TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa to i kažem. U euforiji se prodaje a u ovakvim situacijama se akumulira ako se vjeruje u dionicu i njezin potencijal. Gledao sam malo građevinu kad je sve poludilo. Moram priznat da na ovoj burzi ima ozbiljno poremećenih ljudi. Nešto im smrdi po 100 da bi se kidali za istu tu dionicu 20 min prekasno po recimo 120. Sad je mogu kupiti po 100 opet..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@James, ma jasno, kakvo crno slikanje sa 100 komada? pa to su sitni nalozi sa kojima možda čak i može nešto kupiti, iako da sam ja na njihovom mjestu smanjio bi ih, jer bi im i to moglo poplašiti ovu kokavelj na prodaji. Da ja kupujem maknuo bih se kompletno sa kupnje i čekao da se nakupi peradi i tresnuo do određene cijene po prodaji. Al to je isto nezahvalno.. jer moraš biti prvi. Uvijek je frka da a oko to ne učiniš ti, bude Pero iza ćoška. A onda ga baba jebi…

nezahvalno… jako nezahvalno…

Kolega Gubernator, pa kako vi uvijek uspijete ostati sa fenejrom u ruci i minusom u portfelju?????

Dajte nazovite braceka neka vas malo brifira, pa izgubiti ćete i kuću i kućište.Što ćete reći bratu kad se vrati iz one vukojebine…………u kojoj je sad???

Pa ste stvarno talenat za upasti nevolju.

Mislim da se trebate malo manje družiti s Plavim [wink]

http://www.kucilooro.webs.com/


Kolega Gubernator, pa kako vi uvijek uspijete ostati sa fenejrom u ruci i minusom u portfelju?????

Dajte nazovite braceka neka vas malo brifira, pa izgubiti ćete i kuću i kućište.Što ćete reći bratu kad se vrati iz one vukojebine…………u kojoj je sad???

Pa ste stvarno talenat za upasti nevolju.

Mislim da se trebate malo manje družiti s Plavim [wink]

Poštovani Vidra/Španac/Karoje/Tenkista/Anricom/Rambo s kuhačom/Rambo s čuturom,

mislim da ste malo pobrkali lončiće, jer veće fenjere od vaših DDJH i JNAF-a u zadnje vrijeme trenutno ja ne vidjeh. Sve se bojim i za Belje jer čim sam Vas nutra vidio sve se bojim da ništa od toga, iako bi mi bilo drago da i vi pogodite nešto, jer vidim da vas vaši taborski štićenici sve manje puše po pitanju izbora dionica, a i onako općenito. Kako i ne bi nakon tih silnih promašaja, blamaža i gubitaka koje ste nanjeli sebi i braniteljskoj udruzi sv.Juraj kupujući IGH po 4200 i HDEL po 350, a prodajući LEDO po 6K, te kupujući gluposti koje nikada ne rastu, mjenjajući nikove svaki tjedan te pišući čas o svjetskoj depresiji, čak o novom bull marketu.

Jako je bitno da vam sada odradi to Belje tako da kolko tolko vratite ugled i narušeno povjerenje među svojim štićenicima.

A što se Tiska tiće, kolega ne brinite… on je tu kod mene poodavno (i bit će još duže…) sa povremenim prodajama i kupnjama dijela količine, naravno… ovisno o euforiji ili depri na tržištu. Evo zadnja kupnja po 27X mislim da ima čak i na temi što smo danas tržili sa novcima od prodaje na 350, a vrlo je moguće i da ću pojačavati i niže ukoliko se pad tržišta nastavi. Ova mi cjenovna razina trenutno nije interesantna.

srdačno Vaš,

GMB GUBERNATOR.

danas dokupija tisak po 276,00
– ak bog da to isto 2013-2014 prodam za 1000
-ako ima jos koji prodavac za 175kn neka sutra postavi nalog rado cu ga popapat

kod tiska je problem broj 6 u top 10 dok on ne izadje mi necemo nikud on vrsi pritisak na prodaju i spusta letvicu nize


kod tiska je problem broj 6 u top 10 dok on ne izadje mi necemo nikud on vrsi pritisak na prodaju i spusta letvicu nize

bojim se da imate krivo kolega po pitanju tog računa. Samo se jedna bitnija transakcija dogodila sa tog računa unazad nekoliko tjedana i to na dan 26.01.2010 gdje je sa pozicije otišlo 1300 komada. kako ta količina nije prošla kroz burzu taj dan, mislim da se radi o alokaciji nekih količina sa skrbničkog računa malih investitora "PBZ investor". Osim te transakcije bile su još par njih sa po 20-ak komada (dakle zanemarivo) ponekad kupnje,ponekad prodaje. Dakle IMHO radi se o skrbničkom PBZ investor računu malih investitora i distribucije nema. Nema doduše ni akumulacije ako ćemo iskreno, barem ne koja bi bila vidljiva u top 10 unazad nekoliko mjeseci. pozz..

najmrtvija dionica pored diokija na zse….steta…firma sve 5

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Da ‘oće izdržat ovaj jad još jedno 20 dana, dok mi stigne nova lova pa da "spasim" kojeg očajnika, čisto onako altruistički, bez želje za (skorom) zaradom…..

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

mislim da nemam krivo pogledaj top 10 unazad 2-2.5mj taj je skrbnicki imao oko 11800kom tiska i kad god je bilo vecih prometa taj je prodavao ako bi se radilo o alokaciji dionica to bi puno brze islo to sa alokacijom su pisali kolege forumasi ali mi to ne drzi vodu jednostavno provjer njegov broj dionica prije 2-2.5mj siguran sam da oni prodaju i izlaze

Delta: Ne želimo Mercator
Autor/izvor: SEEbiz
BEOGRAD – Imena potencijalnih kupaca trećine vlasništva slovenačkog maloprodajnog lanca Mercator nisu još zvanično poznata.
Agencija "Arkas“, zadužena za prodaju akcija šest banaka, koje imaju u vlasništvu 20 odsto Mercatora (LJSE:MELR), ističe da neće otkrivati identitet ponuđača, kao ni visinu njihovih ponuda. A, ponude prima do kraja aprila. I mada se nezvanično govori da je pored ostalih “u igri“ i srpska Delta, u ovoj kompaniji to demantuju.

Iako je više puta do sada potvrdila zainteresovanost za kupovinu Mercatora, i to smatra strateškim korakom u širenju i povezivanju svoje maloprodaje u regionu, Delta nije dala ponudu za kupovinu akcija. U Delti kažu da nisu zainteresovani za udeo koji je ponuđen u tom lancu.

Ponude za preuzimanje dela velikog slovenačkog brenda, kako se čuje, dali su i moćni svetski investitori, poput “Bain Capitala“, CVC-a, “Blacktonea“, “Goldman Sachsa“, “Merrill Lyncha“, KKR-a…

Spekuliše se da je najozbiljniji kandidat, hrvatski Agrokor. Firma Ivice Todorića dala je najbolju neobavezujuću ponudu za preuzimanje 36 odsto udela. Agrokor bi u taj posao mogao da uđe sa rovinjskom Adris grupom (ZSE:ADRS-P-A) u čijem sastavu je i Fabrika duvana Rovinj.

Tržišna vrijednost Mercatora je 628 miliona eVra, a banke koje prodaju dionice trgovinskog lanca žele da pokriju kredite “Infonda“ Boška Šrota i “Istrabenca“, što im osigurava samo ponuda od 160 eura po akciji.

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=57586

Opovrgnula je i nagađanja da je Agrokor krenuo u pregovore o prodaji Tiska Adrisu jer im treba novac za akvizicije. "Ne znam odakle te priče, ali mogu reći da nisu točne. S obzirom da je Adris suvlasnik 26 posto Tiska, uvijek će biti nagađanja tko će komu prodati svoj dio", zaključila je Ljerka Puljić u intervjuu VL-u.

New Report

Close