TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema ovdje boljih dana sve dok se maloprodaja ne počne oporavljati. Uz ovakav trend rasta nezaposlenosti ne može maloprodaja očekivati ništa dobro-otud i slab interes za takvu dionicu.

tisak nije tipična maloprodaja, tj. pretežno se bavi distribucijom ponajviše bonova i cigareta tako da je ovo bio pucanj u prazno. maloprodaja mu nosi svega 30% dobiti dječače. kupuj dok ima.

...povijest se ponavlja...

A o čemu mu ovisi distribucija nego o prodaji robe koju distribuira.
Ja sam se nakupovao ovoga dosta, no cijena je opet privlačna.

pad prometa je evidentan,ali ne zabrinjavajuci..u dno prometa upravo udaramo,cekaju nas bolja vremena,barem srednjerocno…cijena dionice je pala više nego je trebala..



ja cu ako ovako nastavim uci cu brzo u top 10


Ni meni ovo nije jasno pa da nema nitko zainterisiran a tako mali broj slobodnih dionica na tržištu a k tome ADRIS bi ovo mogao čak i preuzeti pa mi nije jasan ovako slab odaziv kupava.
[/quote]
Dok barbastari ne proda barem 10% ispod cijene svog ulaska nema nama gore!
Please napiši kad izađeš iz Tiska da malo pojačam poziciju ovdje.
[thumbsup] [thumbsup]

26.11.2010 - Dan D




ja cu ako ovako nastavim uci cu brzo u top 10


Ni meni ovo nije jasno pa da nema nitko zainterisiran a tako mali broj slobodnih dionica na tržištu a k tome ADRIS bi ovo mogao čak i preuzeti pa mi nije jasan ovako slab odaziv kupava.
[/quote]
Dok barbastari ne proda barem 10% ispod cijene svog ulaska nema nama gore!
Please napiši kad izađeš iz Tiska da malo pojačam poziciju ovdje.
[thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

momci, čemu se vi čudite. jedna jaka ekipa krca se tiskom već 90 dana a vi to ne priimjećujete. to je dobro jer čim vas nekoliko napokon odustane, mi smo na najmanje 500 kuna. do tada, nema ovdje hleba za sirotinju. polako, tisak će odraditi svoje kao i obično – naglo i u par tjedana. a tko tad ne bude unutra, skupo će ga plaćati. već sam to napisao i tako će opet biti a vi ćete gledati i čuditi se kako i zašto.

...povijest se ponavlja...

ma nije vam tisak štamparija novca, to samo štamparija novina…dobro da je i sto kuna, pa viš da još samo kafići redovito kupuju novine [shocked]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


ma nije vam tisak štamparija novca, to samo štamparija novina…dobro da je i sto kuna, pa viš da još samo kafići redovito kupuju novine [shocked]

pitaj ih koliko dobiju od prodaje novina , a koliko od bonova , cigareta i prehrane pa se onda vrati na forum da to komentiraš. prodaja tiskovina u tisku zauzima smiješnih 20%, dakle zanemariva je. a cijena ulistavanja proizvoda u tisku iznosi 100.000 kuna po proizvodu pa onda zbroji sve proizvode koje vidiš x100.000 kuna samo za ulaz na kioske, a 250.000 kuna je ulistavanje proizvoda na ključnom mjestu direktno ispred prozora. dakle, o čemu ti govoriš dječače ženskog imena? pa samo da uđeš u tisak treba ti brdo para i zato se tamo i prodaju samo proizvodi najjačih firmi jer ostali nemaju novaca da uđu. za novine uzmu malo (cca 50.000 kuna) za ulistanje i to je novinskim nakladnicima puno, ali plate jer to je cijena monopola.

...povijest se ponavlja...





ja cu ako ovako nastavim uci cu brzo u top 10


Ni meni ovo nije jasno pa da nema nitko zainterisiran a tako mali broj slobodnih dionica na tržištu a k tome ADRIS bi ovo mogao čak i preuzeti pa mi nije jasan ovako slab odaziv kupava.
[/quote]
Dok barbastari ne proda barem 10% ispod cijene svog ulaska nema nama gore!
Please napiši kad izađeš iz Tiska da malo pojačam poziciju ovdje.
[thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

momci, čemu se vi čudite. jedna jaka ekipa krca se tiskom već 90 dana a vi to ne priimjećujete. to je dobro jer čim vas nekoliko napokon odustane, mi smo na najmanje 500 kuna. do tada, nema ovdje hleba za sirotinju. polako, tisak će odraditi svoje kao i obično – naglo i u par tjedana. a tko tad ne bude unutra, skupo će ga plaćati. već sam to napisao i tako će opet biti a vi ćete gledati i čuditi se kako i zašto.
[/quote]

Uvijek se netko krca dionicom a netko je prodaje.

Neki put to nešto znači no uglavnom u većini slučejeva neznači ništa.

Apsolutno je nebitno to kupuje a tko prodaje jer teorije zavjera i priče o pumpanju su daleko iza nas.

Fundamenti i forcasti poslovanja prije ili kasnije dođu na svoje, ako nešto vrijedi onda to i košta a ako nešto ne vrijedi onda jednostavno ne vrijedi!

Tisak je dobra firma u koju se puno uložilo i još uvijek se ulaže no ono što tisak treba napraviti a to je dati bolje rezultate odnosno rezultate koji bi opravdali rast cijene.

Delboy sory ali svako malo se javiš sa spikama još malo pa nestalo, ovo je raketa, samo vi prodajte, bit će kasno i sl.

Sve to možda i stoji ali da li će to biti za tjedan dana, mjesec dana, godinu, dvije, pet ….

neka odluče ulagači sami!

LEAVE THE WORLD BEHINED

ma tisak je dobra firma, al’ dionica već dugo vremena nije bila privlačna ulagačima u vrijednosne papire…i još nešto, ovo ođe nije forum za kojekakve firme neg’ za dionice, i još nešto, na firmama zarađuju njihovi većinski vlasnici, a investitori pare zarađuju na vrijednosnim papirima i dobrih i loših firmi…pa poglejte samo onog lopinu kolko je taj para zaradio na onoj đakovštini što je u stečaju…najmanje soma kuna, ma šta soma, dva – tri soma kuna je digo dok si reko keks. [cool]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


ma tisak je dobra firma, al’ dionica već dugo vremena nije bila privlačna ulagačima u vrijednosne papire…i još nešto, ovo ođe nije forum za kojekakve firme neg’ za dionice, i još nešto, na firmama zarađuju njihovi većinski vlasnici, a investitori pare zarađuju na vrijednosnim papirima i dobrih i loših firmi…pa poglejte samo onog lopinu kolko je taj para zaradio na onoj đakovštini što je u stečaju…najmanje soma kuna, ma šta soma, dva – tri soma kuna je digo dok si reko keks. [cool]

pa ja sam na đakovštini zaradio duplo više od njega pa se ne hvališem okolo. slažem se s napisanim i zato je sve ovo uzalud jer dionica će rasti kad određeni krug ljudi to odluči. tad valja biti unutra. tisak ima fer vrijednost trenutno cca 550 kuna, ali dobro znamo da će cijena na kraju biti napuhana na preko 1000-2000 kuna jer je tako netko odlučio a ne zbog fundamenata. o tome se radi ovdje. inače sve 5. ja sam dugoročno-srednjeročni igrač tako da me sadašnje stanje malo zanima. više me interesira razvoj firme i percepcija javnosti koja je uvijek prema tisku bila ok i naklonjena.

...povijest se ponavlja...

a ja na sve ovo samo mogu reci..idemo dalje..u novu kupovinu..ja imam neograniceno povjerenje u ovu dionicu,bas zato sto trenutno nikoga ne zanima..i tako dođe danas čovjek u moju trgovinu i kaže:daj mi sok koji ti slabo ide…rekao bi jedan kolega..pametnom dosta..ali ja neću drukati na gore,zato što znam da treba vremena da dionica krene,a šta mi onda preostaje nego je kupovati,kupovati…malo po malo..neprimjetno

Neki dan smo dali Tiskovim menadžerima, voditeljima,… dvoranu u kojoj su svojim zaposlenicima (većinom radnicima u kioscima) prezentirali marketinške tehnike, razvijanje odnosa s kupcima,…, osluškivali povratne informacije.
Radnici su nakon predavanja i radionica osjećali ponosno, kao da su svjesni svog neupitnog doprinosa razvoju poduzeća. Svaka čast vodstvu Tiska, očigledno je da žele profesionalizam kod svakog zaposlenika i izvlačenje maksimuma.
Ne dvojim ni najmanje da će mi se uloženo i daljnje ulaganje u dionice Tiska jaaako dobro isplatiti, i to ne u predalekoj budućnosti.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

New Report

Close