TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje je kako se banke postavljaju prema Todinom carstvu. Znamo da je carstvo izgrađeno na kreditima i nacionalnom ponosu. Znači ako želite da to opstaje: kupujte hrvatsko u Todinim dućanima. A ako zbog "hrvatskih" banaka mora namaknuti novac, onda neka prodaje hrvatskim poduzetnicima ( kao priča oko Mlinara). Ili nakon Luke dolazi Ivica.


Pitanje je kako se banke postavljaju prema Todinom carstvu. Znamo da je carstvo izgrađeno na kreditima i nacionalnom ponosu. Znači ako želite da to opstaje: kupujte hrvatsko u Todinim dućanima. A ako zbog "hrvatskih" banaka mora namaknuti novac, onda neka prodaje hrvatskim poduzetnicima ( kao priča oko Mlinara). Ili nakon Luke dolazi Ivica.

stari moj ništa me sad ne može nagnati da prodam to malo što imam tiska, neka se kiseli [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@Rekvijem
mislim da je to u ovom trenutku najbolja stvar. Ja nemam Tisak ali bi da imam čekao.

Kakav jadan promet. Špekulanti di ste???
Može li i K/P

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Kakav jadan promet. Špekulanti di ste???
Može li i K/P

Kak je gubi rekel ne, hazarderi više nemaju kaj prodati, a poštenoj raji je precjenjena ova diomica.

I zato promet mizerija. To vam je jasno iz trgovine, ne?



Kakav jadan promet. Špekulanti di ste???
Može li i K/P

Kak je gubi rekel ne, hazarderi više nemaju kaj prodati, a poštenoj raji je precjenjena ova diomica.

I zato promet mizerija. To vam je jasno iz trgovine, ne?
[/quote]

ti baš ne razumiješ u biti što je FF, zar ne?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Pa u biti ne razumijem, al me veseli kako kažete spread na ovoj dionici, a i prometi, mogu s 500 kuna zatrejdat nekaj hehe.

Što je FF i kako on utječe da ova dionica ne ide gore?

Jer možda riječ koju ste tražili FOKUS?



Kakav jadan promet. Špekulanti di ste???
Može li i K/P

Kak je gubi rekel ne, hazarderi više nemaju kaj prodati, a poštenoj raji je precjenjena ova diomica.

I zato promet mizerija. To vam je jasno iz trgovine, ne?
[/quote]

Kako misliš precijenjena? Zar smatraš todorića za budalu što ju je platio 450 kuna i još investirao cca 500 kuna po dionici…on je budala, a poštenoj raji je skupo? smiješno. bit je u tome da se čeka potvrda vijesti o prodaji ili neke druge okidajuće vijesti da cijena krene. što se tiče velikih igrača, oni su se opskrbili i čekaju. čekaju da cijene skoče 200-300-400% i da krenu prodavati. zato je promet malen. i biti će malen sve ispod 600-700 kuna. većina iz top 20 uzimala je od 480-1500 kuna i zato nema prometa. nisu blesavi da daju zlatnu koku budzašto kao ove kamikaze (dobro si ih opisao)

...povijest se ponavlja...


većina iz top 20 uzimala je od 480-1500 kuna

a neki od njih "su uzeli" cijelu svoju lijepu količinu i po 100,00 kn 😉



većina iz top 20 uzimala je od 480-1500 kuna

a neki od njih "su uzeli" cijelu svoju lijepu količinu i po 100,00 kn 😉
[/quote]

objasni

I'LL BE BACK



Kakav jadan promet. Špekulanti di ste???
Može li i K/P

Kak je gubi rekel ne, hazarderi više nemaju kaj prodati, a poštenoj raji je precjenjena ova diomica.

I zato promet mizerija. To vam je jasno iz trgovine, ne?
[/quote]

Lala, ide ovo gore i to jako… i to vrlo skoro… to ne kažem ja… to kaže Andre Kostolany.

I'LL BE BACK




većina iz top 20 uzimala je od 480-1500 kuna

a neki od njih "su uzeli" cijelu svoju lijepu količinu i po 100,00 kn 😉
[/quote]

objasni
[/quote]
nisam rekao da je bitno za vašu raspravu, samo čisto informativno navodim da nisu svi veliki dioničari dionice stekli nedavno po nedavnim cijenama… neki (dioničar br. 2) su ih stekli daavno kada je Tisak bio drugačija firma u drugačijem položaju… – a to je bilo po 100,00 kn 🙂 S ovom današnjom raspravom to nema puno veze… osim možda kao zanimljiva informacija u smislu analize kvalitete te investicije gledajući na long skali, usporedite to sa današnjom "realnom vrijednošću" po dionici pa gledajte "kako se to radi", kako se stvari stječu i po kakvim cijenama u kakvim uvjetima… gledajući u budućnost 😉 Naravno spomenuti dioničar ovo nije gledao kao jednostavnu financijsku investiciju nego je imao i određene "strateške" razloge, što investiciju u konačnici čini samo "još bolje pogođenom" 😀

Sad smo u sličnoj situaciji kao što je bilo onda, jedni nemaju novac, imaju dugove… drugi nemaju dugove ali imaju novac a i potraživanja… i sada je vrijeme za slične poteze, no to je već tema za neku drugu thread (nema veze sa konkretno "prodajom" Tiska ali bi imalo veze sa nekim drugim potencijalnim transakcijama u narednom razdoblju).

Agrokoru danas treba novac, no ipak nije da mu baš gori pod petama… (kao nekim drugim firmama; premda nije ni on daleko) tako da Tisak niti ne mora na prodaju (još), a ako ide (sad) neće možda baš po jako niskim cijenama… (niske cijene dolaze kada je prodavač u malo težoj poziciji pa to kupci i mogu iskorištavati… pogotovo kada banke prodaju kao npr. u Sloveniji što se događa sa Šrotovim problemčića, zašto se nitko pravii nije javio na natječaj, zato što znaju da mogu spuštati cijenu… u Hrvatskoj takvih stvari u ovoj današnjoj krizi još uvijek nemamo – Slovenci su u svemu prvi 😛 )

New Report

Close