TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hm, blokada na 190kn se razbistrila, svladavanjem jedinog većeg naloga na 200kn otvoren put ka 250kn.

26.11.2010 - Dan D


Zbog ovakvih čudnih transakcija treba HANFA reagirat!

Slažem se!
Iskrivljena slika tržišta, 25.10. je burza poništila neke transakcije ovom dionicom.
Objašnjenje je bilo: "Sukladno čl. 366. Pravila Zagrebačke burze, Burza može poništiti transakciju kako bi zaštitila javni interes, ulagatelje te pravično i uredno odvijanje tržišnih aktivnosti.
Obzirom da je provedenim nadzorom uočeno da su transakcije dovele do iskrivljene slike tržišta…"

Mislim da je ova "čudna" transakcija jednom dionicom po 169,99 dovela do isto takve iskrivljene slike tržišta.


Gdje bi trebala HANFA reagirati….. To je isto ,ko da ti netko brani , da gol hodaš po svojoj kući !

Tko će kritizirati brokere FONDA BRANITELJA …? Hanfa? [lol]

Da li ovo znači da je ova "čudna" transakcija jednom dionicom po 169,99 djelo brokera fonda hrvatskih branitelja?



Gdje bi trebala HANFA reagirati…..

[/quote]
Baš briga HANFU što se i cijena ruši dolje da netko jeftino mezi….
A tako ih baš briga i za tu 1 dionicu.
To gledamo ionako svaki dan na svim dionicama, bilo gore ili dolje.

26.11.2010 - Dan D

http://www.poslovni.hr/vijesti/zasto-agrokor-ne-objavi-transparentno-izvjesce-163489.aspx

[angry]

Prije svega: prevario sam se dosad mnogo puta u procjena (i izgubio), no u nekima sam uspio (a na nekima i zaradio).
Kažu: ruši se do 100 kn.
"Svi znamo da je dionica podcijenjena", barem na vrijednostima ispod 170-180 kn, iako je moja procjena po dostupnim mi podatcima, 500-600 kn minimalno.
"Ako znamo" da se pokušava srušiti do 100 kn, da bi nepoznat netko mogao kupiti onih 13,6%.
Znači, to ja, i nitko mali,srednji i mali veći, ne može kupiti. Naša je potencijalna zarada kupiti malo prije minimuma. To bi trebalo značiti da će tada biti navala. No onaj tko ruši cijenu, nema baš namjeru pokloniti na tisuće dionica da bi spustio cijenu. Treba to uraditi uz što manji gubitak.
A mi trebamo to skupljati, također uz što manji gubitak, ali prije od konkurencije.
Što cijena bude niža, to će biti više onih koji će procijenjivati da je pravi trenutak ulaska.
Oni koji joj žele rušiti cijenu, idu po iskušanom receptu. Odmah po dizanju cijene, tj. kupnje po asku, bacaju ponudu nekoliko kuna nižu i to veći paket, ovisno od situacije, od 50-400 komada, čime koče kupce, koji misle da je navala na prodaji i da bi možda trebalo pričekati. Ako nitko ne poklopi tu cijenu, onda se prodaje nekoliko komada po kupnji i postiže novo rušenje cijene, što donosi novi psihološki učinak na potencijalne ulagače. No, mali puše tu priču, srednji kako koji, no oni "mali veliki"već bolje kuže stvar i koriste priliku.
Stoga, ja sad očekujem neko razdoblje stabilnosti (iznad 150 kn zasigurno, vjerojatnije oko 170 kn ili više). U ovom računam i povremene veće razmjene sitnih udaraca zainteresiranih strana koje se boduju sa puno postotaka. Npr. krajem dana, dizanje/spuštanje cijene 5-10% sa nekoliko dionica.
A sad, očekujem što će vrijeme pokazati.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



Zbog ovakvih čudnih transakcija treba HANFA reagirat!

Slažem se!
[/quote]
Kolega ibm, nije vam nitko kriv što niste mezili po 156 i 160kn. Tisak vrijedi daleko više od ove cijene. Pogotovo jer posluje sa cashom i prihod je sve veći i veći. Kad netko uzme onih 13% onda zaboravite na ove cijene.
Evo napokon i jedna pozitivna slika, otvaranje novog shopa u splitskom City centru 1.
Snimka je urađena ujutro oko 11h, al s obzirom da sam bio i predvečer, oduševilo me da sam jedva uspio ući u dućan od silne gužve. Kako samo djeca kupuju PC igrice… a ima baš svega.

26.11.2010 - Dan D

Kolegi Ibm-u I Žoržu
– Hanfa ne treba reagirati jer :
– To je u tom trenutku bila najjeftinija dionica na ponudi
– Za tako male transakcije brokeri imaju fiksnu naknadu 10 – 30 kn
– Ako se nekome za 1 dionicu plaćalo cca 20 kuna provizije , to je njegov problem
– Ukoliko to nije odigrao sam broker, onda je to zelja nekoga da digne cijenu na 1 dionici
– Potpuno legalno potrošeno cca 189 kn za 1 dionicu ,
" Svaki bedak ima svoje veselje "
[cool]

ČOVJEČE PAZI DA NE IDEŠ MALEN ISPOD CROBEXA


– Ako se nekome za 1 dionicu plaćalo cca 20 kuna provizije , to je njegov problem

Kolega potpuno netočno, jer postoje brokerske kuće koje uzimaju 0,0025% za svaku transakciju tako da je provizija brokeru za ovu transakciju bila 43 lipe. Ipak je idući dan netko uzeo 5 ili 7kom, baš se ne i sjećam više, al bilo je više od 1kom. S obzirom da se prodaja povukla na 182kn i da više nitko ne nudi ispod 169kn HANFA i nema opravdani razlog povući transakciju.

26.11.2010 - Dan D


Cijena dignuta sa samo jednom dionicom u 14.00h po cijeni 169.99 !!!!!!!

Ja mislim da ću je ja osobno sutra sa 25komada dignuti do 182, novih 7-8%…
A kako je to moguće ako dionica ne vrijedi toliko? Jednostavno prodavatelj se zabunio jer kao što vidimo većina dioničara tako ne misli, dapače više je prevagnulo kupaca na 160kn nego prodavača.

26.11.2010 - Dan D

Kolega Split 009
Slobodno navedite i POHVALITE brokera
koji na transakciju od 169 kn uzima samo 0,0025 % provizije ? ?
Moj na žalost nije tako dobar

ČOVJEČE PAZI DA NE IDEŠ MALEN ISPOD CROBEXA

splite .okani se ovog ,,ovo ce jos jako dugo bit puran na tk.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close