TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tehnička analiza ovdje ne samo da bi slomila zube nego i vilicu, ovo tone, tone i tone. oće bar jedan dan kunu gore da možemo reći da smo imali odbijanac?!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Stvarno sramotno i tokom cijele godine spuštanje cijena dionica iako se firma okitila novim trgovinama
i krenila boljim putem ,dokle čemo biti ovce za šišanje ,i dali se šefovi smiju našim investicijama ili trljaju ruke. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Stalno se priča o nekoj propasti Tiska, izvlačenju novca, ….
Ima i toga … ali bilanca je još uvijek kontinuirano dobra, i govori o velikim ulaganjima, ali koji ne vode u minus.
Aktiva je povećana za 191 mil. kn., dug za 180 mil. kn..
Dugotrajni dug je znatno smanjen, što može biti i dobro i loše. Pretpostavljam da je dug većinom posljedica novih ulaganja, obogaćivanje ponude,…
Treba voditi računa da je aktiva 1150 mil. kn. – dug oko 650 mil. kn što daje plus oko 500 mil. kn, iako po BVPS ispada oko 430 mil. kn (vjerojatno sam štogod propustio).
Da ovo poduzeće nema nikakve perspektive, nikakvog monopola,… osim životarenja, danas vrijedi barem 250 kn.
Ja očekujem da će aktiva za 2010. porasti barem još 100 mil. kn. uz iste dugove ili plus do 50 mil. kn. što bi opet diglo BVPS na oko 200 kn. Što opet znači da je svaka kupnja na ovim ili nižim iznosima vrlo dobre budućnosti.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

problem je hfp i novi zakon oko registracije prepaid bonova koji ce srusiti profitabilnost

..ma ljudi sta se mislite..pa svi znamo sta ja TISAK..ako imate jos koju slobodnu kunu ubacite u TISAK sigurno će se isplatit….vidi i stara baba da je na djelu sustavno rušenje cijene…


..ma ljudi sta se mislite..pa svi znamo sta ja TISAK..ako imate jos koju slobodnu kunu ubacite u TISAK sigurno će se isplatit….vidi i stara baba da je na djelu sustavno rušenje cijene…

ovdje nema nikakve prespektive ,niti intreresa kupaca ,,100 kn je previse za ovo … [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

znači po vama tisak vrijedi kao mercedesove ili bmw ove dionice mislim da je ova dionica prenapuhana od početka kao i večina drugih i svako je ispao ovdje ošišan pa i u dokupu ja cca 35 tis kn minus zato nenagovarajte druge na gubitke,šta se tu kuva vjerovatno znaju šefovi …. balkanski lonac koji isparava [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


..ma ljudi sta se mislite..pa svi znamo sta ja TISAK..ako imate jos koju slobodnu kunu ubacite u TISAK sigurno će se isplatit….vidi i stara baba da je na djelu sustavno rušenje cijene…

presmjela izjava kolega,

Prodajte to ljudi. Čekam na bidu na 120 kn. Ako bog da, naravno.

Aktiva je povećana za 191 mil. kn., dug za 180 mil. kn..
Dugotrajni dug je znatno smanjen, što može biti i dobro i loše. Pretpostavljam da je dug većinom posljedica novih ulaganja, obogaćivanje ponude,…

Izgleda da se ovdje radi o uzimanju duga radi financiranja Agrokora, a što rade svi djelovi koncerna i Ledo, Zvijezda, Jamnica-ugalvnom radi širenja Konzuma i Belja.
Nadam se da će dug vratiti zajedno s kamatom.
I Inače su firme kao što je Tisak, ili Delo kiosci u Sloveniji svakih nekoliko godina prikazivale znatan izvanredni prihod – pretpostavljam od financijskih aktivnosti.
Ne bih rekao da toliki dug nekamo ulažu, jer jednostavno nemaju kamo ulagati tolike iznose – za kioske ne treba veliki kapital i Tisak nije firma kojoj treba veliki kapital za povećanje ili širenje ponude.
Nije niti tajna da je firmu jako pogodila recesija, mnogo nezaposlenih-mada imaju velike stope rasta prihoda, a dobiti iz poslovanja gotovo da i nema. Izgleda da mnogi kiosci rade na nuli, a dosta ih i dalje radi s gubicima i ne želi ih se zatvoriti.


Prodajte to ljudi. Čekam na bidu na 120 kn. Ako bog da, naravno.

a ja zatim tebe čekam na 100 kn [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Ovaj MOL je izazvao Todorića, koji neće otrpjeti otimanje primata u RH.
Sad će on dati javnu ponudu za male dioničare Tiska barem 400 kn.
Pa će Pipunić skromno se pridružiti pa dati jedno 700-800 kn za IPKK.
Pa će sve to znatno podignuti optimizam u RH, bit će novaca za trošenje (nekoliko milijardi kuna ubačeno u džepove malih dioničara), prihodi proračuna će porasti i napokon izlazimo iz recesije (makar se povećavala nezaposlenost, jer svi oni ionako nađu nešto na crno ako žele preživjeti).

…slazem se 100%…pa i bilo bi najbolje rjesenje da Todorić preuzme ovih 5 % s burze i onih 13% da dabru ponudu..400-500 kuna i svi zadovoljni
[/quote]

Svi osim Todorića. On jedini u tvojoj priči istresa lovu za nešto što mu trenutno ne treba.

New Report

Close