TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tisak polako gubi svoju važnost kao i prihode. Nije ni po čemu jeftiniji od drugih, a ima ograničen izbor artikala koje možeš kupiti bilo gdje, npr. bonovi za mobitele, sokovi i sl. Novine se sve više čitaju na internetu, specijalizirane časopise šalju na kućne adrese itd. Jedino što tu vrijedi je distribucija tiskovina, ali opet je pitanje još koliko dugo. Osim toga, Toda je zadovoljan udjelom i možda nikada neće ići na javnu ponudu za otkup preostalih dionica.
Sve u svemu, TISK ni po čemu nije dionica kojoj bi na ovim razinama trebalo dati prednost u odnosu na mnoge druge na našoj burzi….

To da će svi biti zadovoljni sa 400-500 kn, otkud ti to? Oni koji su plaćali po 1500 + kn sigurno neće biti zadovoljni. Kao ni ja koji sam plaćao po 1050kn.


To da će svi biti zadovoljni sa 400-500 kn, otkud ti to? Oni koji su plaćali po 1500 + kn sigurno neće biti zadovoljni. Kao ni ja koji sam plaćao po 1050kn.

kolega-bože zar vi niste čuli za (stop l -10%),čemu ovakva izloženost u navedenoj dionici?

Par puta sam upotrijebio stop los pa sam se zahebo. samo naprijed.

Ovdje se radi o brutalnom kapitalu Todorić i Pipunič imaju više od pola HR i želja za moči i novcom je pohlepna dok radnici ostaju bez posla firme idu u stečaj kao npr Uljara čepin itd.Ali nakon stečaja te firme rade još bolje 5 puta i sa večom dobiti jedni ostaju bez svega na račun drugih,dali če ih ta pohlepa naučit i osvjestit da ulože u HR gospodarstvo i poboljšaju status radnika neznam ili če im se razbit od glavu. Čini mi se da je to več dogovoreno i pripremaju se prodaje firmi,ZEMLJE navodno se čeka ulaz u EU,samo nekoče platit 1kunu za firmu i 50kn za dionicu dok če kao ja i gore navedeni kolega platit punu cijenu,puno toga sam doživio na HR tržištu kapitala u zadnje vrijeme sve je teže i kome nije sila prodavat treba čekat bolja vremena i ulagat samo višak novca. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

problem tiska je što tu gotovo nitko od ulagača više ne vidi prostor za širenje i jačanje, nego upravo suprotno- za gubitak tržišta i prihoda. oni kao da su dosegli neki svoj plafon, a takve firme malo su kome privlačne. uz to koncept prodaje kioska sve se više gasi po gradovima i takva ponuda se usmjerava u čvrste objekte radi uklanjanja s ulica tih metalnih sanduka tj. kioska

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

Koliko vidim, u mom mjestu Tisak nema više ni jedan kiosk, svi prodajni prostori su u zatvorenom.
U široj regiji također. Ostalo je tek nekoliko sezonskih (sad ne rade).
Svi imaju sad veću kvadraturu i veću ponudu, postaju "mini Tisak media".
A to da je dosegao strop, vidjet ćemo i u slijedećem izvješću. Malo je poduzeća koja se mogu pohvaliti dvoznamenkastim povećanjem prihoda svake godine, među njima je i Tisak, i to će vjerojatno potrajati još neko vrijeme. Tisak sve više diverzificira svoju ponudu i svoju ovisnost o samo jednom segmentu prodaje. Prava je umjetnost što su sve strpali u onih 9-10 m2. Mogli bi se reklamirati sa: "Ima nešto što niste uspjeli naći? Onda sigurno niste bili na prodajnom mjestu Tiska"

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


problem tiska je što tu gotovo nitko od ulagača više ne vidi prostor za širenje i jačanje, nego upravo suprotno- za gubitak tržišta i prihoda. oni kao da su dosegli neki svoj plafon, a takve firme malo su kome privlačne. uz to koncept prodaje kioska sve se više gasi po gradovima i takva ponuda se usmjerava u čvrste objekte radi uklanjanja s ulica tih metalnih sanduka tj. kioska

Upravo suprotno, Tisak povećava prihode i povećavat će ih još. A rashode će smanjiti drastićno jer je ovih godina puno ulagano u informatizaciju, nove prostore, itd. Sad očekujemo samo sve veće prihode i sve veće neto dobiti.
A firma kojoj prihodi padaju kao i neto dobit i sve više ju jede konkurencija ti je HT. Pa gle ga gdje je. U najmanju ruku trebali bi zamijeniti mjesta iako po mome realna cijena za HT je 100 kn ( da nema politike) a za Tisak 500 kn. Lijep pozdrav!

sad još onih 110 od jutros da bude 209 koji su bili na 147xx

pepe7



problem tiska je što tu gotovo nitko od ulagača više ne vidi prostor za širenje i jačanje, nego upravo suprotno- za gubitak tržišta i prihoda. oni kao da su dosegli neki svoj plafon, a takve firme malo su kome privlačne. uz to koncept prodaje kioska sve se više gasi po gradovima i takva ponuda se usmjerava u čvrste objekte radi uklanjanja s ulica tih metalnih sanduka tj. kioska

Upravo suprotno, Tisak povećava prihode i povećavat će ih još. A rashode će smanjiti drastićno jer je ovih godina puno ulagano u informatizaciju, nove prostore, itd. Sad očekujemo samo sve veće prihode i sve veće neto dobiti.
A firma kojoj prihodi padaju kao i neto dobit i sve više ju jede konkurencija ti je HT. Pa gle ga gdje je. U najmanju ruku trebali bi zamijeniti mjesta iako po mome realna cijena za HT je 100 kn ( da nema politike) a za Tisak 500 kn. Lijep pozdrav!
[/quote]

lojtra HT na 100kn bi imao ROI 25%, nađi mi firmu u svemiru koja je tako izlistana na burzi. okani se bijelog

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



problem tiska je što tu gotovo nitko od ulagača više ne vidi prostor za širenje i jačanje, nego upravo suprotno- za gubitak tržišta i prihoda. oni kao da su dosegli neki svoj plafon, a takve firme malo su kome privlačne. uz to koncept prodaje kioska sve se više gasi po gradovima i takva ponuda se usmjerava u čvrste objekte radi uklanjanja s ulica tih metalnih sanduka tj. kioska

Upravo suprotno, Tisak povećava prihode i povećavat će ih još. A rashode će smanjiti drastićno jer je ovih godina puno ulagano u informatizaciju, nove prostore, itd. Sad očekujemo samo sve veće prihode i sve veće neto dobiti.
A firma kojoj prihodi padaju kao i neto dobit i sve više ju jede konkurencija ti je HT. Pa gle ga gdje je. U najmanju ruku trebali bi zamijeniti mjesta iako po mome realna cijena za HT je 100 kn ( da nema politike) a za Tisak 500 kn. Lijep pozdrav!
[/quote]
ufff ovakvim razmisljanjem ti nece ni gaće na stapu ostati….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


problem tiska je što tu gotovo nitko od ulagača više ne vidi prostor za širenje i jačanje

problem tiska je što tisak više ne vidi prostor za širenje i jačanje.

New Report

Close