TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam osobno najvise kupovao po 320i ne brinem sve sto je ispod 430 meni ok na neko srednje rocno razdoblje


Ne znam gdje bi spiskao sve ove Tiskove dividende, što sam dobio do sada. [lol]

Hugo, daj se uozbilji.
Čovjek je kupio firmu u lošem stanju u koju treba mnogo toga posložiti i uložiti novaca. Uz to je sve firma napravila vlastitim novcem i smanjila dugove. U jeku toga došla je velika kriza i drastičan pad ukupne maloprodaje i rasta nezaposlenosti.
A ti praviš šale o dividendi. [angry]


strpljivi ce ovdje bit nagradjeni,,,naravno mislim na one koji su kupovali 2009 godine… [cool]

Ne znam koliko ovdje ljudi spada u obje kategorije.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

jooj, kad bi barem dionica bila u fokusu kao sto je ova tema…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8




vlajina me poslušao ali ne do kraja pa je uprihodio cijelih 500 kuna u svojoj bijednoj transakciji. ako mu je to dovoljno, preporučujem da iste novce potroši na kiosku tiska za bilo što iz njihovog prebogatog asortimana.

Dok sam ja imao dionice Tiska svaki dan sam kupovao dvije kutije Marlbora na kioscima, vidiš Delboy šta je odanost. Nako što sam prodao smanjio sam s cigaretama i prešao na Walter.
[/quote]
koje sada kupuješ u iNovinama? 😀 Mislim, to je čisto svejedno, Tisak, iNovine… ista stvar. Glavno da je Walter [thumbsup]

P.S. Ali zašto baš Walter? Zar nije Ronhill bolji? Avangard pak znam da nitko ne kupuje (zašto? :D) ali Ronhill – gdje u cijelom Tisku ili iNovinama ima bolje cigarete od Ronhill-a?

Mnogi se brinu da će prodaja cigareta opadati, da će to utjecati na prihode Tiska… To je možda privremeno tako (dok su cigarete u BIH jeftine pa ljudi pribjegavaju prekograničnoj kupnju) ali kad tamo poskupe, padne pregoranična kupnja svih vrsta – Tisak će unatoč padu ukupnog broja pušaća u društvu zapravo što se tiče svoje prodaje bilježiti čak i rast prodaje cigareta!
[/quote]

Glede mede i cigareta. Ja sam nekada pušio bijeli ronhil i sviđao mi se. Imao sam problema sa želudcem (gastritis) i uvjeri me jedan sarajevski taxista da ga bacim. Smiješno ali istinito. Čovjek mi je tvrdio da tko je god pušio bijeli ronhil (zbog dodatka parfema) imao je smetnje sa želudcem.
Prešao sam na sivi avangard ( očarao me filter) ali sam primjetio da dosta kašljem i bacio ga a sada tresem bijeli malboro (ljeti 2 kutije a zimi jednu) i nema problema.
Kupujiči dnevno cigarete i novine na tisku primjetio sam da zadnju godinu sve prodavačice na kioscima su postale vidno ljubaznije nego prije. (naputak gazde). Iz mjeseca u mjesec prodajni asortiman im je veči i veči. Činjenica je da povečavaju promet.


Prešao sam na sivi avangard ( očarao me filter) ali sam primjetio da dosta kašljem i bacio ga a sada tresem bijeli malboro (ljeti 2 kutije a zimi jednu) i nema problema.

ako ti i Avangard smeta… onda definitivno nije stvar u cigareti kao cigareti nego u tebi (nekakva navika na određeni tip cigarete koji ti odgovara ili što ja znam, nešto takvo).

Jer Avangard je jedna od "najmanje štetnih" cigareta za zdravlje na svijetu. Vjerojatno se zato i koristi tako slabo. "Sve što je zdravo nije ukusno" 😛

Naravno da su prodavačice sve ljubaznije i ljubaznije – to im je u opisu radnog mjesta, a svatko tko ne ispunjava radne zadatke svakim danom sve bolje i bolje… naravno da: leti!



orbico dila cigarete tipa marlboro,murati,lm..a tisak ne drži ni marlboro flawor,moj omiljeni,ali zato ja imam trgovinu pa uzimam od orbica,he,he…po meni je logično da adrs kupi kontrolni paket tiska,pa vi pevajte šta hoćete..jedino tako se mogu zaštiti,pogotovo sada kada dolazi još jača konkurencija,camel..i slično…to moraju napravit ove godine,i nemaju šta čekat,živi bili pa vidili..

Koji bi mogao vrlo lako rezultirati jednim lijepim skvizautićem, prema lijepim poslovnim običajima u RH.
Meni se to ni najmanje ne sviđa. Mišljenja sam da bi treći igrač za budućnost tvrtke i naposljetku za male dioničare bio najbolja solucija. Kutle, Toda i Adris (prema alt333) u Tisku su vidjeli i vide muzaru i servis, gdje profit Tiska nije bitan, a što je nama najbitnije. Toda vjerojatno neće prodavati ispod cijene po kojoj ga je dobio, Adris nije baš pokazao neke velike apiracije prema akvizicijama (dojam sam da su se ušuškali u svoj istarski brlog i čekaju više ne znam što), nema priča ili stvarnog interesa ikoga sa strane.
Poanta: prodaja i naša zarada, mo’š mislit…
[/quote]

kupi li Adris iti jednnu dionicu Tiska, pamakar i cijeli paket od Todorića, slijedi obveza javne poude za preuzimanje. Dakle sve i da postoji mogućnost squeez-outa od strane Adrisa prije toga slijedi određeni hodogram. E sad… pitanje je samo po kojoj cijeni ide otkup dionica. Toda ga je platio 430 i uložio u njega još cca 70. Dakle ako misliš da će ga Toda prodati po cijeni manjoj od 300 kuna koja je sad na burzi i izgubiti 200 kuna po dionici i dvije godine krvavog rada, imaš se pravo bojati da te ne istisne Adris. Ukoliko misliš da će Todorić tražiti makar kunu više od cijene koja je sada na burzi, a ako ne i 500 kolko ga je platio, onda u čemu je problem?



orbico dila cigarete tipa marlboro,murati,lm..a tisak ne drži ni marlboro flawor,moj omiljeni,ali zato ja imam trgovinu pa uzimam od orbica,he,he…po meni je logično da adrs kupi kontrolni paket tiska,pa vi pevajte šta hoćete..jedino tako se mogu zaštiti,pogotovo sada kada dolazi još jača konkurencija,camel..i slično…to moraju napravit ove godine,i nemaju šta čekat,živi bili pa vidili..

Koji bi mogao vrlo lako rezultirati jednim lijepim skvizautićem, prema lijepim poslovnim običajima u RH.
Meni se to ni najmanje ne sviđa. Mišljenja sam da bi treći igrač za budućnost tvrtke i naposljetku za male dioničare bio najbolja solucija. Kutle, Toda i Adris (prema alt333) u Tisku su vidjeli i vide muzaru i servis, gdje profit Tiska nije bitan, a što je nama najbitnije. Toda vjerojatno neće prodavati ispod cijene po kojoj ga je dobio, Adris nije baš pokazao neke velike apiracije prema akvizicijama (dojam sam da su se ušuškali u svoj istarski brlog i čekaju više ne znam što), nema priča ili stvarnog interesa ikoga sa strane.
Poanta: prodaja i naša zarada, mo’š mislit…
[/quote]

zajedno agrokor i adris nemaju 80% a za squeez im treba 95% a to držimo mi. dakle, nemojmo se zamarati glupostima koje su nemoguće. toda ne sisa ni kune iz tiska, to je također činjenica, a niti pozajmljuje od tiska. tisak će svoje odraditi za godinudvije, a tada ćemo sigruno debelo premašiti ATH. ne trebate mi vjerovati. briga me.

...povijest se ponavlja...

ako dojde do prodaje tiska toda to nebu dal ispod 550kn tako da nema zime ko sada ulazi da ce na neki srednjo rocni period pogrijesiti




orbico dila cigarete tipa marlboro,murati,lm..a tisak ne drži ni marlboro flawor,moj omiljeni,ali zato ja imam trgovinu pa uzimam od orbica,he,he…po meni je logično da adrs kupi kontrolni paket tiska,pa vi pevajte šta hoćete..jedino tako se mogu zaštiti,pogotovo sada kada dolazi još jača konkurencija,camel..i slično…to moraju napravit ove godine,i nemaju šta čekat,živi bili pa vidili..

Koji bi mogao vrlo lako rezultirati jednim lijepim skvizautićem, prema lijepim poslovnim običajima u RH.
Meni se to ni najmanje ne sviđa. Mišljenja sam da bi treći igrač za budućnost tvrtke i naposljetku za male dioničare bio najbolja solucija. Kutle, Toda i Adris (prema alt333) u Tisku su vidjeli i vide muzaru i servis, gdje profit Tiska nije bitan, a što je nama najbitnije. Toda vjerojatno neće prodavati ispod cijene po kojoj ga je dobio, Adris nije baš pokazao neke velike apiracije prema akvizicijama (dojam sam da su se ušuškali u svoj istarski brlog i čekaju više ne znam što), nema priča ili stvarnog interesa ikoga sa strane.
Poanta: prodaja i naša zarada, mo’š mislit…
[/quote]

zajedno agrokor i adris nemaju 80% a za squeez im treba 95% a to držimo mi. dakle, nemojmo se zamarati glupostima koje su nemoguće. toda ne sisa ni kune iz tiska, to je također činjenica, a niti pozajmljuje od tiska. tisak će svoje odraditi za godinudvije, a tada ćemo sigruno debelo premašiti ATH. ne trebate mi vjerovati. briga me.

[/quote]

– Adris i Toda 80%, HFP 13,71 i čeka dan kad će ih se rješiti. Pronaći još 1,29% Juda nije problem.
– Što se tiče sisanja novaca iz Tiska, to nikad nisam ni tvrdio. Ne vjerujem da je Toda = Kutle. Postoje mnogo finiji načini da se dio dobiti prebaci u zajedničku kasicu.
– Pozicija Tiska u i prema koncernu meni se ne sviđa, i zato bi bio puno sretniji da Toda nema upravljačka prava, bez obzira na pogodnosti i sinergijske učinke poslovanja u većoj organizaciji.

Toliko od mene za sada.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


ako dojde do prodaje tiska toda to nebu dal ispod 550kn tako da nema zime ko sada ulazi da ce na neki srednjo rocni period pogrijesiti

Prodaje tiska nema za sada, Toda je prod’o obveznice.
Živjeli

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

to mu nije dovoljno samo 150mil eura je potrosio na refinanciranje kredita nesto na vupik a sad pe i na mercator a i da ne spominjem dalj pad maloprodaje ove godine

New Report

Close