali, no sve u svemu ipak je vidljiv znatan napredak kao i činjenica da je investicijski ciklus gotov. vi dečki hitno okulistu. u biti, dobro vi vidite, a znamo i što su vam namjere. smiješno – ponašate se kao da su cijene visoke. Tisak je prejeftin, to dobro znate.

...povijest se ponavlja...


FI je po meni jako jako los.
Prihodi nikakvi, dobit mizerija.
Glavno da se konsolidirano ne smije znati, ali dobro, u Londonu su pravila nesto drugacija,
tako da ako tamo misle izlistati firmu, doznat cemo kojesta.

izvješće je koma, sve gore i gore
zato london nikad nećeš ni vidjeti, dobit će možda jednom i ostvarati, ali FI će uvijek biti ovako otužna i jadna…i 120 kn je puno s ovakvim poslovanjem!!!



FI je po meni jako jako los.
Prihodi nikakvi, dobit mizerija.
Glavno da se konsolidirano ne smije znati, ali dobro, u Londonu su pravila nesto drugacija,
tako da ako tamo misle izlistati firmu, doznat cemo kojesta.

izvješće je koma, sve gore i gore
zato london nikad nećeš ni vidjeti, dobit će možda jednom i ostvarati, ali FI će uvijek biti ovako otužna i jadna…i 120 kn je puno s ovakvim poslovanjem!!!
[/quote]

zašto stati na 120 – bolje bi ti bilo da ga kupiš po 10-12 kuna. to je realno. kako vas nije sramota ovakve gadosti pisati? imate li trunčice morala?

A evo malo novih vijesti za ove drukere:
ZET i Tisak dogovorili suradnju

Tisak i Zagrebački električni tramvaj (ZET) dogovorili su poslovnu suradnju o prodaji tramvajskih pretplatnih i vrijednosnih elektroničkih karata.

Te se vrste karata odsad mogu kupiti ili nadopuniti na više od dvjestotinjak Tiskovih kioska na zagrebačkom području. Maksimalan iznos doplate karata na kisoku Tiska je 1000 kuna.

Lijepo. Tisak će uskoro zarađivati na svemu osim na novinama. Nema čega nema na tim kioscima. Još malo pa će nuditi i frižidere i lcd tv-e….One prodavačice više nemogu ni sjesti od robe u kiosku…

...povijest se ponavlja...




FI je po meni jako jako los.
Prihodi nikakvi, dobit mizerija.
Glavno da se konsolidirano ne smije znati, ali dobro, u Londonu su pravila nesto drugacija,
tako da ako tamo misle izlistati firmu, doznat cemo kojesta.

izvješće je koma, sve gore i gore
zato london nikad nećeš ni vidjeti, dobit će možda jednom i ostvarati, ali FI će uvijek biti ovako otužna i jadna…i 120 kn je puno s ovakvim poslovanjem!!!
[/quote]

zašto stati na 120 – bolje bi ti bilo da ga kupiš po 10-12 kuna. to je realno. kako vas nije sramota ovakve gadosti pisati? imate li trunčice morala?

A evo malo novih vijesti za ove drukere:
ZET i Tisak dogovorili suradnju

Tisak i Zagrebački električni tramvaj (ZET) dogovorili su poslovnu suradnju o prodaji tramvajskih pretplatnih i vrijednosnih elektroničkih karata.

Te se vrste karata odsad mogu kupiti ili nadopuniti na više od dvjestotinjak Tiskovih kioska na zagrebačkom području. Maksimalan iznos doplate karata na kisoku Tiska je 1000 kuna.

Lijepo. Tisak će uskoro zarađivati na svemu osim na novinama. Nema čega nema na tim kioscima. Još malo pa će nuditi i frižidere i lcd tv-e….One prodavačice više nemogu ni sjesti od robe u kiosku…
[/quote]

Meni puno znači to kada me ljubazne prodavačice posluže na Tiskovom kiosku, a ja polupijan kažem da mi treba neko osvježenje – do sada me nikada nisu razočarale, tako da sumnjam da će se išta na tom planu promijeniti. U svemu zadovoljan sam – kućice su im ko jasle ispod božićnog drvca, a ponude ko u darova od pastira.


zašto stati na 120 – bolje bi ti bilo da ga kupiš po 10-12 kuna. to je realno. kako vas nije sramota ovakve gadosti pisati? imate li trunčice morala?

pisao sam ti na MGMA da će bit po 10kn pa ti nije pomoglo.
pisali su ti ljudi i na LRH svašta pa ti nije pomoglo.
ne može ti se pomoć, kao ni TISK-u.

Ovi komentari danas novopridošle trojice su ispod svake razine. Nitko nije dao niti jedan argument u prilog svojim tvrdnjama. Pratim Tisak već dugo. Bilance nikada nisu bolje izgledale. Tisak je firma bez kredita, sa minimalnim financijskim troškovima, prihode nikad nije imao veće a i dobit se polako počela prikazivati. Ova godina je tranzicijska i još imamo povećane trškove tranzicije a sljedeće bi se trebala vidjeti i puno konkretnija dobit. Ako pogledate bolje Bilancu, može se vidjeti 60m Kn rezerviranja koje nisu prikazane kao dobit. To će prije ili kasnije isto trebati staviti u prihode. Ima toga još…Tisak je odlična firma, radi sa kešom, rizik praktički ne postoji, fima može preživjeti bilo kakvu krizu i uskoro će se to vidjeti i na cijeni dionice!!!

Ne znam dali mi govorimo o istoj dionici. No tisak itekako ima kredita. A što se tiće prihoda i dobiti. Mislim da dobit i ako postoji nikad neće biti iskazana. Toda uvijek ima dovoljno mogućnosti da ju sakrije. Cijena dionice možda i je nisaka, ali definitivno može biti i niža. Već 2 god čitam tisak i naslušao sam se komentara tipa da ova dionica ne može više pasti. Da je sada dno dna.


Ne znam dali mi govorimo o istoj dionici. No tisak itekako ima kredita. A što se tiće prihoda i dobiti. Mislim da dobit i ako postoji nikad neće biti iskazana. Toda uvijek ima dovoljno mogućnosti da ju sakrije. Cijena dionice možda i je nisaka, ali definitivno može biti i niža. Već 2 god čitam tisak i naslušao sam se komentara tipa da ova dionica ne može više pasti. Da je sada dno dna.

ocito gledamo razlicite bilance. ja gledam bilancu tiska 3q2011. pasiva skoro miljardu kuna, kapital i rezerve 400m, dobavljaci 4xxm, dugorocne obaveze zanemarive, zajmovi zanemarivi.

tisak vec iskazuje dobit.

cijena dionice moze i rasti, nadam se da pratis svjetske trendove.

New Report

Close