TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da sto se tice tiske nema brige jer adris ima 25pct jedino ako odluce prodati agrokoru ali to sugurno nece biti po ovoj cijeni ili pak ako agrokuru treba para ne vjerujem da ce ju prodavati adrisu po cijeni koja je niza od one po kojoj su je kupovali a to je 430kn


Evo pročitah na bussines hr-u da Toda zajedno sa Ardisom juriša na Mercator.
Sjecate li se pocetkom 2008 se špekuliralo da Toda kupuje lanac robnih kuća u Turskoj a u to vrijeme su mu dionice podivljale. Tisak:1600 , Ledo 230000 ….


Druze ljubomorni sto mi daješ 1% rekao sam istinu a ti provjeri!

TODA IMA DOBRE ŠANSE ZA KUPNJU MERKATORA,KAKO I SAMI ZNATE,OBVEZNICE SU PLANULE KO ŠIBICA,A najbitnija stvar je u tome što je toda povukao slovenske proizvode sa svojih polica ima 2 godine,e sada-kada bi mu oni prodali udio,on bi vratio te proizvode nazad na hrvatsko tržište,a za slovensko gospodarstvo bi to značilo mnogo.dakle,gledajući nacionalni slovenski interes,prodaja merkatora konzumu,bila bi početak njihovog izlaska iz krize..to bi im podiglo bdp za bar 2%,znači da je todorić taktički nadmudrio protivnika.doduše delta ima veće tržište,ali od tamo nisu povučeni slovenski proizvodi,svaka čast todoriću,čudio sam se zašto je povukao slovenske proizvode,ali sad mi je tek jasno da je to bila strategija koja će vrlo vjerovatno uroditi plodom,ionako su prije bili hit zse-a građevinari,brodari i toda,a sad je samo ostao toda i brodari koji ne briljiraju..


TODA IMA DOBRE ŠANSE ZA KUPNJU MERKATORA,KAKO I SAMI ZNATE,OBVEZNICE SU PLANULE KO ŠIBICA,A najbitnija stvar je u tome što je toda povukao slovenske proizvode sa svojih polica ima 2 godine,e sada-kada bi mu oni prodali udio,on bi vratio te proizvode nazad na hrvatsko tržište,a za slovensko gospodarstvo bi to značilo mnogo.dakle,gledajući nacionalni slovenski interes,prodaja merkatora konzumu,bila bi početak njihovog izlaska iz krize..to bi im podiglo bdp za bar 2%,znači da je todorić taktički nadmudrio protivnika.doduše delta ima veće tržište,ali od tamo nisu povučeni slovenski proizvodi,svaka čast todoriću,čudio sam se zašto je povukao slovenske proizvode,ali sad mi je tek jasno da je to bila strategija koja će vrlo vjerovatno uroditi plodom,ionako su prije bili hit zse-a građevinari,brodari i toda,a sad je samo ostao toda i brodari koji ne briljiraju..

Koliko je meni poznato, većina slovenskih proizvođača sama odustaje od plasiranja svojih proizvoda zbog neprihatljivo dugog roka plaćanja koji je uobičajen u sustavu Agrokor a na kojega su prisiljeni gotovo svi bez iznimke neovisno o veličini firme i zemlji porijekla.

Ostali su samo oni wc papiri čini mi se, i još par sitnica iz Slovenije. Da li je netko i stvarno "izbačen" baš od strane Agrokora, nisam siguran…

Ili je neplaćanje neformalna taktika da se nekoga izbaci? Ali na taj način onda Toda izbacuje i mnoštvo malih hrvatskih proizvođača, tako da mi je to nekaok smiješno. Premda i to ima smisla… najprije ga iscrpiš neplaćnjem za isporučenu robu – i onda ga možeš lakše preuzeti tim njegovim vlastitim novcem – fora ideja. Malo na divlji zapad sliči, ali ako je sve u okviru zakona… zašto ne!

Da, Toda je mudar. Malo okrutan ali mudar. Nemam ništa protiv da preuzme Mercator. Dao bih i svoj glas za pružanje mu financijske pomoći u vezi toga 😉



TODA IMA DOBRE ŠANSE ZA KUPNJU MERKATORA,KAKO I SAMI ZNATE,OBVEZNICE SU PLANULE KO ŠIBICA,A najbitnija stvar je u tome što je toda povukao slovenske proizvode sa svojih polica ima 2 godine,e sada-kada bi mu oni prodali udio,on bi vratio te proizvode nazad na hrvatsko tržište,a za slovensko gospodarstvo bi to značilo mnogo.dakle,gledajući nacionalni slovenski interes,prodaja merkatora konzumu,bila bi početak njihovog izlaska iz krize..to bi im podiglo bdp za bar 2%,znači da je todorić taktički nadmudrio protivnika.doduše delta ima veće tržište,ali od tamo nisu povučeni slovenski proizvodi,svaka čast todoriću,čudio sam se zašto je povukao slovenske proizvode,ali sad mi je tek jasno da je to bila strategija koja će vrlo vjerovatno uroditi plodom,ionako su prije bili hit zse-a građevinari,brodari i toda,a sad je samo ostao toda i brodari koji ne briljiraju..

Koliko je meni poznato, većina slovenskih proizvođača sama odustaje od plasiranja svojih proizvoda zbog neprihatljivo dugog roka plaćanja koji je uobičajen u sustavu Agrokor a na kojega su prisiljeni gotovo svi bez iznimke neovisno o veličini firme i zemlji porijekla.

Ostali su samo oni wc papiri čini mi se, i još par sitnica iz Slovenije. Da li je netko i stvarno "izbačen" baš od strane Agrokora, nisam siguran…

Ili je neplaćanje neformalna taktika da se nekoga izbaci? Ali na taj način onda Toda izbacuje i mnoštvo malih hrvatskih proizvođača, tako da mi je to nekaok smiješno. Premda i to ima smisla… najprije ga iscrpiš neplaćnjem za isporučenu robu – i onda ga možeš lakše preuzeti tim njegovim vlastitim novcem – fora ideja. Malo na divlji zapad sliči, ali ako je sve u okviru zakona… zašto ne!

Da, Toda je mudar. Malo okrutan ali mudar. Nemam ništa protiv da preuzme Mercator. Dao bih i svoj glas za pružanje mu financijske pomoći u vezi toga 😉
[/quote]
vrlo dobro razmišljanje..da toda je dužan oko 8 milijardi kuna drugima,ali ne znam je li neko njemu dužan i trećinu od toga,ja nisam,ja mu uredno plaćam..istina je da je izbacio slovenske proizvode,ali to je bila reakcija na to,jer su mu zabranili širenje u sloveniji,e sad ih on puca na dosta ucjenjivački način..mudar i okrutan,pomalo i bezobrazan,alči jedino takvi ljudi i uspjevaju,pa neće valjda uspiti dobričina kao što sam i sam..ja zazirem od takvih ljudi,ali jedino takvi i uspjevaju..


Imam i Tisak i Belje. Znam da će obje dionice za par godina desetorostruko vrijediti. No pitanje je da li će nas delistirati ili će nam napraviti squeez out, odnosno kakve su mogućnosti za to?
Npr. što mi vrijedi što će Sloga raditi milione pari cipela za Rusiju kad je delistirana sa burze? što vrijedi ako će Proficio zaraditi milijarde na nekretninama i obnovljivim izvorima energije ako ga delistiraju sa burze. Ili naprave dokapitalizaciju sa isklučenjem malih dioničara a nakon toga možda i squeez out??? Molim z acijenjena mišljenja a može se prebaciti ovaj post i na komentare trgovanja. Hvala!
P.S. Na Tisku i Belju se sudeći po top 10 vrlo lako može napraviti squeez out.

ti bi se hitno trebao maknuti iz dionica jer je očito da ti se ne da pročitati nekoliko odredbi zakona o trgovačkim društvima i zakon o tržištu kapitala. kad to pročitaš, vidjet ćeš kako najbolje odgovoriti na tvoj post.

...povijest se ponavlja...

Neće mu dati da uđe u Mercator-jer takvi su Slovenci.
Vjerojatno će to uzeti njihov, mislim da se zove kapitalni fond udružen s nekim velikim svjetskim fondom.
Šteta što mi njima popuštamo širenje kod nas. Ali takva smo država ne znamo štititi svoje interese zato i jesmo siromašni-tako nećemo nikad postati bogata država.
Danas sam se vozio kraj krasne šume pokraj Varaždina površine preko 400 hektara (2×2 kilometara) koju smo vratili austrijancu. Kad su austijanci dali nešto nama? Pustili smo njihove banke kod nas kojima izvlače veliku dobit od nas. Takvim gospodarenjem se nećemo obogatiti. Mi neznamo štititi svoje resurse, a susjedi se bogate na nama-zato ne vjerujem da Todorić ima šanse s Merkatorom.

žalosna istina kolega … jedina mogućnost je da u njegovo ime to napravi netko drugi makar delta jer njemu će vrlo teško prodati pa da je i daleko najboljša ponuda [angry]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Fala dobrin ljudizima. Ja san po nalogu Delboya uzeja na 274kn i proda san na 290kn. Lipo san zaradia za dosta janjaca. Fala van dobri ljudi.

VLAJ - PONOS NACIJE


Neće mu dati da uđe u Mercator-jer takvi su Slovenci.
Vjerojatno će to uzeti njihov, mislim da se zove kapitalni fond udružen s nekim velikim svjetskim fondom.
Šteta što mi njima popuštamo širenje kod nas. Ali takva smo država ne znamo štititi svoje interese zato i jesmo siromašni-tako nećemo nikad postati bogata država.
Danas sam se vozio kraj krasne šume pokraj Varaždina površine preko 400 hektara (2×2 kilometara) koju smo vratili austrijancu. Kad su austijanci dali nešto nama? Pustili smo njihove banke kod nas kojima izvlače veliku dobit od nas. Takvim gospodarenjem se nećemo obogatiti. Mi neznamo štititi svoje resurse, a susjedi se bogate na nama-zato ne vjerujem da Todorić ima šanse s Merkatorom.

Ne zelim u to vjerovati. Mislim da kapital ima samo jedan cilj a to je profit. Ako procijenu Todu kao dobru šansu mislim da ce on to dobiti. Vidite kako smo mi dobili posao u Crnoj Gori.Drugi je problem dali možemo ispoštovati dogovor tj zatvoriti financijsku konstrukciju? Ali to je vec tema građevinara.
U ovo vrijeme pada potrošnje u RH čuvajmo tisak jer je on i dalje vrlo likvidan (zlatna koka) (firma a ne dionica).Kada ce dionica postati likvidnija i eksplodirati ne ovisi o nama nego o malo jacim ulagačima.Mislim da ce oni poceti kupovati dionice tiska prvim vecim buđenjem našeg tržišta kapitala. Dali za 1 ili 3 ili 6 mjeseci iskreno nemam pojma.


Fala dobrin ljudizima. Ja san po nalogu Delboya uzeja na 274kn i proda san na 290kn. Lipo san zaradia za dosta janjaca. Fala van dobri ljudi.


Fala dobrin ljudizima. Ja san po nalogu Delboya uzeja na 274kn i proda san na 290kn. Lipo san zaradia za dosta janjaca. Fala van dobri ljudi.

Kume Vlajino koliko si dionica kupio i prodao?
Ako si kokošario smo se trenutno možeš smijati a u dogledno vrijeme plakat.

vlajina me poslušao ali ne do kraja pa je uprihodio cijelih 500 kuna u svojoj bijednoj transakciji. ako mu je to dovoljno, preporučujem da iste novce potroši na kiosku tiska za bilo što iz njihovog prebogatog asortimana.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close