TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da pokušam ponovo (možda ne obrišu kao jučer ) … mislim da od danas nebu puno toga za manje od 300 Kn [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ove sitne kapitalizacije polako gube dah, sve više ostaju "dugoročni" koji su uspjeli preživjeti i sad se nadaju i očekuju malo oporavka, tj. smanjenje gubitaka. Većina mojih poznanika koji su uložili u Tisak u ona "stara dobra vremena" kad je 1200 kn bilo povoljno, namjerava izlaziti ili razmišljati o izlasku tek kad gubitak bude ispod 50%, dakle, veću stabilizaciju očekujem tek na iznosima oko ili iznad 450-500 kn. A tad će vjerojatno ova dionica ući i u malo likvidnije vode.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Ove sitne kapitalizacije polako gube dah, sve više ostaju "dugoročni" koji su uspjeli preživjeti i sad se nadaju i očekuju malo oporavka, tj. smanjenje gubitaka. Većina mojih poznanika koji su uložili u Tisak u ona "stara dobra vremena" kad je 1200 kn bilo povoljno, namjerava izlaziti ili razmišljati o izlasku tek kad gubitak bude ispod 50%, dakle, veću stabilizaciju očekujem tek na iznosima oko ili iznad 450-500 kn. A tad će vjerojatno ova dionica ući i u malo likvidnije vode.

Prosjek ulaza mi je 250 i ne namjeravam izlazit na ovoj cijeni. Po koliko je netko kupovao potpuno je irelevantno. I meni i njemu trenutno dionica vrijedi 300, ako mislimo da će pasti prodat ćemo ako mislimo da će rasti držat ćemo (ili dokupit). Nebitno koliko smo ju platili.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

i ja sam se danas mislio pridruzit( nekaj sitno i imam) al mi je majstor ispred nosa pobrao od 288-300….
mozda mi popuste živci i pras! naravno prema gore [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Ove sitne kapitalizacije polako gube dah, sve više ostaju "dugoročni" koji su uspjeli preživjeti i sad se nadaju i očekuju malo oporavka, tj. smanjenje gubitaka. Većina mojih poznanika koji su uložili u Tisak u ona "stara dobra vremena" kad je 1200 kn bilo povoljno, namjerava izlaziti ili razmišljati o izlasku tek kad gubitak bude ispod 50%, dakle, veću stabilizaciju očekujem tek na iznosima oko ili iznad 450-500 kn. A tad će vjerojatno ova dionica ući i u malo likvidnije vode.

Prosjek ulaza mi je 250 i ne namjeravam izlazit na ovoj cijeni. Po koliko je netko kupovao potpuno je irelevantno. I meni i njemu trenutno dionica vrijedi 300, ako mislimo da će pasti prodat ćemo ako mislimo da će rasti držat ćemo (ili dokupit). Nebitno koliko smo ju platili.

[/quote]

Slažem se, samo nemoj zaboraviti da ova dionica nije išla ispod 220 kuna.Prošlo je par desetaka komada do 180 ali sve to je smješno.Mislim da na ovim razina i dalje atraktivna za kupnju.

LEAVE THE WORLD BEHINED


i ja sam se danas mislio pridruzit( nekaj sitno i imam) al mi je majstor ispred nosa pobrao od 288-300….
mozda mi popuste živci i pras! naravno prema gore [thumbsup]

I vi ste kolega DIZEL nervozni ja se tresem već od jutra gledajući u tisak [shocked]

LEAVE THE WORLD BEHINED


Mislim da na ovim razina i dalje atraktivna za kupnju.

Apsolutno. Samo treba neko vrijeme da se masa privikne na novu cijenu kako cijena raste. Nekad se ispod 1000 činilo jeftino, danas se 400 čini skupo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@ media
samo jedan ispravak … ispod 200 je prošlo podosta, cca. 4.000 komada … ovim putem pozdravljam i pobjednika koji je uzeo 10 komada po 162,10 g. jamesa

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Prosjek ulaza mi je 250 i ne namjeravam izlazit na ovoj cijeni. Po koliko je netko kupovao potpuno je irelevantno. I meni i njemu trenutno dionica vrijedi 300, ako mislimo da će pasti prodat ćemo ako mislimo da će rasti držat ćemo (ili dokupit). Nebitno koliko smo ju platili.

Nije baš nebitno po koliko si ju platio, jer ti o tome ovisi manevarski prostor. Plus nisu svi spremni prodati s gubitkom. Hehehe, kad vidim tebe i dizela na ovoj temi počnem se bojati da bi mi mogla porasti prije vremena [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Nije baš nebitno po koliko si ju platio, jer ti o tome ovisi manevarski prostor. Plus nisu svi spremni prodati s gubitkom.

Ako želiš biti uspješan na burzi onda je prva lekcija da moraš biti spreman prodat jeftinije nego si kupio i kupiti skuplje nego si prodao, ako to situacija zahtjeva.

Iz te prve i najvažnije lekcije proizlazi i da je ulazna cijena potpuno nebitna a bitno je jedino buduće kretanje cijene.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ako želiš biti uspješan na burzi onda je prva lekcija da moraš biti spreman prodat jeftinije nego si kupio i kupiti skuplje nego si prodao, ako to situacija zahtjeva.

Iz te prve i najvažnije lekcije proizlazi i da je ulazna cijena potpuno nebitna a bitno je jedino buduće kretanje cijene.

Ja znam rezat gubitke kad smatram da je nužno, mislio sam na onaj post od matuzalema i ekipu koja je kupovala po 1200 i čeka. I čeka da dođe u "prihvatljiv" gubitak. Ne razmišljaju svi na burzi logično…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Ako želiš biti uspješan na burzi onda je prva lekcija da moraš biti spreman prodat jeftinije nego si kupio i kupiti skuplje nego si prodao, ako to situacija zahtjeva.

Iz te prve i najvažnije lekcije proizlazi i da je ulazna cijena potpuno nebitna a bitno je jedino buduće kretanje cijene.

Ja znam rezat gubitke kad smatram da je nužno, mislio sam na onaj post od matuzalema i ekipu koja je kupovala po 1200 i čeka. I čeka da dođe u "prihvatljiv" gubitak. Ne razmišljaju svi na burzi logično…
[/quote]

Istina. Ali ti koji govore da će prodat kada cijena dođe na npr 500 – uvjeravam te neće to napravit. Isto kao što i oni koji čekaju crobex opet na 1300 – da im i dođe tamo oni opet nebi kupili.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close