TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja uvijek očekujem dobit u kompaniji čije dionice držim, inače ih ne bi držao [tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/

ma ovaj todorić roka sa izvještajima kako mu se sprdne
ionako je cijepljen protiv svih vrsta provjera i inspekcija.

Good artists copy. Great artists steal.


zato što su materijalni troškovi 70 milijuna kuna veći nego prethodno tromjesječje, a to je direktno ulaganje u nove kioske i prostore tisak medie i sl. što misliš kolika će dobit biti kada završe s tim razvojnim ciklusom?

ok, ali molim te objasni kako ta navodna ulaganja ne vidimo u bilanci?

Ljudi, pročitajte zadnju stranicu izvještaja. U njoj je dano objašnjenje izvještaja.
AMEN.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


ma ovaj todorić roka sa izvještajima kako mu se sprdne
ionako je cijepljen protiv svih vrsta provjera i inspekcija.


Normalno,ipak je cvjecar nedodirljiv.

HAHAHHAHAHAHAH

S obzirom na situaciju ugodno sam iznenađena povećanjem prihoda.Nekako su uspjeli nadoknaditi pad prodaje novina i cigareta.
Ali čini mi se da je to neodrživo na dulji rok jer prihodi od novina i cigareta će i dalje padati a ne vidim što bi se to moglo prodavati više.Ovaj prehrambeni dio koji se prodaje sve više ipak ima premalu maržu da bi se moglo nešto ozbiljno zaraditi, tj, vjerovatno je rast prihoda djelomično nastao i većom prodajom prehrambenih proizvoda, međutim ne možete očekivati i povećanje dobiti s takvom maržom.Da ne pričam da je Todorić vlasnik i Tiskovog najvećeg konkurenta a to je Konzum.
Bilo bi zanimljivo vidjeti podatke o tome koliko novina i cigareta proda Konzum a koliko Tisak

neka njega tu di je i rezultata također, a tko želi bude i sutra mogao prodati .. čak i po više nego danas [thumbsup] .. osobno nisam izdržao i piknuo danas u par navrata

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

izvjestaj los.
prihodi ok ali roe kontinuirano nikakav

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Tisak iz dobiti u gubitak od 14,2 mil. kuna

Poslovanje Tiska je i u prvom polugodištu bilo pod velikim utjecajem pojačane krize na tržištu i pada kupovne moći građana

Bankamagazin
Ispiši
Veličina slova: Smanji tekst Povečaj tekst

Tisak je prvih šest mjeseci ove godine završio s gubitkom od 14,2 milijuna kuna, nakon što je u prvoj polovici 2008. godine ostvario 2,6 milijuna kuna neto dobiti, pokazuju podaci iz nerevidiranog i nekonsolidiranog financijskog izvješća dostavljenog Zagrebačkoj burzi.

Ukupni prihodi Tiska iz prvog ovogodišnjeg polugodišta povećani su prema istom razdoblju lani za 9,5 posto, na 1,24 milijarde kuna, dok su rashodi istodobno rasli za gotovo 11 posto, na 1,25 milijardi kuna.

Rast prihoda rezultat je rasta prodaje i udjela na tržištu prepaid bonova za mobilne uređaje i ostale komercijalne robe, dok se kod ostalih glavnih kategorija roba, tiskovina i cigareta, bilježi pad. Iz Tiska navode da je pad prodaje tiskovina rezultat recesije na tržištu, a i razvoja ostale medijske ponude (TV i internet). Pad prodaje cigareta pripisuju pak strožim propisima koji zabranjuju pušenje te povećanju maloprodajnih cijena slijedom porasta trošarina.

Povećanje rashoda za 11 posto iz Tiska tumače primjenom novog kolektivnog ugovora te prošlogodišnjim pokretanjem razvoja i modernizacije prodajne mreže.

Uz napomenu da je poslovanje Tiska i u prvom polugodištu bilo pod velikim utjecajem pojačane krize na tržištu i pada kupovne moći građana, u izvješću se od rizika u narednom razdoblju izdvajaju daljnji pad kupovne moći građana uslijed recesije, što može značajno utjecati na prodaju osnovnih kategorija asortimana te tvrtke (cigarete, prepaid boni, tiskovine).

Dodaje se i da Tisak nema problema s likvidnošću i naplatom potraživanja, iako je "na tržištu i kod kupaca osjetan problem u prikupljanju izvora sredstava". (zi)

http://www.kucilooro.webs.com/

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=81977
Ode Tisak u nebo. Znao sam da će se to jednom dogoditi.



zato što su materijalni troškovi 70 milijuna kuna veći nego prethodno tromjesječje, a to je direktno ulaganje u nove kioske i prostore tisak medie i sl. što misliš kolika će dobit biti kada završe s tim razvojnim ciklusom?

ok, ali molim te objasni kako ta navodna ulaganja ne vidimo u bilanci?
[/quote]
ma ulaganja u Tisak Media dućane je loš poslovni potez,jer oni doi sada samo stvaraju minus.
Dogodit će im se kao i sa Kozmo dućanima,jer su u Agrokoru preveliki lihvari i pod njihovim uvjetima se jako teško radi,gotovo nemoguće.
Nema sreće za Tisak i njihovo poslovanje će biti sve lošije i lošije,kao što se i vide dosadšnji poslovni rezultati.Ako nisu uspjeli iskapitalizirati neradne nedelje,kad su samo oni radili onda neznam šta mogu.Cijeli taj managment Agrokora je loš i rezlutate ostvaruju isključivo na monopolistički položaj,debelo nabijanje cijena i ucjenjivane dobavljača.Dugoročno s tim neće biti sreće.

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=81977
Ode Tisak u nebo. Znao sam da će se to jednom dogoditi.

ma da samo nebo je granica. malo me muči di bu stala i uzela predah na 237 ili na 230

New Report

Close