TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vlajina me poslušao ali ne do kraja pa je uprihodio cijelih 500 kuna u svojoj bijednoj transakciji. ako mu je to dovoljno, preporučujem da iste novce potroši na kiosku tiska za bilo što iz njihovog prebogatog asortimana.

Dok sam ja imao dionice Tiska svaki dan sam kupovao dvije kutije Marlbora na kioscima, vidiš Delboy šta je odanost. Nako što sam prodao smanjio sam s cigaretama i prešao na Walter.



vlajina me poslušao ali ne do kraja pa je uprihodio cijelih 500 kuna u svojoj bijednoj transakciji. ako mu je to dovoljno, preporučujem da iste novce potroši na kiosku tiska za bilo što iz njihovog prebogatog asortimana.

Dok sam ja imao dionice Tiska svaki dan sam kupovao dvije kutije Marlbora na kioscima, vidiš Delboy šta je odanost. Nako što sam prodao smanjio sam s cigaretama i prešao na Walter.
[/quote]
koje sada kupuješ u iNovinama? 😀 Mislim, to je čisto svejedno, Tisak, iNovine… ista stvar. Glavno da je Walter [thumbsup]

P.S. Ali zašto baš Walter? Zar nije Ronhill bolji? Avangard pak znam da nitko ne kupuje (zašto? :D) ali Ronhill – gdje u cijelom Tisku ili iNovinama ima bolje cigarete od Ronhill-a?

Mnogi se brinu da će prodaja cigareta opadati, da će to utjecati na prihode Tiska… To je možda privremeno tako (dok su cigarete u BIH jeftine pa ljudi pribjegavaju prekograničnoj kupnju) ali kad tamo poskupe, padne pregoranična kupnja svih vrsta – Tisak će unatoč padu ukupnog broja pušaća u društvu zapravo što se tiče svoje prodaje bilježiti čak i rast prodaje cigareta!


Fala dobrin ljudizima. Ja san po nalogu Delboya uzeja na 274kn i proda san na 290kn. Lipo san zaradia za dosta janjaca. Fala van dobri ljudi.

U Dalmaciji ti se kaže: " Ko malo gleda, malo i vridi".

klodovik

koje sada kupuješ u iNovinama? 😀 Mislim, to je čisto svejedno, Tisak, iNovine… ista stvar. Glavno da je Walter [thumbsup]

P.S. Ali zašto baš Walter? Zar nije Ronhill bolji? Avangard pak znam da nitko ne kupuje (zašto? :D) ali Ronhill – gdje u cijelom Tisku ili iNovinama ima bolje cigarete od Ronhill-a?

Mnogi se brinu da će prodaja cigareta opadati, da će to utjecati na prihode Tiska… To je možda privremeno tako (dok su cigarete u BIH jeftine pa ljudi pribjegavaju prekograničnoj kupnju) ali kad tamo poskupe, padne pregoranična kupnja svih vrsta – Tisak će unatoč padu ukupnog broja pušaća u društvu zapravo što se tiče svoje prodaje bilježiti čak i rast prodaje cigareta!


Marlboro mi je bio jak dvije kutije dnevno bi me uništile. Prvo sam prešao na Murati ali me živiralo što se ne može kupiti na Tiskovim trafikama, jedno vrijeme sam čak zlostavljao tete na trafikama zbog toga ali sam odustao. Uvoznik je Philip Morris pa pretpostavljam da zbog ugovora s Adrisom ne smiju to držati. Marlboro je također od Philip Morris-a ali to je ipak brand bez kojeg se ne može raditi.
Walter, Ronhill sve je to isto glavno da dimi i da se kupuje u Tisku bez obzira imao ja dionice ili ne.
[wink]

orbico dila cigarete tipa marlboro,murati,lm..a tisak ne drži ni marlboro flawor,moj omiljeni,ali zato ja imam trgovinu pa uzimam od orbica,he,he…po meni je logično da adrs kupi kontrolni paket tiska,pa vi pevajte šta hoćete..jedino tako se mogu zaštiti,pogotovo sada kada dolazi još jača konkurencija,camel..i slično…to moraju napravit ove godine,i nemaju šta čekat,živi bili pa vidili..


orbico dila cigarete tipa marlboro,murati,lm..a tisak ne drži ni marlboro flawor,moj omiljeni,ali zato ja imam trgovinu pa uzimam od orbica,he,he…po meni je logično da adrs kupi kontrolni paket tiska,pa vi pevajte šta hoćete..jedino tako se mogu zaštiti,pogotovo sada kada dolazi još jača konkurencija,camel..i slično…to moraju napravit ove godine,i nemaju šta čekat,živi bili pa vidili..

Koji bi mogao vrlo lako rezultirati jednim lijepim skvizautićem, prema lijepim poslovnim običajima u RH.
Meni se to ni najmanje ne sviđa. Mišljenja sam da bi treći igrač za budućnost tvrtke i naposljetku za male dioničare bio najbolja solucija. Kutle, Toda i Adris (prema alt333) u Tisku su vidjeli i vide muzaru i servis, gdje profit Tiska nije bitan, a što je nama najbitnije. Toda vjerojatno neće prodavati ispod cijene po kojoj ga je dobio, Adris nije baš pokazao neke velike apiracije prema akvizicijama (dojam sam da su se ušuškali u svoj istarski brlog i čekaju više ne znam što), nema priča ili stvarnog interesa ikoga sa strane.
Poanta: prodaja i naša zarada, mo’š mislit…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Zašto bi Todorić prodao Tisak?
Prodao je drogeriju jer se u toj fazi razvoja nije mogla nositi s DM-om i nije mu to cor busines.
Tisak ima monopol-to su dobrim dijelom elitne lokacije gdje mu nitko ne može konkurirati i u kojima može plasirati i Ledo i Jamnicu i još svašta. Dobro mu dođe za održavanje tekuće likvidnosti.
Kad uredi firmu Tisak će donosti lijepu dobit-zašto bi se odrekao toga?
Pa i u ovoj, jednoj od najvećih kriza nema ozbiljnih problema, a mogao je ponuditi još obveznica, jer su mu nudili više nego je htio. A to bi mo mojoj procjeni povećalo vrijednost dionice za 130 kuna
A to bi mo mojoj procjeni povećalo vrijednost dionice za 130 kuna

Nagađanja kako mu ni to nije cor busines su promašena. Pa svaki konzum prodaje novine i cigarete, dobrom organizacijom, koja je u toku, Tisak može mnogo uštedjeti na troškovima distribucije.
A uštedjeti samo 1% na materijalnim troškovima je 20 milijuna kuna veća dobit.

Ako bi uštedjeli tih 1% na materijalnim troškovima po mojoj procjeni vrijednost dionice bi se povećala za 130 kuna. Tisak ima veliki potencijal, zato nije slućajno Todorić nedavno tako pohvalno govorio o Tisku i njegovom potencijalu.
No rast nezaposlenosti je nepovoljna za maloprodaju i prije oporavka maloprodaje prihodi neće rasti.


Ako bi uštedjeli tih 1% na materijalnim troškovima po mojoj procjeni vrijednost dionice bi se povećala za 130 kuna. Tisak ima veliki potencijal, zato nije slućajno Todorić nedavno tako pohvalno govorio o Tisku i njegovom potencijalu.

Todorić gleda potencijal Tiska za Agrokor. Tiskove marže i profit mu sigurno nisu prva briga.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Todorić gleda potencijal Tiska za Agrokor. Tiskove marže i profit mu sigurno nisu prva briga.

Po toj bi logici zarada i marže Leda i Jamnice, Zvijezde, a i Tiska bile ravne nuli, a dividenda ne bi bilo.



Todorić gleda potencijal Tiska za Agrokor. Tiskove marže i profit mu sigurno nisu prva briga.

Po toj bi logici zarada i marže Leda i Jamnice, Zvijezde, a i Tiska bile ravne nuli, a dividenda ne bi bilo.

[/quote]

Ne znam gdje bi spiskao sve ove Tiskove dividende, što sam dobio do sada. [lol]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

strpljivi ce ovdje bit nagradjeni,,,naravno mislim na one koji su kupovali 2009 godine… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close