TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne vjerujem u pad maloprodaje ove godine,u mene je trenutno +3% u odnosu na prošlu godinu,a dosad sam vjerodostojno pratio trend ukupne trgovine na malo,dakle prošle godine -14%,a ove zasad +3%..to ipak nešto govori,da je dno iza nas,za početak stagnacija,a krakjem godine očekuje se malo jači plus..

Ne može maloprodaja rasti uz tako veliki rast nezaposlenosti. Pričekajmo ukupne rezultate za prvo tromjesečje, mislim da će biti lošiji od lanjskih.

neće,u najgorem slučaju će biti podjednako..ali dosta zavisi i od državnih firmi i agrokora koliko će dugova otplatiti,poboljšat će se likvidnost,i to će dovesti do rasta cijena dionica,i to je to,sa dionicama će rasti i bdp,ne zaboravimo da se prošle godine nije radilo nedjeljom,sve do 6-og mjeseca

http://www.cartmann.com/2006/12/06/squeeze-out-istiskivanje-malih-dionicara/ [bye]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

JA NEKUZIM STA SI TIME HTIO RECI


JA NEKUZIM STA SI TIME HTIO RECI

Da postoji ta teoretska mogucnost, ne kazem da ce se to desiti niti koliko je to vjerojatno, ali teoretski se to moze dogoditi, ako se npr. dogovore toda i adrs (da prvi proda drugom ili obrnuto ili neki deal)i jos malo netko namakne do 95%, opet ne kazem da je i to vjerojatno, ali teoretski moguce. Dakle, zelim samo i dalje potaknuti raspravu u tom smjeru i cuti sto vise razlicitih, suprotnih misljenja… naravno, argumentiranih…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

ma kakvo istiskivanje malih dioničara,to je izmislio netko ko konstantno skuplja dionice tiska u zadnjih godinu,pa i više dana,to u ovom slučaju ne dolazi u obzir,može toda skupit na burzi 95% dionica tiska,ali će u konačnici cijena biti 1000 kuna..ne znam tko je uopće i spomenuo istiskivanje malih dioničara,to na tisku nema šanse,oni skupljaju,dok se mi nećkamo u strahu,ma dajte,budite mirni,kao što ste bili i do sada..


ne vjerujem u pad maloprodaje ove godine,u mene je trenutno +3% u odnosu na prošlu godinu,a dosad sam vjerodostojno pratio trend ukupne trgovine na malo,dakle prošle godine -14%,a ove zasad +3%..to ipak nešto govori,da je dno iza nas,za početak stagnacija,a krakjem godine očekuje se malo jači plus..

Nisi u pravu za pad maloprodaje u ovoj godini. U Retailu je doslo do zabrinjavajucih podataka u analitici potrošnje.Konkretno imam informacije za prvih 8 lanaca(po udjelu na tržištu) na našem tržištu, ukoliko te interesira pošaljem ti na private!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Da postoji ta teoretska mogucnost, ne kazem da ce se to desiti niti koliko je to vjerojatno, ali teoretski se to moze dogoditi, ako se npr. dogovore toda i adrs (da prvi proda drugom ili obrnuto ili neki deal)i jos malo netko namakne do 95%, opet ne kazem da je i to vjerojatno, ali teoretski moguce.

Teoretski je moguće da i delboy sa svojim targetima bude u pravu, no u praksi [yawn]

Kad bi se to i kojim nevjerovatnim slučajem dogodilo, postoji procedura koja se mora provesti i koja bi bila vrlo isplativa za sadašnje dioničare. Jedan od scenarija možeš vidjeti na prošloj stranici gdje ga je lijepo objasnio guverner.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Sve je moguće. Ali kakav bi bio interes onoga tko bi istisnuo npr. male dioničare Tiska? Ja ga ne vidim. To je preskupo i prekomplicirano, jednostavnije je dokupljivati malo pomalo u razdobljima kriza i imaš kontrolu nad tvrtkom. Uostalom, zašto su dionice na burzi? Sigurno ne zato da bi ih skupo otkupljivao natrag.



ne vjerujem u pad maloprodaje ove godine,u mene je trenutno +3% u odnosu na prošlu godinu,a dosad sam vjerodostojno pratio trend ukupne trgovine na malo,dakle prošle godine -14%,a ove zasad +3%..to ipak nešto govori,da je dno iza nas,za početak stagnacija,a krakjem godine očekuje se malo jači plus..

Nisi u pravu za pad maloprodaje u ovoj godini. U Retailu je doslo do zabrinjavajucih podataka u analitici potrošnje.Konkretno imam informacije za prvih 8 lanaca(po udjelu na tržištu) na našem tržištu, ukoliko te interesira pošaljem ti na private!
[/quote]
pa dobro,i ja očekujem pad bdp-a u ovoj godini,ali moja procjena je oko -0.5%,ali ne očekujem pad maloprodaje,istina je da je još prerano za zaključke u ovoj godini,jer treba vremena.poticajne mjere,i mogući izlazak svijeta iz krize,potaknut će i našu potrošnju,najbolje bi bilo da se radi rebalans proračuna,da se smanji deficit platne bilance,i da se ukine harač i smanji pdv,ili da se počme štampati novac…roha mora popustiti jer je krajnje vrijeme za to,svako otezanje bi bilo pogubno,pa i ti tvoji podaci ukazuju da je vrijeme da se kesa odriješi..


JA NEKUZIM STA SI TIME HTIO RECI

htio je reći da druka na dolje sa glupostima prežvakanim na ovoj temi valjda 50 puta u zadnjih godinu dana.

što je dosta dobro… ja volim to. [wink]

New Report

Close