TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

5.9.2011. – protrgovano 219 komada dionica.
A na listi dioničara nestao 4. dioničar, Zagrebačka banka sa 7895 dionica??
Netko otišao na bubanj?
Kako je to moguće? Propustio sam neku lekciju?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

A vjerojatno su stvari raspoređene po pojedinačnim računima jer se očito radilo zbirnom skrbničkom računu.
No ušao nam je u TOP10 Prospectus JIE koji je očito u zadnji par mjeseci polako kupovao.

Vjerojatnije je da čvrsto drži odavno kupljeno…

Prvi put se pojavio 20.12.2007., točnije nakon velikog prometa 19.12.2007.
28.12.2007 > T: 20.12.07 Pros. cijena: 1.137,80
RB Dioničar Broj %
1. AGROKOR D.D. 677.385 28,38%
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86%
3. TS LOGISTIKA D.O.O. 614.510 25,75%
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 327.310 13,71%
5. HP D.D. 23.988 1,01%
6. FILIPOVIĆ MARIJAN 5.251 0,22%
7. Ilirika JIE 5.060 0,21%
8. PBZ D.D. 4.836 0,20%
9. Prospectus JIE 4.000 0,17%
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.722 0,16%
UKUPNO 2.283.289 95,67%
Kupio je dakle tih 4.000 po 1.100 kuna.

između 14.1. i 22.1.2008. ispao je iz TOP10. Po meni, vjerojatnije je da je prodao dio po cijenama između 1.530 i 1.230, a ovaj ostatak od 2.500 dionica ostavio (teško vjerujem da su na TISK bolje predviđali budućnost od sijaset drugih dionica koje čvrsto drže, davno kupljene), pa su se tek sad pojavile u top10 kad je ZABA skrbnički ispao.

Koje su to cifre, prosto me nostalgija hvata za tim vremenima kad sam tek počeo malo to proučavat, nažalost u lošem periodu kad je već klimaks bio. Mislim da te razine Crobexa ne vidim nikad više…


Koje su to cifre, prosto me nostalgija hvata za tim vremenima kad sam tek počeo malo to proučavat, nažalost u lošem periodu kad je već klimaks bio. Mislim da te razine Crobexa ne vidim nikad više…

tisak posluje bolje nego ikad u povijesti dugoj preko 40 godina (prije kao dio vjesnika), a cijena dionice mu je na najnižim mogućim razinama, čak i niža od vremena stečaja kad je koštao oko 400 kuna…to vam je dečki ZSE. Ajde, kriza je. ok, ajde ljudi se boje, ok….ali onda bi cijena barem trebala biti iznad 500 kuna jer nije valjda da se sada više boje nego dok su bili u stečaju????

...povijest se ponavlja...


između 14.1. i 22.1.2008. ispao je iz TOP10. Po meni, vjerojatnije je da je prodao dio po cijenama između 1.530 i 1.230, a ovaj ostatak od 2.500 dionica ostavio (teško vjerujem da su na TISK bolje predviđali budućnost od sijaset drugih dionica koje čvrsto drže, davno kupljene), pa su se tek sad pojavile u top10 kad je ZABA skrbnički ispao.

Nije točno u dijelu da su si ostavili 2.500 dionica, jer se još nedavno u TOP10 ulazilo sa 2100 dionica. U lipnju su ih oni imali manje od od toga…


Machete, opet si u elementu? Ti sigurno nisi prodavao na 190-200 kuna, jer kada si kupio Tisak na 160 kn u zadnjoj rundi, on do tih razina nije došao ni blizu.

Kolega pogledajte malo postove starije, gdje piše jasno ulaz po 160kn ,164kn, 168kn kuna i izlaz po 200kn. E sad u propadu sam opet kupovao po 150kn riješio na 168kn… i rado ću kupovati opet po 140-150kn razini. A ne sumnjam da će biti paničara da mi vrate moje dionice i k tome ostane za 1000 bureka.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



Koje su to cifre, prosto me nostalgija hvata za tim vremenima kad sam tek počeo malo to proučavat, nažalost u lošem periodu kad je već klimaks bio. Mislim da te razine Crobexa ne vidim nikad više…

tisak posluje bolje nego ikad u povijesti dugoj preko 40 godina (prije kao dio vjesnika), a cijena dionice mu je na najnižim mogućim razinama, čak i niža od vremena stečaja kad je koštao oko 400 kuna…to vam je dečki ZSE. Ajde, kriza je. ok, ajde ljudi se boje, ok….ali onda bi cijena barem trebala biti iznad 500 kuna jer nije valjda da se sada više boje nego dok su bili u stečaju????
[/quote]
isto tako je tisak bio na 1000-1500 kn i otimali se svi za njega u to vrijeme ,,dali je tad vrijedio toliko?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Što se tiče ispadanja ZABA skbničkog iz TOP10. Ista stvar se ovaj tjedan dogodila i na BELJU, LEDU, KNZM… A evidentno je da nije išlo preko burze. Očito neko preslagivanje Todinih igrača. Treba izvadit knjigu dioničara pa da se usporedi :-).

kupuje li auctor uz pbz za todorićev tisak nešto po sloveniji? hoće li to preuzeti tisak? čitajte između redaka:
Auctor suvlasnik Delo Prodaje

23.9.2011 10:48:00 | Autor/Izvor Danijela Jozić/Poslovni dnevnik/PressCut
Prije nekoliko dana se u Ljubljani dogodila zanimljiva transakcija kojom je zagrebačka brokerska kuća Auctor postala suvlasnik tvrtke Delo Prodaja. Pokušali smo doznati od Ružice Vadić, predsjednice Uprave Auctora, zašto su i za koga odlučili investirali, i baš u Delo Prodaju, no bezuspješno. Auctor je 11,63 posto Delo Prodaje kupio od tvrtke Fidina, u vlasništvu slovenskog poduzetnika Stane Valanta.

Prema vrijednosti dionica Delo Prodaje na dan transakcije (20. rujna) ispada da se radi o paketu vrijednom 1,2 milijuna eura. No, to nikako nije realna vrijednost 11,6 postotnog udjela u Delo Prodaji, za koje se može reći da je slovenski Tisak. Doduše nekoliko puta manji od Tiska: prihodi od prodaje lani su iznosili 46,2 milijuna eura uz neto dobit od 1,3 milijuna eura.

Delo Prodaja bavi se prodajom i distribucijom tiska i drugih proizvoda. U tvrtki je zaposleno 116 ljudi, ima 90 vlastitih kioska a opskrbljuje više od dvije tisuće prodajnih mjesta diljem Slovenije. Delo Prodaja je inače u većinskom vlasništvu tvrtke DZS (Državne založbe Slovenije) u vlasništvu poduzetnika Bojana Petana. On je hrvatskoj javnosti poznatiji kao vlasnik Marine Portorož i Termi Čatež, kao i po pokušaju da kupi Sunčani Hvar, a spominjao se i kao mogući ulagač u Adriaticu.net.

DZS je najveći lanac knjižara u Sloveniji a tvrtka je većinski vlasnik i izdavačko-novinske kuće Dnevnik. DZS ima 32,04 posto dionica Delo Prodaje, s tim da nam izvori iz Ljubljane kažu da za njega još 17,25 posto dionica drži Privredna banka Zagreb. Zašto baš PBZ i odakle sad u ovoj priči Auctor, ostaje i dalje nejasno.

Auctor je jedna od najvećih brokerskih kuća u Hrvatskoj, poznata po kupnji Hypo Consultantsa, nebankarskog poslovanja Hypo banke koji se u jednom trenutku prije nekoliko godina toliko razgranao sa nekretninama radi čega je i HNB naložio njegovu prodaju. Auctor je navodno taj posao odradio za bivšeg direktora Consultantsa Damira Farkaša i Ninoslava Pavića, suvlasnika EPH te još nekoliko njihovih partnera.

...povijest se ponavlja...

Iz ovog je članka interesantno vidjeti kolike su "stvarne" profitne marže.
Na prihod od 345 milijuna kuna oni rade dobit od 10 milijuna kuna.
I sad to pomnožimo x10 i jasno je koliku dobit stvara (a valjda će se jednog dana to i vidjeti u DiG) TISAK svake godine. To bi, ako još uvijek znam računati, bilo oko 40tak kuna po dionici… Živi bili pa vidjeli


kupuje li auctor uz pbz za todorićev tisak nešto po sloveniji? hoće li to preuzeti tisak? čitajte između redaka:
Auctor suvlasnik Delo Prodaje

Možda bude če se dogodid sličan scenarij (preuzimanje) kako Kolinska – Atlantic Grupa.
Mene interesira trenutna cijena Tiska, koja je na rezini oko 140kn. Jel če to iti dole na indijančeve rezine (znači tamo negdje oko 100kn). Recesija je tek počela, a balkanske dionice su na psihološki spodnji rezini, ili su jih več probušile.
Izgleda tako, da če biti u sledečih pola godine ili malo više velika razprodaja svih dionica kod nas na Balkanu. Tako čemo vidjeti još kako preuzimanje. Pitam se samo kada čejo inozemske tvrtke preuzimati naše i vaše kompanije. Ova kriza je pokazala ono što su pričali prije pet godina. Broj preuzimanja nije nikada u zgodovini burze bio veči nego sada u ovoj krizi.

New Report

Close