TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nastavno na prethodnu analizu, da vidimo kako izgledaju izvori financiranja Tiska. Iz grafa se vidi da je Tisak posljednjih pet godina povećao vlasnički kapital sa 143m kn na 395m kn ili 2.7 puta. Druga zanimljiva činjenica je da je Tisak u istom razdoblju dugoročne obaveze sa 181m kn smanjio na 24m kn tj. gotovo da više nema kredita pa samim time niti troškova kamata. Kompletnu zaduženost firme Agrokor je pritom prebacio na dobavljače s time da kratkoročne obaveze prate povećanje prodaje i trenutno iznose 480m kn ili (480/3000) 16% ukupne prodaje pa ispada da je prosječno podmirenje obaveza iznosi (0,16*365) 58 dana, odnosno zaokruženo 60 dana što je sasvim prihvatljivo. Iz računa dobiti i gubitka je vidljivo da je trošak kamata u prvoj polovici godine 6.3m kn pa iz toga možemo zaključiti da se u pravilu obaveze plaćaju do datuma valute. Nisu zanemarive niti rezerve u kojima se isto krije 60m kn na koje nije plaćen porez na dobit.

Machete, nije mi baš jasan tvoj negativistički stav prema TISKu. I zašto ti smeta ova pozitivna klima oko TIKSa uvjetovana dobrim izvješćem i dobrim poslovnim rezultatima, koji će biti još bolji ovog ljeta što će zorno prikazati slijedeće izvješće?
Ako imaš TISK trebao bi biti zadovoljan, a ako ga nemaš onda je jedino objašnjenje da bi ga htio jeftinije kupiti, a to baš ne ide, jel’ da !?
I ako me pamćenje ne vara, nedavno si zagovarao kupnju po 180 i garantirao veliki rast !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Važeći podaci za uredovni dan 01.08.2011 .

1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun ROVINJ, HRVATSKA
3. REPUBLIKA HRVATSKA 252.052 10,56 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA

4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.962 0,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA – OIF S JAVNOM PONUDOM 6.256 0,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.627 0,24 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.698 0,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.232 0,18 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.725 0,16 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. CREDO BANKA D.D. 2.722 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 92,03


Machete, nije mi baš jasan tvoj negativistički stav prema TISKu. I zašto ti smeta ova pozitivna klima oko TIKSa uvjetovana dobrim izvješćem i dobrim poslovnim rezultatima, koji će biti još bolji ovog ljeta što će zorno prikazati slijedeće izvješće?
Ako imaš TISK trebao bi biti zadovoljan, a ako ga nemaš onda je jedino objašnjenje da bi ga htio jeftinije kupiti, a to baš ne ide, jel’ da !?
I ako me pamćenje ne vara, nedavno si zagovarao kupnju po 180 i garantirao veliki rast !

Eh, ne znaš ti Spliću… [smiley]

Usporedba Tiska i Konzuma, ista branša, isti vlasnik na polugodištu. Radi jednostavnosti sam prihode i zaradu pomnožio sa dva pošto me zanimao me samo odnos pokazatelja.

TISK KNZM
P/B 1,15 2,05
P/E 64,94 74,00
P/S 0,16 0,37

Zaključak, Tisak je duplo jeftiniji po p/b i p/s od konzuma i simbolično po zaradi ali tu će još biti promjena do kraja godine.

Mnogi u Hrvatskoj bi bili sretni da imaju plaću 2.800 kn i da je redovito primaju. Toliko o tome.
I po tvome su 70% tvrtki koje dijelom rradnicima plaćaju minimalac, mizerne firme ???
Gdje ti živiš? I kolika je tvoja plaća? 28.000 kn?

Opet jal na TISK… ni danas nisi uspio kupiti po 185 ???

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Ha,ha,ha…koji je lik taj Machete,prije mjesec dana je trubio da ide na 400 a sad tvrdi koliko je TISK neperspektivan i skup.Pa zar ima netko da ga ozbiljno shvaća?TISK može i do 160,ali za to je potreban veliki pad indexa u svijetu i na ZSE.TA je tu sporedna.

"Only dead fish swim with the stream"

Danas je bio dobar test i vidjelo se da je na Tisku prodaja izgubila bitku na ovim razinama. Iako je vani bilo sve crveno, pa tako i na ZSE, i kupnja se povukla na 180 i sitno kuna, nije se pojavio niti jedan paničar spreman prodati po tim cijenama. Nadam se da je danas završio rast franka, da će se europa i amerika privremeno smiriti i da će konačno kapital početi ulaziti i u equity a onda bye bye Tisku na ovim razinama…

Vidjet ćeš ti uskoro 160kn pa će ti TEST biti jasniji!
TA je nepogrešiva i kaže 160kn opet!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Evo i 2 opcije grafa, ako tko ima neku treću nek postavi slobodno!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



PD tiskano

Ante Trutin imenovan za novog direktora sektora veleprodaje u Tisku.
U Agrokorovu sustavu je Trutin je od 200. godine. Radio je u veleprodaji i distribucijim, bio je direktor operativnog poslovanja Velproa te direktor sektora u toj tvrtki.


Ne moram napominjati kako je VELPRO uvijek bilježio odličnu prodaju!
Po meni je ovo dobar znak za Tisak. Danas je bilo jasno kako se kupci uvijek iznova pojavaljuju,a prodaja kao da tek počima kužiti da gubi bitku. Možda i bolje da nema naglog rasta, već ovako 1-2% svaki dan gore, lagano i bez pompe….a onda kad prođemo 300kn stampedo….
420 – TEHNIČKI TARGET!!!!
[/quote]
Jedno glupo pitanje:ako je TA nepogrešiva zašto TISK nije bio na 420-TEHNIČKOM TARGETU!!!

"Only dead fish swim with the stream"

Očito je bio krivi pattern kolega BIGFOOT! Al stignete prodati po 150kn jer ionako ide to do 95kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close