TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i više nek todoriću daju taj mercator da mu dionice mogu uzletjeti. za početak, bio bih zadovoljan s tiskom na 300 kuna ,a kasnije ćemo vidjeti. ne znam jeste li primjetili, ali već se blizu vide i nalozi od 1000 kuna na prodaji. eh, da netko to sve očisti kako treba gdje bi nam bio kraj.

Delboy,
Kakve jake koristi od preuzimanja za nas male dioničare ne bude, jer če on vas novac plasirati za pokrivanje kreditov. A krediti su mu jako veliki, tako da on nije baš najbolja osoba za preuzimanje. Na kraju bude mogao doživjeti sličan scenarij, kao je bio kod nas. I njega bude kupili još večji trgovački lanci.

Koliko vidim jako drukaš cijenu. Znam, da ti se ne sviđa ova cijena, ako si jako kupovao na rezini 450kn, u smislu "ako je kupio Toda na ovoj rezini, je SUPER i za mene".
Na žalost vidiš što donese slabo znanje ekonomije, spoznavanje psihologinje burze i masovna preuzimanja. A pohlepnost je slaba stran praktičnog svih nas ljudi, …………zato smo tamo gdje smo.
[bye]

E gledaj ovako jan30. Problem je očito Slovencima što će ih Hrvati kupiti. No mislim da Vam je bolje da Vas kupe Hrvati nego tamo neki Englezi ili Francuzi.
A što se tiče psihologije i ovih gluposti koje trabunja kolega Delboy ja se slažem s tobom. Činjenica je da je trenutno kod nas tržište neefikasno i teško je očekivati realne valuacije većine dionica. No kad malo pogledaš koje su se promjene u TISKu dogodile u zadnjih par godina, a gdje je cijena, onda ću ja uvijek u ovakvim vremenima spavati zimski san u TISKu nego u nekakvom građevinaru [wink]
A opet s druge strane već je u 2 kvartalu rezultat bitno bolji nego je to bilo do sad, a ja iskreno očekujem da će se ovaj trend nastaviti i u budućnosti. Neću sad pričati da je tu i Slobodna i još puno toga. Strpljen spašen u Tisku. Barem mirno spavam jer koliko vidim promet je u TISKu odličan i dobit će doći kad će to gazdi odgovorati. Do tad Vas lijepo pozdravljam i idem dalje na spavanje zimskog sna.

kolege, nemate pravo mene prozivati za drukanje kad je to nerealno u sadašnjim okolnostima. normalno da bismo svi voljeli da cijena krene gore, ali ja dobro znam da je to nerealno. ja samo apeliram na zdrav razum i kvalitetnu računicu, uz čuđenje što neki jači igrači ovdje nisu prisutni (jesu privatno, ali sam mislio u obliku fondova) jer ovo je kvalitetna firma. Samo toliko. A od drukanja ni d nećete čuti jer ne planiram prodaju ispod 1000 kuna. Svejedno mi je jel 300 , 400 ili 220 kuna… A načelno se slažem sa Bill Gatesom. Ovdje smo sigurniji nego u drugim dionicama. Jednom će tržište valuirati tisak kako treba.

...povijest se ponavlja...

@delboy
”ne znam jeste li primjetili, ali već se blizu vide i nalozi od 1000 kuna na prodaji. eh, da netko to sve očisti kako treba gdje bi nam bio kraj.”
Kolega delboy, hoćemo li uskoro doživjeti ”crnog labuda” na ovoj perspektivnoj dionici? [proud]


kolege, nemate pravo mene prozivati za drukanje kad je to nerealno u sadašnjim okolnostima. ……. A od drukanja ni d nećete čuti jer ne planiram prodaju ispod 1000 kuna. Svejedno mi je jel 300 , 400 ili 220 kuna… A načelno se slažem sa Bill Gatesom. Ovdje smo sigurniji nego u drugim dionicama. Jednom će tržište valuirati tisak kako treba.

Ecco delboy,

Par tvojih postova, da ne kažeš, da ne drukaš cijene. Najviše sam se nasmijao na ovom stavku:
…. evo, moj d.o.o. je u gubitku već godinama pa i dalje posluje odlično.
Pitam se, gdje si uspio dobiti/naučiti takva ekonomska znanja? Možda u Podgorici. [lol]

No, stavimo vicove na stran i zaključim sa stavkom: Nadam, se da čemo jedanput izači iz ove duboke i dugotrajne krize, pa da bude Tisak na rezini, gdje je to nekad več bio i gdje se je jako trgovalo – znači od 1.000 do 1.300 kn ili malo više.

Delboy, sve ljepo (znači ugodan nakup i dobro prodajo dionic, pa to bude Tisa kili koja druga kompanija) ti želim na burzi.

Strana 595, datum 7.4.2011 u 14:45
http://www.poslovni.hr/forum/tisk-tisak-dd-459-pg595.aspx
ovi što se iskrcavaju, pa pošto su kupovali da im je ovo dovoljno? nisu ovo neki prometi gdje bi se moglo puno zaraditi, ali za burek ili golfa jedinicu može se zaraditi u tjedan-dva, a očito su na ZSE prisutni oni koji se zadovoljavaju malim, tako da velikog niti nisu dostojni. mislim na prinos naravno, ali se može primjeniti i na ostale prigode. čuvajte tisak. bit će i 1000 kuna. a i 5000 kuna. a tada ćete kosu čupati što ste prodavali prije.
Strana 593, datum 6.4.2011 u 17:24
http://www.poslovni.hr/forum/tisk-tisak-dd-459-pg593.aspx
Pisalo je u objavi izvješća da je politika Agrokora da izvješća firmi-kćeri pojedinih članova koncerna ne prikazuje više u izvješću članica koncerna nego zasebno uz kompletno izvješće agrokora koje je dostupno na web-u samo uz registraciju. A dobro znamo da su Tisak-media i Znanje u 12 mjesecu oborili sve rekorde maloprodajne mreže agrokora. Sve je to politika. Kad požele prikazati Tisak poželjnim, onda će i Tisak media i Znanje, uz ostale tvrtke konsolidacije , prikazati uz tisak. A to tek kad se "igrači" natrpaju dionicama tiska. Zato polako akumulirati i čekati 1500 kn za početak kroz koju godinu, a možda čak i prije. Puno prije.
Strana 592, datum 6.4.2011 u 16:03
http://www.poslovni.hr/forum/tisk-tisak-dd-459-pg592.aspx
kad naučiš čitati između redaka, onda se ne budeš pitao ovakve gluposti. evo, moj d.o.o. je u gubitku već godinama pa i dalje posluje odlično.

smiješan si sa čupanjem iz konteksta. to je odlika dobronamjernih ljudi. pa rekao sam što i mislim: jednom će tisak biti 5000 kuna. nisam rekao sutra nego to možda bude za 20 godina….

što se tiče moje firme, ne brini se. moj doo i dalje je u gubicima kao i svih ovih godina….što ću kad nemam pojma o ničemu. zato je tu jan da me educira.

...povijest se ponavlja...

Agrokor istisnuo male dioničare PIK Vrbovca
Vaš link

Agrokor istisnuo male dioničare PIK Vrbovca
Vaš link

Kakve to ima veze s Tiskom?? Pogledajte vlasničku strukture ove dionice, a zatim PIK Vrbovca, pa će Vam biti jasno da ste pomiješali kruške i jabuke.

Tisak na 156.
Iako to baš nije nešto, nakon onih prestrašnih 14x, ovo bar nekako izgleda.


Tisak na 156.
Iako to baš nije nešto, nakon onih prestrašnih 14x, ovo bar nekako izgleda.

a sutrašnjih 16x će izgledati još bolje… [thumbsup]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Danas smo lijepo potegnuli, a nitko ni da pisne. Svi bi sad kupovali ali bojim se da neće biti sad jedno vrijeme jeftinog TISKa. Izvješće uskoro izlazi pa bi mogli opet na izlet preko 200. Barem se nadam 🙂

Evo, gle…i tu jedan Biserko ! ..Lijepo si to uradio, svaka čast sa 50 komadića…..
Vi bi se igrali investitora…
Napravit ću VUDU igračke i svaki put zapiknuti Vas tako- da ćete plakati.. dok Vam padne na pamet
rušiti dionice….pa, šta Vam je došlo …dajte se uozbiljite!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close