TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A gdje se ovo vodi u tiskovoj bilanci…Tisak ima nekretnina ko dreka…Još ako im ovo uspije, svaka čast. Onda će i 1000 kn po dionici biti sitniš.

TISAK, EPH I STYRIA BORE SE ZA VJESNIKOV NEBODER

FIRME u vlasništvu Ivice Todorića i Ninoslava Pavića, te austrijska Styria, bore se za preuzimanje vlasništva nad Vjesnikovim neboderom, piše tjednik Objektiv. Većinski udio u vlasništvu nad Vjesnikovim neboderom ima država (61,65 posto), dok Pavićev Allegheny Financial ima 11,94 posto, a Todorićev Tisak 10,8 posto. Austrijska Styria posjeduje 10,8 posto vlasništva nad neboderom iz kojeg su nedavno iselili Večernji list.

Vjesnikov neboder prostire se na 32.000 kvadrata i radi se o jednoj od najvrjednijih parcela u Zagrebu. Prema procjenama izvora tjednika Objektiv, na tom se zemljištu, omeđenom Slavonskom avenijom, te Savskom, Odranskom i Cvjetnom cestom moguća je gradnja čak 180.000 kvadratnih metara poslovnog i stambenog prostora, čak četiri puta više od sadašnjih 45.000 kvadrata.

Vrijednost ukupne parcele mogla bi, piše objektiv, dosegnuti i 80 milijuna eura. Kada bi se potencijalni budući investitor na tom zemljištu odlučio na gradnju, mogao bi zaraditi i znatno više novca. Problem je, međutim, u propaloj tiskari Vjesnik, koja se i dalje nalazi na toj lokaciji i koja se guši u dugovima.

Na zadnjem se natječaju tiskara prodavala za 19,6 milijuna kuna, ali uz nju dolaze i stotine milijuna kuna dugova, zbog čega bi potencijalni investitor državi morao uplatiti oko 20 milijuna eura. Radi se o svoti koju zainteresirani, kako piše Objektiv, trenutno ne mogu izdvojiti pa zbog toga, čini se, čekaju da državi zagusti pa da snizi cijenu tiskare, odnosno olabavi uvjete prodaje.

Pavić je, inače, bio prvi koji je napustio Vjesnikov neboder. Još 2003. su uredi EPH prebačeni u Koransku ulicu. Nedavno je Styria iz nebodera iselila Večernji list, a Todorić će Tisak, prema pisanju Objektiva, uskoro prebaciti na Žitnjak. Svi se oni, pokazuju izvaci iz zemljišnih knjiga koje je objavio Objektiv, i dalje bore da se kao vlasnici upišu u zemljišne knjige.

Oko je na Vjesnikov neboder navodno bacila i Zagrebačka banka koja je, prema informacijama Objektiva, predložila suvlasnicima da preko jedne od svojih tvrtki otkupi njihove udjele i isplati im njihov postotak. Ta se inicijativa navodno pojavila nakon što su Agrokor, Styria i Allegheny Financial uzaludno pokušavali prodati svoje nekretnine, te se o njoj i dalje vode pregovori.

HM? Bit će zanimljivo. Tko zna što još Tisak ima? Što je sa tiskarom Vjesnika koje je sljednik bio Tisak a koja je srušena na cvjetnom trgu da bi HOTO izgradio cvjetni prolaz? Gdje su te pare?

...povijest se ponavlja...


Tisak je ovu sezonu odradio više nego dobro,osobito na obali.
Imaju sve više trafika koje su pravi mali mini market.
Također,imali su tri cjenika na obali :redovni,sezonski i super sezonski ,što na jednoj vodi jani od 0,5 lit izgledalo 5 kn, 7 kn , 9 kn u maloprodaji.
Probajte zamisliti koliko je ovo ljeto bilo vruće i koliko se vode prodalo po 9 kn ,a znamo od koga se uzimalo većina pića i vode,a naravno tu su i sladoledi.
Trenutno sam zadovoljan razinom cijene na dionici jer nisam završio ciklus kupnje na istoj ,a osobno mislim da nećemo dugo gledati dionicu na ovoj razini.
Naravno,to je samo moje mišljenje i nije nagovor niti na kupnju niti prodaju!

A vjerojatno ni SD trgovina nije radila loše :-). Ima na Fini u javnom registru izvješće za 2010 pa ćete vidjet da ni oni nemaju baš zanemarive prihode, a čak i posluju sa dobiti. [wink]

Fokus se lagano prebacuje sa Belja i na ostale perjanice Todexa 🙂
Na bidu iznad 140 već cca 1500 komada na kupnji. To već dugo nismo imali.
Već tjednima sam na bidu i kupiti na bidu je gotovo nemoguće.

Tisk je malo previše pao,vjerujem da će do izvještaja na 170,ako ne bude novih potresa vani,ja dokupio nešto po 140 prije neki dan,ali jedva!

"Only dead fish swim with the stream"

čitao sam tiskani "objektiv" u kojem kaže da tisak drži preko 11% vjesnikovog nebodera i da je u planu vjerojatna zajednička prodaja sa styriom, eph i nekom firmom za nekretnine koje drži dio vjesnika. spominje se da bi se tamo gradio ogroman poslovni centar i da je za tu lokaciju pokazala interes EU koja bi svoja tijela tamo smjestila.
Spominje se da ta parcela ima trž. vrijednost od preko 80.000.000,00 eura, što znači da bi Tisak dobio više od 8.000.000,000 eura u slučaju da prodaja uspije. Znate li što to znači? To je preko 60.000.000,00 kuna čiste dobiti!!!!

...povijest se ponavlja...

TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun ROVINJ, HRVATSKA
3. REPUBLIKA HRVATSKA 252.052 10,56 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 7.139 0,30 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA – OIF S JAVNOM PONUDOM 6.256 0,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 5.107 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.725 0,16 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 3.712 0,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. CREDO BANKA D.D. 2.725 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PERČIN ANTUN 2.594 0,11 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
Ukupno: 91,86

Evo nam ga gospar iz Dubrovnika dokupljuje. Jedna čekam objavu rezultata. Još dva tjedna…


čitao sam tiskani "objektiv" u kojem kaže da tisak drži preko 11% vjesnikovog nebodera i da je u planu vjerojatna zajednička prodaja sa styriom, eph i nekom firmom za nekretnine koje drži dio vjesnika. spominje se da bi se tamo gradio ogroman poslovni centar i da je za tu lokaciju pokazala interes EU koja bi svoja tijela tamo smjestila.
Spominje se da ta parcela ima trž. vrijednost od preko 80.000.000,00 eura, što znači da bi Tisak dobio više od 8.000.000,000 eura u slučaju da prodaja uspije. Znate li što to znači? To je preko 60.000.000,00 kuna čiste dobiti!!!!

OMG!
pa to bi dionicu katapultiralo na 158 kn dok kažeš keks! [shocked]



čitao sam tiskani "objektiv" u kojem kaže da tisak drži preko 11% vjesnikovog nebodera i da je u planu vjerojatna zajednička prodaja sa styriom, eph i nekom firmom za nekretnine koje drži dio vjesnika. spominje se da bi se tamo gradio ogroman poslovni centar i da je za tu lokaciju pokazala interes EU koja bi svoja tijela tamo smjestila.
Spominje se da ta parcela ima trž. vrijednost od preko 80.000.000,00 eura, što znači da bi Tisak dobio više od 8.000.000,000 eura u slučaju da prodaja uspije. Znate li što to znači? To je preko 60.000.000,00 kuna čiste dobiti!!!!

OMG!
pa to bi dionicu katapultiralo na 158 kn dok kažeš keks! [shocked]
[/quote]

sjetimo se zadnje izvanredne dobiti 2007-2008 godine . tada je tisak katapultiran na 1.600,00 kuna. Bio bih zadovoljan da ovi novci tisak lansiraju na 800 kuna, ajde može i 900.;)

...povijest se ponavlja...

Machete i delboy…. Treba li bolja preporuka za ovu dionicu?


Machete i delboy…. Treba li bolja preporuka za ovu dionicu?

u tisku sam skoro od vremena stečaja tako da mene ne ubrajaj u tu kategoriju. machete je dnevni trejder. ja uvijek govorim isto.

...povijest se ponavlja...

Je, istina, Del…

od kad znam za sebe Del tupi isto…

ja isto kupio tisak… po 760… i postao duuuuugorocni ulagac…

Ali jos nesto me Del naucio…

This time, next year… We’ll be millionaires… Al prije mi se cini next century…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Cijena je drugi put ove godine dosegla povijesni minimum i tu se stabilizirala. Ovo je sada sigurno jedna od najjefitinijih i najmanje rizičnih dionica na našem marketu. Očekujem uskoro pozitivne pomake. Firma nikad bolja 🙂

New Report

Close