TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prosječna cijena TISK-R-A, otkad se s njom trguje na burzi (na ZSE pokazuje od sredine 2005. godine), je 811kn.

BTW

Hvala na kecu. Matematika je matematika, a emocije su ono što razlikuje dobrog od lošeg investitora.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

alooooooooooo ima li koga?

bit će bolje................


Najveće smeće od dionice na Zagrebačkoj burzi. Poslje Ingre naravno. Za Ingru se bar znade zašto za ovo govno ne.
Dobra firma, mnogo razloga zašto kupiti. Da slažem se. To me i navelo da se spandžam s njom. Većeg dijela sam se na vrijeme rješio, ali mi je jedan dio ostao, nije mi cijeli nalog prošao, pa reko nek stoji 40 komada, neš ti. To za što sam zamijenio je otišlo od 25-30%, ovo ni makac.

E sada mi je previše i tih 40, uzet ću j…. Ingru, ona je jedina gore prošla od TISKA… Možda Vam krene bez mene, to Vam od srca želim

[thumbsup]

I može Švarceneger hvalospjeve pisat i tisku i agrokoru ali je esameterefekt da ovo stoji, i governeru da si bilo šta skuplja osim ovoga govna mogao si se obogatit [huh]

Opet kažem, dabogda Vam bez mene došlo na iljadu kuna odma sutra neće mi biti žao….

To se zove ogorcenost pojedinom dionicom. Ali kolega, mogli ste i malo bolje objasniti ili poduprijeti Vase izjave vezave uz ovu dionicu. Zasto je ona "smece"? Samo zato sto Vi kazete da je ova dionica "smece", to ne znaci da tako i jest. Puno ljudi je izgubilo na Tisku novac (ukljucujuci i mene), medutim ne vidim razloga za takvu usredotocenu frustriranost. Tisak ce rast, sa Vama ili bez. Samo je pitanje zivaca i vremena koliko i kada ce se to dogoditi. To je kao da ja pljujem po odredenoj dionici i firmi samo zato sto ne raste na burzi i zato sto mi je odnijela dio novaca. To se zove uskogrudno razmisljanje!

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

I ovdje prevladava oprez skoro gori nego na diokiju. Ne žurite sa kupnjom, radije sačekajte razinu od 290 kao "potvrdu trenda" rekli bi "vrli analitičari".

zadnja cijena 256,00 a ti predlažeš da se pričeka da skoči skoro 15% pa onda ukrcaj. nije mi jasna logika.


zadnja cijena 256,00 a ti predlažeš da se pričeka da skoči skoro 15% pa onda ukrcaj. nije mi jasna logika.

Logika je u ironičnoj intonacij posta, vrijedi ne samo za tisak nego generalno.

očito mi treba opuštanje, logika je potpuno ispravna



Najveće smeće od dionice na Zagrebačkoj burzi. Poslje Ingre naravno. Za Ingru se bar znade zašto za ovo govno ne.
Dobra firma, mnogo razloga zašto kupiti. Da slažem se. To me i navelo da se spandžam s njom. Većeg dijela sam se na vrijeme rješio, ali mi je jedan dio ostao, nije mi cijeli nalog prošao, pa reko nek stoji 40 komada, neš ti. To za što sam zamijenio je otišlo od 25-30%, ovo ni makac.

E sada mi je previše i tih 40, uzet ću j…. Ingru, ona je jedina gore prošla od TISKA… Možda Vam krene bez mene, to Vam od srca želim

[thumbsup]

I može Švarceneger hvalospjeve pisat i tisku i agrokoru ali je esameterefekt da ovo stoji, i governeru da si bilo šta skuplja osim ovoga govna mogao si se obogatit [huh]

Opet kažem, dabogda Vam bez mene došlo na iljadu kuna odma sutra neće mi biti žao….

To se zove ogorcenost pojedinom dionicom. Ali kolega, mogli ste i malo bolje objasniti ili poduprijeti Vase izjave vezave uz ovu dionicu. Zasto je ona "smece"? Samo zato sto Vi kazete da je ova dionica "smece", to ne znaci da tako i jest. Puno ljudi je izgubilo na Tisku novac (ukljucujuci i mene), medutim ne vidim razloga za takvu usredotocenu frustriranost. Tisak ce rast, sa Vama ili bez. Samo je pitanje zivaca i vremena koliko i kada ce se to dogoditi. To je kao da ja pljujem po odredenoj dionici i firmi samo zato sto ne raste na burzi i zato sto mi je odnijela dio novaca. To se zove uskogrudno razmisljanje!
[/quote]

Uskogrudno moje razmišljanje ili ne, činjenica je da je da je na TISKU jaz između vrijednosti firme i dionice veći nego kod drugih dionica. Poslovanje Tiska u djelatnosti je koju kriza puno manje pogađa nego neke druge pa prema tome ovaj performans koji nam pruža TISK je zaista očajan.
Evo npr. ATPL-R-A je u godini dana izgubila na vrijednosti 44% s time da je u tih godinu dana isplatila dividendu od više od 10% vrijednosti dionice, znači gubitak je ispod 40%. A prije godinu dana Atlanskin panamax je vozio za cca 70 000 usd dnevno a danas vozi za možda 20 000. U poslovanju TISKA kriza je malo toga promijenila a dionica se srozala 64%… e sada neka mi neko kaže da to nije smeće od dionice. pogledajte na limiun.hr cijene dionica unatrag par mjeseci i danas i vidjet ćete da je TISK ( izuzme li se HT ILI ERNT I slični koji nisu toliko pali) jedna od najlošijih, ako ne i najlošija dionica. Osim INGRE, naravno… E zašto je to tako ja ne znam, mogu samo nagađaati…
Na Tisku čak nisam izgubio novce, naprotiv, kupio sam ga gotovo na samom dnu, ali od tada je osjetno manje narastao od većine dionica…

Zašto pljujem. E zato što su imatelji neke dionice skloni pisati samo pozitivne stvari o istoj a ovo što sam ja iznio jest istina, lako provjerljiva. A pošto ovaj forum mnogi čitaju i na temelju pročitanog mogu donijeti svoju investicijsku odluku, mislim da je pošteno da ti isti razmisle i o onome što ne valja. Iznošenje pozitivih strana, a prešućivanje negativnih jest perfidan druk…

[angry]

Castro, 28.08.2009. u 15:06
Uskogrudno moje razmišljanje ili ne, činjenica je da je da je na TISKU jaz između vrijednosti firme i dionice veći nego kod drugih dionica

To sto vi vidite kao slabost ja vidim kao buducu perspektivu. Kao sto uvijek govorim, ono sto je nekom lose je nekom dobro. Taj jaz ce se (moje razmisljanje) morati popuniti nekad.

Castro, 28.08.2009. u 15:06
Poslovanje Tiska u djelatnosti je koju kriza puno manje pogađa nego neke druge pa prema tome ovaj performans

Trgovina na malo je djelatnost koju kriza manje pogada? Otkada to? Pa neki dan su ti bili pokazatelji koliko je pao promet na malo.

Castro, 28.08.2009. u 15:06
ATPL-R-A je u godini dana izgubila na vrijednosti 44% s time da je u tih godinu dana isplatila dividendu od više od 10% vrijednosti dionice, znači gubitak je ispod 40%

Misljenja sam da te dvije dionice ne mozes nikako usporedivati. ATPL je u portfelju skoro sve jednog fonda i drugih pa i sama likvidnost tih dionica je kompletno drugacija prica. Uz jos milijon drugih stvari. Evo mogao si usporediti sa Kanditom koji se cjenovno krece (i prije) dosta slicno kao Tisak a isto je perspektivna tvrtka i kao sto ti kazes u djelatnosti je gdje recesija nije trebala previse utjecati na poslovanje iste.

Castro, 28.08.2009. u 15:06
U poslovanju TISKA kriza je malo toga promijenila a dionica se srozala 64%… e sada neka mi neko kaže da to nije smeće od dionice

Zaboravio si na investicijski ciklus koji jos traje u Tisku i bio je podosta skup posto je bilo puno stvari koje je trebalo popravljat (vozni park,kiosci,kase,modernizacija,marketing,itd.). A ako zakljucujes da je dionica smece zato sto je pala 64% onda cu ti ja postat dionice koje su pale vise ili u rangu sa time. Znaci da su sve smece? Nije upitno uopce da li je takvo razmisljanje uskogrudno ili ne!

Castro, 28.08.2009. u 15:06
Na Tisku čak nisam izgubio novce, naprotiv, kupio sam ga gotovo na samom dnu, ali od tada je osjetno manje narastao od većine dionica…

Bez uvrede, ali mislim da ovo nije istina posto je vidljiva velika doza gorcine koju jedino tako mogu opravdati.

Castro, 28.08.2009. u 15:06
Zašto pljujem. E zato što su imatelji neke dionice skloni pisati samo pozitivne stvari o istoj a ovo što sam ja iznio jest istina, lako provjerljiva. A pošto ovaj forum mnogi čitaju i na temelju pročitanog mogu donijeti svoju investicijsku odluku, mislim da je pošteno da ti isti razmisle i o onome što ne valja. Iznošenje pozitivih strana, a prešućivanje negativnih jest perfidan druk…

ZA ovo bez primjerke, u potpunosti se slazem sa Vama kolega. Treba biti realan i iznijeti sve fakte, bile lose ili dobre.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

ako ništa drugo likvidnost pisanja je porasla … mislim da smo pred vratima faze " a di je ask ? " … naravno da ovo nije poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, ali imam neki čudan osjećaj za filing ovijeh dana

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

To sto vi vidite kao slabost ja vidim kao buducu perspektivu. Kao sto uvijek govorim, ono sto je nekom lose je nekom dobro. Taj jaz ce se (moje razmisljanje) morati popuniti nekad.

S ovim bih se i mogao složiti…

Trgovina na malo je djelatnost koju kriza manje pogada? Otkada to? Pa neki dan su ti bili pokazatelji koliko je pao promet na malo.

Koliko je pao. Nije sigurno 60-70% kao brodske vozarine [undecid]

Zaboravio si na investicijski ciklus koji jos traje u Tisku i bio je podosta skup posto je bilo puno stvari koje je trebalo popravljat (vozni park,kiosci,kase,modernizacija,marketing,itd.). A ako zakljucujes da je dionica smece zato sto je pala 64% onda cu ti ja postat dionice koje su pale vise ili u rangu sa time. Znaci da su sve smece? Nije upitno uopce da li je takvo razmisljanje uskogrudno ili ne!
Ako je firma u investicijskom ciklusu to znači da cijena dionice treba drastično pasti. Svašta.
Gore ti piše zašto mislim da je dionica loša. Druge dionice koje su izgubile na vrijednosti poput TISKA
ili više imale su za to razlog u fundamentima, ova ne…

Misljenja sam da te dvije dionice ne mozes nikako usporedivati. ATPL je u portfelju skoro sve jednog fonda i drugih pa i sama likvidnost tih dionica je kompletno drugacija prica. Uz jos milijon drugih stvari. Evo mogao si usporediti sa Kanditom koji se cjenovno krece (i prije) dosta slicno kao Tisak a isto je perspektivna tvrtka i kao sto ti kazes u djelatnosti je gdje recesija nije trebala previse utjecati na poslovanje iste.

Frende, ako svaki fond ima u svom portfelju ATPL, a znaš koliko je love povučeno iz fondova u zadnjih godinu dana onda je to fakat koji je protiv nje a ne za. Kandit je izgubio 40% na vrijednosti a TISK 64%

Na Tisku čak nisam izgubio novce, naprotiv, kupio sam ga gotovo na samom dnu, ali od tada je osjetno manje narastao od većine dionica…

Bez uvrede, ali mislim da ovo nije istina posto je vidljiva velika doza gorcine koju jedino tako mogu opravdati.

Ne, nisam lažov, TISK sam kupovao od 190- 230 kuna istovremeno kada DLKV po 230-280, KORF po 23-28 I JDPL 85-105. Gorčine nema, to su samo pare, ali je fakat da sam kupovao još navedenih umjesto TISKA puno bih bolje prošao i ukupni minus u zadnjih godinu dana bio bi manji.

Tebi ugodan dan i vikend i puno sreće
[cool]

Živnulo je!
Ja smatram da se trenutna sitacija može usporediti s napinjanjem katapulta.
Ide polako, čiste se posljednji povoljni askovi, i čeka se trrenutak pretvaranja potencijalne energije u kinetičku.
I ovo je samo moje mišljenje, pa ne bih kritiku mišljenja, nego eventualno drugo mišljenje, po mogućnosti, bolje argumentirano od moga 🙂

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

New Report

Close