TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

-tisak
+tisak

ALAJ VOLEM OVA IGRA, A GRADITELJ DRUKAO KAKO JE 190KN JEFTINO.
NAKRCAO SE PA SAD MOŽE GORE.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


-tisak
+tisak

ALAJ VOLEM OVA IGRA, A GRADITELJ DRUKAO KAKO JE 190KN JEFTINO.
NAKRCAO SE PA SAD MOŽE GORE.

Znači ipak si zaradio za kutiju cigareta, čestitam. A gdje je odjednom nestala ona tvoja mudra izjava od prije neki dan u kojoj tvrdiš da Tisak ide na 100 kuna???


-tisak
+tisak

ALAJ VOLEM OVA IGRA, A GRADITELJ DRUKAO KAKO JE 190KN JEFTINO.
NAKRCAO SE PA SAD MOŽE GORE.

Ja kupujem polako od 200 na dolje s obzirom da su mi sve to i više nego prihvatljive cijene a prodaju sam ostavio za neka bolja vremena. Ne zanimaju me previše svakodnevne špekulacije.


Machete, jesi uspio danas prodati svoj paketić Tiska i zaraditi za kutiju cigareta? Jer kako mi se čini, po tvojoj tehničkoj analizi ovo sutra ide na 100 kuna, a vjerovatno i niže..

KRIVO KOLEGA, IDE SE GORE!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Kolega graditelj sigurno Vam nije više smiješno ako ja kažem dok je cijena bila 190kn da će Tiska biti ispod 160kn. Pametni su digli 25% na ovom padu i dalje imaju isti ili veći broj dionica.
Dapače više volim ove oscilacije nego jednoličan rast ili pad.
Samo eto Vi niste mogli izgubiti puno, ipak je Ivana rekorderka po gubitku.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Baš sam se lijepo i jeftino napazario TISKA pa što se mene tiče cijena može gore.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Ljudi, nemojte siliti na bidu. Dat će branitelji i po 140, jako su se zabrinuli zbog usporavanja rasta Njemačke. [bye]
Idem na radler. Čujemo se opet na cca 150 kn.


Ljudi, nemojte siliti na bidu. Dat će branitelji i po 140, jako su se zabrinuli zbog usporavanja rasta Njemačke. [bye]
Idem na radler. Čujemo se opet na cca 150 kn.

što više takvih kao ti to bolje za mene jer mora netko dignuti cijenu na 400 kn da mogu prodati.
[bye]


Ljudi, nemojte siliti na bidu. Dat će branitelji i po 140, jako su se zabrinuli zbog usporavanja rasta Njemačke. [bye]
Idem na radler. Čujemo se opet na cca 150 kn.

Tako je. Sada kada se Machete napazario, nema nam druge nego opet ići do 150 kuna, tako da on to može prodati s pozitivnom nulom čvrstim ručicama, ali bolje prodati i s nulom, nego s minusom, jer njegova tehnička analiza ukazuje na pad do 100 kuna. Machete nam ne bi lagao u vezi toga, on je častan i pošten forumaš i vrhunski poznavatelj tehničke analize.

Gadni..kaže da ide na 100 i onda kupi po više od 160. Što ću ja pisati kad kupim? [lol]

Pretpostavka 100 kn/dionico bi bila, da svjetske burze doživijo ponovno recesijo. Tada bi bila bezglava panika, a posledično tome bile bi cijene dionic. Ako to bude, pokazat če vremen, ali još uvijek možda bude nade za nas, da se opet može kupovati na rezini 140 (zanimiva rezina za sve ulagače, ako je prebuše onda če imat Indijanac prav).

Ono što mene najviše brini je to, da su svjetske burze napravile velik skok od razdoblja 2009 do danas, a njihove dionice bile su opet na rezinu kao u razdoblju 2007 godine (sada možete vidjeti zašto su bonitetne ocjene neke države vrlo važna stvar na burzi), a mi Balkanci (Hrvati, Slovenci, Bosanci, Srbi itd.) smo ostali tamo gdje smo. A sada opet padec burznih indeksov ukupno sa razvitimi burzami. Na kraju svega izgleda, da budemo možda vidjeti rezine koje čejo biti ponegdje manje od ožujka 2009.

No, to je samo moje skromno mišlenje.

Evo, 10 stvari koje moraju znati špekulanti koji imaju dionice ili bi ih htjeli imati:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/10-pravila-koje-mora-znati-svatko-tko-ulaze-na-danasnjem-trzistu/?utm_source=news18082011-k&utm_medium=email&utm_campaign=daily_newsletter&utm_content=najcitaniji&utm_term=link

New Report

Close