TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..vlada će prodat svoje udjele u TISKU..
..može mi tko reć kako će to utjacat na cijenu..
…bit će dobro ako se pojavi treeći kupac(najavljuje Škegro)..
..pa valjda ce nastat norba izmedju TODE i ADRISA i ostalih koji budu zainteresirani…
..mislim da bi mogli na jesen ako dodje do prodaje državnog udjela dohurat do 500kn..
,,šta misli ekipa sa foruma?

rast će po meni cijena barem do 700 za početak, no u prvom mahu nakon prodaje na 500. točno je da se spominje škegro, ali neće ni todorić sjediti skrštenih ruku jer EBRD očekuje dividendu koju će tisak uskoro nakon restrukturiranja početi isplaćivati kao i sve agrokorove dionice. Cijena se upravo zato pritišće prema dolje kako bi država svoje prodala što jeftinije. Čim se igrači namire, cijena leti gore i to jako jer tisak je pri dnu iako je firma koja ima više casha nego neke banke na ZSE.

...povijest se ponavlja...


rast će po meni cijena barem do 700 za početak….
…. jer tisak je pri dnu iako je firma koja ima više casha nego neke banke na ZSE.

Ta razmišljanja su upravo razlog zašto je moje buđenje (eventualna prodaja) glede ove dionice postavljeno na ~550++

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Mislim da Tisak će rasti barem do 2000kn jer Delboy je tako rekao,a ja njemu vjerujem.
Čekam na potezu 200-225kn zato molim drhtave ručice da krenu s istovarom.
Uostalom molim prodavača sa 440kom da se odluči više, jer ako će prodati volio bi da se postavi što niže.

26.11.2010 - Dan D



..vlada će prodat svoje udjele u TISKU..
..može mi tko reć kako će to utjacat na cijenu..
…bit će dobro ako se pojavi treeći kupac(najavljuje Škegro)..
..pa valjda ce nastat norba izmedju TODE i ADRISA i ostalih koji budu zainteresirani…
..mislim da bi mogli na jesen ako dodje do prodaje državnog udjela dohurat do 500kn..
,,šta misli ekipa sa foruma?

rast će po meni cijena barem do 700 za početak, no u prvom mahu nakon prodaje na 500. točno je da se spominje škegro, ali neće ni todorić sjediti skrštenih ruku jer EBRD očekuje dividendu koju će tisak uskoro nakon restrukturiranja početi isplaćivati kao i sve agrokorove dionice. Cijena se upravo zato pritišće prema dolje kako bi država svoje prodala što jeftinije. Čim se igrači namire, cijena leti gore i to jako jer tisak je pri dnu iako je firma koja ima više casha nego neke banke na ZSE.
[/quote]
opet ploviš u oblacima… koliko je to casha?

promet duhanskim proizvodima je u mene porastao za cca 20% u odnosu na početak godine,dakle zabrana pušenja nije uopće djelovala na pušače,nego baš suprotno,svaka restrikcija iritira pušače još više,mogu samo konstatirati da je cijena tragično niska zbog malverzacija koje sam prijavio uskoku,a ne hanfi,eto toliko…pa nek taj managerić prodaje i dalje što se mene tiče..malverzacija je očita i laiku…to je nedopustivo..


Mislim da Tisak će rasti barem do 2000kn jer Delboy je tako rekao,a ja njemu vjerujem.
Čekam na potezu 200-225kn zato molim drhtave ručice da krenu s istovarom.
Uostalom molim prodavača sa 440kom da se odluči više, jer ako će prodati volio bi da se postavi što niže.

Da i ja bi da ostane da još čvoknem 100 kom po 220 ,pa isto stoga molim prodavača da ne povuče nalog.
Hvala [pray]



Mislim da Tisak će rasti barem do 2000kn jer Delboy je tako rekao,a ja njemu vjerujem.
Čekam na potezu 200-225kn zato molim drhtave ručice da krenu s istovarom.
Uostalom molim prodavača sa 440kom da se odluči više, jer ako će prodati volio bi da se postavi što niže.

Da i ja bi da ostane da još čvoknem 100 kom po 220 ,pa isto stoga molim prodavača da ne povuče nalog.
Hvala [pray]
[/quote]

nemoj biti pohlepan. i ovo je fina cijena za ulazak. što te briga jel 220 ili 250 kad će za 2-3 godine biti 2000. nećeš valjda prodati po 400 ili 500. Pa todorić je ulazio po cca 425-450 . ŠTo bi on tek rekao?

...povijest se ponavlja...

Strah me i pomisliti što bi se dogodilo da pukne obrana na 220kn…. idući niži target bi bio 170kn. A to je već 25% još dolje. Čemu ovakvo rušenje između ostalih i Tiska uistinu je teško razumjeti.
Slažem se s Delboyem da su ove razine dugoročne dobre. Je li ovo trostruko ili četverostruko dno?

26.11.2010 - Dan D


Strah me i pomisliti što bi se dogodilo da pukne obrana na 220kn…. idući niži target bi bio 170kn. A to je već 25% još dolje. Čemu ovakvo rušenje između ostalih i Tiska uistinu je teško razumjeti.
Slažem se s Delboyem da su ove razine dugoročne dobre. Je li ovo trostruko ili četverostruko dno?

splite-ruši se cjelo tržište a sa njime i Tisak,a ove razine su dobre ako Crobex bude rastao ,a ako ne onda nisu dobre,mogu biti i niže,ako Crobi krene ispod 2000.


Strah me i pomisliti što bi se dogodilo da pukne obrana na 220kn…. idući niži target bi bio 170kn. A to je već 25% još dolje. Čemu ovakvo rušenje između ostalih i Tiska uistinu je teško razumjeti.
Slažem se s Delboyem da su ove razine dugoročne dobre. Je li ovo trostruko ili četverostruko dno?

po meni, cijena se ruši zbog prodaje udjela HFP-a. HFP će prodati na burzi po tržišnoj cijeni i cilj je da ta cijena bude što niža. čim se to završi ili ako se od tog odustane, cijena ide rapidno gore i to na najmanje 600-700 kuna. do tada ćemo ovako. to je očito.

...povijest se ponavlja...

kk se ovdje dešava?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nemam pojma sinek, ja ušao u 11.mj prošle godine po 300 ćuna, di je dobro znana ekipa govorila da to nemre ispod 300 i da ju je toda platio 500. Vidiš di je cijena sad?
Rekao sam da ne budem prodavao ništa i da ću za godinu dana postati koliko sam zaradio na preporuke dotičnih.
Zasad gubitak od 80 kuna po dionicici, s tim da dionica vrijedi 220. Pa mi sad neki tu pričaju o 50% prinosa. Sam se nasmijem [lol] [cool]

New Report

Close