TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


molim K/P za TISK (ne radi mi Prva Generacija)

Prva generacija blokirana!

Znam i isto tako ako želite možete pratiti cijene na druga dva monitora od Generacije (probao i vidio da radi samo što Vam to ništa ne znači previše jer se ne mogu postavljati nalozi a u Prvoj se naravno nitko ne javlja).

Pozdrav!

..zna li ko jesmo blizu dna?????


..zna li ko jesmo blizu dna?????

Da znamo današnji promet bi imao još 2 nule.

Možda je a možda nije?

Pitajte golegu Splita.

[embarass]

..u TISAK prihodi sve veci a dionica sve manja i manja….splite pomaži….dokle će da pada????????


..u TISAK prihodi sve veci a dionica sve manja i manja….splite pomaži….dokle će da pada????????

Evo 100tke kolega!

Ovaj MOL je izazvao Todorića, koji neće otrpjeti otimanje primata u RH.
Sad će on dati javnu ponudu za male dioničare Tiska barem 400 kn.
Pa će Pipunić skromno se pridružiti pa dati jedno 700-800 kn za IPKK.
Pa će sve to znatno podignuti optimizam u RH, bit će novaca za trošenje (nekoliko milijardi kuna ubačeno u džepove malih dioničara), prihodi proračuna će porasti i napokon izlazimo iz recesije (makar se povećavala nezaposlenost, jer svi oni ionako nađu nešto na crno ako žele preživjeti).

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


..u TISAK prihodi sve veci a dionica sve manja i manja….splite pomaži….dokle će da pada????????

Pada,pada, a kada padne onda će prasnuti (big bang) i onda leti nebu pod oblake. [bye]


Ovaj MOL je izazvao Todorića, koji neće otrpjeti otimanje primata u RH.
Sad će on dati javnu ponudu za male dioničare Tiska barem 400 kn.
Pa će Pipunić skromno se pridružiti pa dati jedno 700-800 kn za IPKK.
Pa će sve to znatno podignuti optimizam u RH, bit će novaca za trošenje (nekoliko milijardi kuna ubačeno u džepove malih dioničara), prihodi proračuna će porasti i napokon izlazimo iz recesije (makar se povećavala nezaposlenost, jer svi oni ionako nađu nešto na crno ako žele preživjeti).

…slazem se 100%…pa i bilo bi najbolje rjesenje da Todorić preuzme ovih 5 % s burze i onih 13% da dabru ponudu..400-500 kuna i svi zadovoljni


Ovaj MOL je izazvao Todorića, koji neće otrpjeti otimanje primata u RH.
Sad će on dati javnu ponudu za male dioničare Tiska barem 400 kn.
Pa će Pipunić skromno se pridružiti pa dati jedno 700-800 kn za IPKK.
Pa će sve to znatno podignuti optimizam u RH, bit će novaca za trošenje (nekoliko milijardi kuna ubačeno u džepove malih dioničara), prihodi proračuna će porasti i napokon izlazimo iz recesije (makar se povećavala nezaposlenost, jer svi oni ionako nađu nešto na crno ako žele preživjeti).

Koliko čovjek može slišati, g. Todorovič je jako u dugovima.
Objasnite mi ljepo vas molim, kako če onda kupiti ove paketiče 5 i 13%?
Koja banka, če mu dati novac?
Jedino rešenje po mom mišlenj je FINACIJSKO IZČRPAVANJE, a posledice su za godino ili dvije jako vidne.

Da ne bude na kraju sličan scenarij kao kod nas u največjem tehničkem lancu MERKUR. Konačni rezultat managerskega preuzimanja u roku 2-3 godine je bankrot ili prisilna poravnava. Oko 3.000 ljudi čejo staviti na ceste. A police u trgovinama su praktično prazne. Bio ja prije teden dana tamo, pa dobio nado kao da življem u godini 1945-46. Ništa robe, polica na pola ili 3/4 prazne.
Malo pogooglajte, pa čete vidjeti što sve se dogodilo u zadnjih dvije godine (padajo praktično svi blue-chipovi na LJSE – zgodba o uspehu i managerskih preuzamanjih porušila je sve samo dionice Krka ne, koja radi po modelu dobrega vodenja).

Managerski apetiti po modelu IMATI ŠTO VIŠE UDJELA U KOMPANIJI nikada nisu donesili ništa dobro. Na kratki rok gledajuč banke na veliko posudijo novac i na ovakav način se povečava BDP, a na kraju se sve sruši kao kuča iz kart. Vidim, da se NEKI ljudi u HR niste još ništa naučili od ove krize koja več traja skoro 3 godine.

Po mom skromnom mišlenju imamo na Balkanu trenutno sličan scenarij (ništa dobro), kao se to više puta dogodio u USA. Znači želja po imetju što više imovine, potopila je sve managere, a na kraju su skoro svi praktično izgubili svoje udjele u kompanijama. A banke su na kraju svih managerskih žutavosti, stavile račun narodu za sve obresti kreditov kojih su tajkuni proizvedli. Slično je kod nas, gdje se mora dokapitilizirati NLB, samo zbog toga da preživji i ne za to, da bude bolja. [bye] [cry]

Po mom mišljenju ovdje je na djelu prljava rabota za istiskivanje malih dioničara i priprema da to Toda obavi što jeftinije a oni koji mu to omogućuju su ZABA i PBZ vjerovatno će biti nagrađeni na neki način od strane Tode.
Još jedna prljava rabota na djelu na tipično Hrvatski način, živi bili pa vidili.

PUCANJ U IVU PUKANIĆA JE PUCANJ U DEMOKRATSKU HRVATSKU

I ja sam to mislio, ali, sa dijelom HFP-a, Agrokor ima tek 68%. Adris ima preko 25% i
ne znam sta bi dobili da prodaju dionice.

New Report

Close