TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dionica tiska će doći do izražaja u vrijeme burzovne euforije,a ne sada,ali sada je tisak jeftin u odnosu na druge dionice,pa neću valjda kupovati dionicu ht-a po 300,kad mogu kupiti tisak po 285,00..ja sam ga kupio i zaboravio na tu dionicu,ako se naljutim,kupit ću još 100 komada i zaboraviti,puno je dionica tiska kupovano po 1000 kuna,ja sam uvjeren u roku od 2 godine da će dosegniti tu vrijednost,ako ne fundamentalno,onda svakako špekulativno,ali mene to nije briga

ote mi riječi iz ustiju…ja sam sve ljući pa bih i ja mogao piknuti još ponešto komada, iako sam već jako puno ovdje izložen, no od viška ne boli glava.

...povijest se ponavlja...

boli, delboy, boli itekako, od viška jaaako boli glava. pričam iz iskustva [bye]


dionica tiska će doći do izražaja u vrijeme burzovne euforije,a ne sada,ali sada je tisak jeftin u odnosu na druge dionice,pa neću valjda kupovati dionicu ht-a po 300,kad mogu kupiti tisak po 285,00..ja sam ga kupio i zaboravio na tu dionicu,ako se naljutim,kupit ću još 100 komada i zaboraviti,puno je dionica tiska kupovano po 1000 kuna,ja sam uvjeren u roku od 2 godine da će dosegniti tu vrijednost,ako ne fundamentalno,onda svakako špekulativno,ali mene to nije briga

Moram te ispraviti, najviše se kupovalo Tiska na 1400-1500 kn kad su se poštari iskrcavali(HPB fond).
Ja sam nekoliko puta kupio po 1100-1200 i prodao po 1300-1400 a zatim sam se nakrcao po 1050 kn. I jasno da ispod te cijene neću prodavati.



dionica tiska će doći do izražaja u vrijeme burzovne euforije,a ne sada,ali sada je tisak jeftin u odnosu na druge dionice,pa neću valjda kupovati dionicu ht-a po 300,kad mogu kupiti tisak po 285,00..ja sam ga kupio i zaboravio na tu dionicu,ako se naljutim,kupit ću još 100 komada i zaboraviti,puno je dionica tiska kupovano po 1000 kuna,ja sam uvjeren u roku od 2 godine da će dosegniti tu vrijednost,ako ne fundamentalno,onda svakako špekulativno,ali mene to nije briga

Moram te ispraviti, najviše se kupovalo Tiska na 1400-1500 kn kad su se poštari iskrcavali(HPB fond).
Ja sam nekoliko puta kupio po 1100-1200 i prodao po 1300-1400 a zatim sam se nakrcao po 1050 kn. I jasno da ispod te cijene neću prodavati.
[/quote]

tako je. samo da podsjetim da je kompletna uprava kupovala na razinama između 1000 i 1500 kuna tako da ne moramo brinuti, jer oni će se zato lijepo potruditi da izvješća budu kvalitetna jer se radi o vlastitim novcima. jest, da nije bilo krize mi bi već grebali 10.000 kuna, ali eto, sad idemo ispočetka. opet će kad tad krenuti ciklus i 1000 kuna nije nikakva nedostižna granica već iznos ispod kojeg većina neće dati svoje dionice. ta većina je tiha, ne javlja se na forumu, njima će biti dovoljno 100% prinosa tj. prodavat će ga na 2000 kuna. a ja ću na 5000 kuna, no to se sada čini kao bolesno puno, no kroz par godina ću vas priupitati je li to baš tako puno.

...povijest se ponavlja...


boli, delboy, boli itekako, od viška jaaako boli glava. pričam iz iskustva [bye]

mislim da za tisak zime nema

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)

Evo pročitah na bussines hr-u da Toda zajedno sa Ardisom juriša na Mercator.
Sjecate li se pocetkom 2008 se špekuliralo da Toda kupuje lanac robnih kuća u Turskoj a u to vrijeme su mi dionice podivljale. Tisak:1600 , Ledo 230000 ….


Evo pročitah na bussines hr-u da Toda zajedno sa Ardisom juriša na Mercator.
Sjecate li se pocetkom 2008 se špekuliralo da Toda kupuje lanac robnih kuća u Turskoj a u to vrijeme su mi dionice podivljale. Tisak:1600 , Ledo 230000 ….

Nije tako kolega, jer sam kupovao LEDO na 17500 i na osnovu tih vijesti je rastao na 19100. Ja sam ga istresao na 18800kn.

ma ne treba sada letit u nebo,ovdje na tisku je primjetna akumulacija,već godinu dana,možda se još par mjeseci bude akumuliralo,i onda odosmo gdje nam je i mjesto,trebat će dosta vremena da dionica opet dođe na 1000 ili više,ali ja mislim da se isplati čekati 3 godine za prinos od 200-300%..to se na ovoj dionici očekuje svakako..na ovim cijenovnim razinama,rizik gotovo da i ne postoji..i zarada je zagarantirana,samo treba biti malo strpljiv,i to je to,kada se lova prelije na tržište kapitala u ovoj i slijedećim godinama,uvjeren sam da nitko neće pitati za cijenu,-

Vrijednost dionice nemože biti manja nego što jest.


Vrijednost dionice nemože biti manja nego što jest.

uvijek može biti manja, ali ovo je uglavnom razina akumulacije (270-310 kuna). nakon što igrači napune bunkere slijedi zatišje i onda napucavanje na razine iznad 500 kuna, za početak. a dalje čemo vidjeti.

...povijest se ponavlja...

ide to vise delboy i ja sam ju spremao na prodaju 500i nesto ali sad cu cekati moj target

Imam i Tisak i Belje. Znam da će obje dionice za par godina desetorostruko vrijediti. No pitanje je da li će nas delistirati ili će nam napraviti squeez out, odnosno kakve su mogućnosti za to?
Npr. što mi vrijedi što će Sloga raditi milione pari cipela za Rusiju kad je delistirana sa burze? što vrijedi ako će Proficio zaraditi milijarde na nekretninama i obnovljivim izvorima energije ako ga delistiraju sa burze. Ili naprave dokapitalizaciju sa isklučenjem malih dioničara a nakon toga možda i squeez out??? Molim z acijenjena mišljenja a može se prebaciti ovaj post i na komentare trgovanja. Hvala!
P.S. Na Tisku i Belju se sudeći po top 10 vrlo lako može napraviti squeez out.

New Report

Close