TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..ima li ko viziju na koliko ce spustit TISAK prije prodaje 13hfp?

ja vjerujem 130-135


ja vjerujem 130-135

..a ništa nema druge ..pričekat da padne barem na 150..pa malo dokupit..

Nastupila je prava erupcija nezadovoljstva, a burzi se upućuju zahtjevi da se njezine dionice delistiraju sa ZSE. Takav zahtjev uputio je Ivica Todorić čijih šest tvrtki kotira na ZSE – Jamnica (ZSE:JMNC-R-A), Ledo (ZSE:LEDO-R-A), Konzum (ZSE:KNZM-R-A), Belje (ZSE:BLJE-R-A), Tisak (ZSE:TISK-R-A) i Zvijezda (ZSE:ZVZD-R-A). U Agrokoru kažu da cijene dionica nemaju veze s vrijednošću poduzeća koja su i 2009. godinu započela rastom prihoda.
Eto, ovako se pisalo u ožujku prošle godine, a vrijednosti dionica, naričito TISK-a bile su veće….

Kolege

Cijena tiska konstantno pada , ali na mizernim prometima! Zašto i kome to odgovara?

[angry]

Odgovara svima kolega, čemu gurati gore, kad treba se strpljivo povlčiti i samo dokupljivati.
Imam Tiska nešto sitno, al više ne kupujem prije 110kn.

26.11.2010 - Dan D

Odgovara svima kolega, čemu gurati gore, kad treba se strpljivo povlčiti i samo dokupljivati.
Imam Tiska nešto sitno, al više ne kupujem prije 110kn.Osim toga netko misli kupovati 13,6% Tiska po cijeni 100kn pa ne treba žuriti s kupovinom.

26.11.2010 - Dan D

.Osim toga netko misli kupovati 13,6% Tiska po cijeni 100kn pa ne treba žuriti s kupovinom.

Kolega split009jr molim vas da pojasnite ovu svoju tvrdnju!

Hvala.

L.P.

vjerojatno se planira prodati po nominali, to je 100 kn. treba se staviti par lipa iznad toga pa uvatit malo, to će stvarno bit dobra prilika [thumbsup]

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!


.Osim toga netko misli kupovati 13,6% Tiska po cijeni 100kn pa ne treba žuriti s kupovinom.
Kolega split009jr molim vas da pojasnite ovu svoju tvrdnju!
Hvala.
L.P.

Ovo je tipično rušenje cijene ne radi fundamenta već iz razloga jer se misli jeftino kupiti paket od 13,6% dionica. Na 200kn nije bilo zainterisiranih, možda na 100kn bude, al prije toga što je problem žrtvovati malo dionica radi dokupa. Ovo je vjerovatno Todina želja!

26.11.2010 - Dan D

[/quote]
Ovo je tipično rušenje cijene ne radi fundamenta već iz razloga jer se misli jeftino kupiti paket od 13,6% dionica. Na 200kn nije bilo zainterisiranih, možda na 100kn bude, al prije toga što je problem žrtvovati malo dionica radi dokupa. Ovo je vjerovatno Todina želja!
[/quote]

Poštovani kolega split009jr!

Kada čujem ovakve priče, bojim se ovoga scenarija, jer imam u mislih zlasti posledice (slabo krpanje deficita sa strane države) koje čejo donositi ovakvim potezama države (prodaja državnog idjela u komapniji izpod realne cijene).
Ako pravilno razumjem poslanstvo HFP-ja onda imajo nalogo, da zaradijo više novca od uloženega i pomagajo državi kod proračuna i krpanja deficita.
To znači: Udjeli HFP-ja (koji zastupajo državo) u kompanijama (sličnim kao TISAK), mogli bi raditi kao dobri gospodar. Znači čuvati udjel (ili ga povečati) sve tamo gdje ima potenciala za dobre zarade. To znači, da bi mogla država promovirati razvoj i inovacije, a posledično tome bi kompanije radile bolje. No, u ovom slučaju (izgleda, da imajo željo da) prodajajo udjele u svih kompanija za vrlo male novce. Na ovakav način budejo (VRLO SLABO) krpali svoj deficit koji svako godino narašta za 10 BDP-ja. Za godino ili dvije, če Hrvatksa tako doživiti scenarij slačan kao u Grčkoj.
HR kuna i posledično dionice budejo vrlo malo vrijedne, jer rejting države če gadno pasti, posledično tome investicije čejo se vrlo skrčiti. Onda možete samo čekati kako čejo vas kupiti tuje kompanije za đabe, ili kako budejo se banke mogle nujno DOKAPITILIZIRATI za obstoj na trgu (jer bi potonile kao Lehman brothers).

Sličan scenarij se dogodio kod nas u SLO. Na žalost posledice su katastrofalne (znači za 100% se država zakreditirala u obdobju dvije godine, a največja banka u državi NLB mora se ponovno dokapitilizirati za obstoj). Spomnim se, kako su kompanije koje (tzv. blue chipi) na Ljubljanski burzi (Istrabenz, Intereuropa, Merkur, Petrol, Luka Koper, Pivovarna Laško) sada potonile u duboki minus (neke za više od 75%). Jedina kompanija koja ulaga u razvoj i inovacije i država jo pusti na miru, da radi svoj posao je KRKA, a dionica ima ljepo i stabilno cijeno.

Znači, da budemo vidjeli nizke prodajne rezine na višini nominalne vrijednosti pri prodaji udjela sa strane HFP ne donese ništa dobro. To sam napisamo u uvodnom stavku na početku. No, ali to je samo moje skromno mišlenje.

Hm, Tisak u plusu 3% i rupa do 200kn… tko zna, možda i potegne gore

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close