TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ media
samo jedan ispravak … ispod 200 je prošlo podosta, cca. 4.000 komada … ovim putem pozdravljam i pobjednika koji je uzeo 10 komada po 162,10 g. jamesa

Istina samo mislim da je ta količina poprilično od onda već istrejdana a samo rjetki je drže od tih cjena.Npr Miško je ubo po cca 180kn i već na cca 200 je bila izlifrana tako da količine koje su prošle na tim razinama ne predstavljaju bitnu stavku odnosno situaciju koja bi eventualno kočila kretanje cijene kako prema gore i obrnuto.

LEAVE THE WORLD BEHINED


Istina. Ali ti koji govore da će prodat kada cijena dođe na npr 500 – uvjeravam te neće to napravit. Isto kao što i oni koji čekaju crobex opet na 1300 – da im i dođe tamo oni opet nebi kupili.

Nisu svi ljudi isti. Da jesu, burze ne bi ni bilo jer bi se sve znalo. Ja sam zbog procjene da je ATPL povoljna (690 kn) prodao Belje po 105 (kupio po cca 250), Zvijezdu za 5000 (kupio po 10200), Kras za oko 300 (kupio po 450 kn). I ATPL sam prodao prije 20-30 dana po 1100 kn i smanjio ukupne dobitke. Dobiveno uložih u IPKK i Tisak. Istovremeno, jedan poznanik je prethodno navedene dionice (Zvijezda, Kras, građevinari) nadokupljivao da smanji prosjek, a drugi je odlučio barem godinu dana niti ne pogledati što mu se događa sa dionicama (ne želi više ni ulagati, ni prodavati).
Dakle, ulagača ima svih profila, od onih koji su uložili a da nemaju pojma ni kako se poduzeće zove, do onih koji su u tome skoro pa profesionalci. Ja sam u početku bio onaj prvi, sad sam onaj prvi koji pokušava nešto naučiti a potom to znanje i materijalizirati.
Prosjek Tiska mi je oko 240 kn i ne mislim uopće izlaziti do oko 500 kn, tek tada bih počeo razmišljati, ukoliko uočim dobar potencijal negdje drugo.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Naravno da ima raznih ulagača, nismo se dobro razumjeli. Poanta je da na primjer ljudi koji su izgorili prošle godine znaju reć "nek mi se crobex vrati na 3500 pa ću prodat s nulom" – a kad crobex tamo dođe imat će dobar rast iza sebe, pogled na tržište i ekonomiju biti će drugačiji i 90% tih koji govore da će tada prodat – neće to učinit. Vjerojatnije je da će napravit suprotno i kupit jer takve situacije izazivaju ljudsku pohlepu i strah od propuštene zarade.

Al bitnije od toga je da je naš tisak lijepo grabi. Zadnja 314 [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Može K/P

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Može K/P

bit će bolje................


Može K/P

Kupnja
300,00 35
295,00 2
293,08 33
291,01 8
291,00 200
290,00 60
289,99 4
289,00 86
283,00 39
280,01 40

Prodaja
312,30 25
312,49 50
312,50 54
312,56 25
313,00 34
313,90 10
315,00 25
316,98 60
317,00 37
317,50 30

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

MOŽDA SAM JA U ZABLUDIM,MOŽDA SAM POHLEPAN AL SVE TO OSTAJE NA MOŽDA… u ovo vrijeme kad je pAHOR DAO ZELENO SVIJETLO,KAD NAM SE BURZA ZELENI,SVE RASTE,RASTE I VIŠE NEGO ŠTO BI TREBALO,SVE JE UMIJETNO napuhano da raste pa čak i Podravka koja nema razloga za rast…
Al,ne,Tisak nije taj… pa zasto? u čemu je problem,tvornica love,svaki dan keš,šuška,pare… čista lova izlazi iz njega a on neraste,on se ko neka sramežljiva dama,skriva… dali zna tko šta o tome??

@ bobinjo
tišu, njajke

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


MOŽDA SAM JA U ZABLUDIM,MOŽDA SAM POHLEPAN AL SVE TO OSTAJE NA MOŽDA… u ovo vrijeme kad je pAHOR DAO ZELENO SVIJETLO,KAD NAM SE BURZA ZELENI,SVE RASTE,RASTE I VIŠE NEGO ŠTO BI TREBALO,SVE JE UMIJETNO napuhano da raste pa čak i Podravka koja nema razloga za rast…
Al,ne,Tisak nije taj… pa zasto? u čemu je problem,tvornica love,svaki dan keš,šuška,pare… čista lova izlazi iz njega a on neraste,on se ko neka sramežljiva dama,skriva… dali zna tko šta o tome??

Možda je precjenjen i možda nikad više neće iznad 500 kn. Ovo stvarno katastrofa od dionice, najveće razočaranje na burzi.
Ali nema veze ja još uvijek neću prodavati, imam neki dobar osjećaj da bi ga mogao pokrenuti izvještaj za treći kvartal.



MOŽDA SAM JA U ZABLUDIM,MOŽDA SAM POHLEPAN AL SVE TO OSTAJE NA MOŽDA… u ovo vrijeme kad je pAHOR DAO ZELENO SVIJETLO,KAD NAM SE BURZA ZELENI,SVE RASTE,RASTE I VIŠE NEGO ŠTO BI TREBALO,SVE JE UMIJETNO napuhano da raste pa čak i Podravka koja nema razloga za rast…
Al,ne,Tisak nije taj… pa zasto? u čemu je problem,tvornica love,svaki dan keš,šuška,pare… čista lova izlazi iz njega a on neraste,on se ko neka sramežljiva dama,skriva… dali zna tko šta o tome??

Možda je precjenjen i možda nikad više neće iznad 500 kn. Ovo stvarno katastrofa od dionice, najveće razočaranje na burzi.
Ali nema veze ja još uvijek neću prodavati, imam neki dobar osjećaj da bi ga mogao pokrenuti izvještaj za treći kvartal.
[/quote]

Ajde ne pizd. još prije dva tjedna mogao si ga kupiti po 230 kuna sad je 300-310.Nije spektakl ali nije ni loše.

Ono što fali Tisku je jedan jači kupac [lol] od 2-3 mil kuna pa da vidiš tko bi prodao tisak ispod 500kn.

LEAVE THE WORLD BEHINED

ajde polako momci, tisku treba uvijek dulje da se pokretne (pogledajte graf od prije 2 godine – cijena je godinu dana bila od 200-325 kuna, a onda nagli uzlet do 1000, pad na 700 i onda stampedo do 1500 kuna). priča će se ponoviti, samo je pitanje kada i tada definitivno treba biti unutra. i još nešto, sigurno je da će ATH biti debelo premašen. Trebate biti strpljivi. Mi koji smo ulazili na puno većim razinama ne kukamo, a vi sa par dionica uzetih po 240 kuna stalno plačete. prodajte i gotova priča. čekanje će se isplatiti.

...povijest se ponavlja...


ajde polako momci, tisku treba uvijek dulje da se pokretne (pogledajte graf od prije 2 godine – cijena je godinu dana bila od 200-325 kuna, a onda nagli uzlet do 1000, pad na 700 i onda stampedo do 1500 kuna). priča će se ponoviti, samo je pitanje kada i tada definitivno treba biti unutra. i još nešto, sigurno je da će ATH biti debelo premašen. Trebate biti strpljivi. Mi koji smo ulazili na puno većim razinama ne kukamo, a vi sa par dionica uzetih po 240 kuna stalno plačete. prodajte i gotova priča. čekanje će se isplatiti.

Ova ti je dobra glede ATH!
Imam TISK-R-A al bi ga uredno frknuo po nekih 700kn

New Report

Close