TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da nam se kolega Mačetan ovdje iskrcao pa je i tema pala u zaborav.
Neki dan sam pogledao RGFI Javna objava na Fininim stranicama i vidim da je konačno stavljeno konsolidirano izvješće Agrokora, a isto tako i izvješće SD Trgovine čiji je 100% vlasnik ove godine postao Tisak.

Preporučam u svakom slučaju pogledati. Interesantno štivo, a vjerujem da je i trend negativnog poslovanja TISKa konačno prekinut. Zabilježena je solidna kvartalna dobit, a vjerujem da će treći kvartal biti još bitno bolji zbog turističke sezone. Ukoliko naprave još koji pomak sa maržama dobit bi vrlo skoro mogla biti solidna.

Ovjde naravno ne računam rezultate SD trgovine čiji se prodajni objekti nalaze upravo na Jadranu. No u svakom slučaju ugrubo možemo na godišnjem nivou dodati još cca 300 milijuna prihoda od njih.

Ispravak netočnog navoda 😉
Agrokorovo izvješće na rgfi je nekonsolidirano, dakle samog Agrokora, a ne i povezanih poduzeća, inkorporiranih u njega (hint: poslovni prihodi samo Konzuma bili su oko 12,5 milijardi kuna, dok sam Agrokor ima oko 400 milijuna kuna).

Pardon. Radi se o revidiranom izvješću. Ali kad već cjepidlačimo, pihodi Agrokora u 2010 su bili nešto manje od 1.400 milijuna kuna ;-).

U biti sam napisao da se može vidjeti izvješće jer se i u izvješću za 2009. i 2010. mogu vidjeti neke zanimljive stvari. Mada to sad u ovoj situaciji i nije bitno. No hoću reći da mi je ipak lakše čekati u dionici u kojoj vidim da se nešto pozitivno počelo događati.

malo o maloprodajnim maržama tiska od 1.7.:
cijena jane 0,5 L bila je 5 kuna, a od 1.7 podignuta je cijena na 5,99 kuna. takva se voda inače prodaje po 3-4 kn u velikim centrima. marža je enormna.
postali su uvoznik žvakačih guma Trident koje prodaju po 5 i 6 kuna, i polako dokidaju monopol atlantica s orbitom. trident se forsira i u konzumu i samo čekam dan kad isteknu ugovori sa orbitom . tada ne očekujem više orbit na blagajnama u prvom planu…..to su samo sitni segmenti iz budućnosti. ne moramo ni spominjati koliko će zaraditi tisak media sa dostavom školskih udžbenika i na sličnim akcijama. ne treba zanemariti niti znanje kojim upravlja tisak. sva ta izvješća firma-kćeri više se ne vode pod tiskom nego pod agrokorom, jer kad bi se sve izračunalo ispalo bi da je tisak ispod 1200 kuna debelo podcijenjen. no, tko ste vi da to primjetite….a ni naši fond-manageri nisu nešto – nemaju pojma. zato – do nekih boljih vremena tj. do 2013. godine kad ovamo dolaze EU fondovi – držite se i ne popuštajte. oni će znati naći što valja , a tisak im sigurno neće biti mrzak. pa ipak je to treća maloprodaja u RH…

...povijest se ponavlja...

Samo jedna mala ispravka:
Znanje se nikad nije vodilo pod Tiskom jer je – dok je bilo DD – većinski dioničar bio sam Agrokor (dakle, vidjelo se u konsolidiranom izvješću Agrokora, onom o kojem smo Bill i ja sinoć 🙂 ).
Otkad su ga pretvorili u doo, više nije ni relevantno (Agrokor i nadalje ima većinski, sad "poslovni udio"), osim samog brenda i web stranice, ali i to vjerojatno zbog "starih mušterija", pošto knjižara više ionako nema (to što je npr. "Krleža" na trgu TisakMedia, nema veze s financijskopravnim statusom samog Znanja kao pravne osobe).


malo o maloprodajnim maržama tiska od 1.7.:
cijena jane 0,5 L bila je 5 kuna, a od 1.7 podignuta je cijena na 5,99 kuna. takva se voda inače prodaje po 3-4 kn u velikim centrima. marža je enormna.
postali su uvoznik žvakačih guma Trident koje prodaju po 5 i 6 kuna, i polako dokidaju monopol atlantica s orbitom. trident se forsira i u konzumu i samo čekam dan kad isteknu ugovori sa orbitom . tada ne očekujem više orbit na blagajnama u prvom planu…..to su samo sitni segmenti iz budućnosti. ne moramo ni spominjati koliko će zaraditi tisak media sa dostavom školskih udžbenika i na sličnim akcijama. ne treba zanemariti niti znanje kojim upravlja tisak. sva ta izvješća firma-kćeri više se ne vode pod tiskom nego pod agrokorom, jer kad bi se sve izračunalo ispalo bi da je tisak ispod 1200 kuna debelo podcijenjen. no, tko ste vi da to primjetite….a ni naši fond-manageri nisu nešto – nemaju pojma. zato – do nekih boljih vremena tj. do 2013. godine kad ovamo dolaze EU fondovi – držite se i ne popuštajte. oni će znati naći što valja , a tisak im sigurno neće biti mrzak. pa ipak je to treća maloprodaja u RH…

Što će se događati s Adrisovim udjelom u budućnosti?

Better not be at all than not be noble

@ delboy
Tisak je vjerojatno na nekom pregibu i tko je kupovao na kojih 130, taj je to i vjerovao. Sad bi trebalo čekati kontinuitet. Možda i do 2013. Tako je sad na dosta dionica.

Točan odgovor je...


a vjerujem da je i trend negativnog poslovanja TISKa konačno prekinut. Zabilježena je solidna kvartalna dobit, a vjerujem da će treći kvartal biti još bitno bolji zbog turističke sezone.

Sigurno će od tog porasta dobiti podijeliti dividendu!
Presmiješno kolega, evo cijena 159kn,a kad sam govorio prodajite na 190-200kn onda je bilo ruganja i smijanja. Vidim da se sve manje smijete!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Machete, opet si u elementu? Vidim, nisi uspio prodati Tisak i zaraditi za kutiju cigareta da te nikotin barem malo smiri. Što je s tvojom prognozom da ovo ide na 100 kuna? Ja čekam, čekam i nikako da više dočekam. Što da radim, što kaže tvoja famozna TA? Ti sigurno nisi prodavao na 190-200 kuna, jer kada si kupio Tisak na 160 kn u zadnjoj rundi, on do tih razina nije došao ni blizu. Danas si vjerovatno prodao s minusom, pa opet kreće nova runda jeftinog druka.

ajde bar da se vratimo na cijenu od 400 kuna na kojoj se tisak tržio i dok je bio u stečaju i pod kutlom !!!!!

...povijest se ponavlja...


ajde bar da se vratimo na cijenu od 400 kuna na kojoj se tisak tržio i dok je bio u stečaju i pod kutlom !!!!!

A ja ću svoj paket (800+ kom.) prodati po 350 kn, pa da i još netko zaradi na rastu [thumbsup]

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



ajde bar da se vratimo na cijenu od 400 kuna na kojoj se tisak tržio i dok je bio u stečaju i pod kutlom !!!!!

A ja ću svoj paket (800+ kom.) prodati po 350 kn, pa da i još netko zaradi na rastu [thumbsup]
[/quote]
5-7 godina vrlo lako moguće,a do tad laganini gori doli gori doli… lp

New Report

Close