TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

850 kuna po dionici za cca 1 769 300 dionica ( ukupan broj manje ono što adris ima) daje 1 503 956 000, 00 tj. miljardu i po kuna koliko bi adris morao istovarit za javnu ponudu. Koja bi zakonski trebala ići.

I bankovna garancija na taj iznos. Puno para i za adris. Mislim skupili bi oni to, ali…
A i-novine, monopol. AZTN. Ako služi ičemu.
Ne vjerujem….

ma lako će oni sa AZTN-om….ipak bi to bilo puno para, no todorić je i uložio hrpu love i to treba vrednovati. uostalom, zašto da ne – pa sve je moguće u ova krizna vremena. za adris bi to bio spas jer ulaskom u EU ne piše im se baš dobro, a ovako bi imali najjaču distribuciju i maloprodaju u jugoistočnoj europi a to nije mala stvar. imaju oni para…

...povijest se ponavlja...


ma kolege šta vam je..ako do prodaje dođe… kakvi mrtvi prosjeci? Toda je trgovac i na ovome će zaraditi. Ispod 600 kuna nema šanse da ide ovo prodavati i to sad usred recesije. kažem… ako ga uopće misli prodavati. Tisak ima 70% tržišta kiosaka i to se mora platiti.

Tisak je "posijan" na više od 8 tisuća izvrsno pozicioniranih prodajnih mjesta.
Ukoliko Todorić proda istog gube sve firme iz Agrokora :
– zbog osjetno reduciranog pristupa novom kupcu
– zbog Tiskove pristupačnosti prodaje, promocije i impulzivne kupnje proizvoda na većem broju prodajnih mjestu
– zbog konkurencije i oportunitetnog troška
– zbog prodaje giganta u doba najveće krize u povjesti RH

Po meni Agrokor je kupnjom Tiska dobio jako puno , i uvijek sam se čudio kako je to AZTN prihvatila.
Sumnjam da će ga Todorić uopće a kamoli olako otpustiti.

p.s.
“prodaja Tiska” a današnji promet 110.598,71kn [undecid] [undecid]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ne mogu vjerovati….pa zar mislite da insideri kad bi te vaše cifre bile istinite ne bi već stukli prodaju i masno zaradili, dajte molim vas ….

Podsjetimo se da je Tisak bio 1680 kn. Ja sam ga kupio po 1000-1200 kn i ispod te cijene ga nedam ni dragom bogu. plus inflacija naravno.

@lojtra

budući da slogu ne daš ispod 40 (realna je 2 kn) a tisak 1000, leleeee odosmo mi na 50 kn
🙁
nhf


Ne mogu vjerovati….pa zar mislite da insideri kad bi te vaše cifre bile istinite ne bi već stukli prodaju i masno zaradili, dajte molim vas ….

koju prodaju? pa nema je

I'LL BE BACK

Prodaja je mala,nema je previse.
Bar ne one do 300 kn.

HAHAHHAHAHAHAH



Ne mogu vjerovati….pa zar mislite da insideri kad bi te vaše cifre bile istinite ne bi već stukli prodaju i masno zaradili, dajte molim vas ….

koju prodaju? pa nema je
[/quote]

A gdje su ti kupci?




Ne mogu vjerovati….pa zar mislite da insideri kad bi te vaše cifre bile istinite ne bi već stukli prodaju i masno zaradili, dajte molim vas ….

koju prodaju? pa nema je
[/quote]

A gdje su ti kupci?
[/quote]

majstore,bida ima, a zakaj bi netko lupio po asku da skupi 100 komada dionica i da digne cjenu za 30%? Pa nije tikvan da sam sebi diže cijenu, uostalom taj ako misli kupiti količinu ionako kasni. A nisi možda razmišljo da su se pozicije zauzimale zadnjih 6 mjeseci polako i strpljivo a kamikaze prodavale? sad je gotovo. šta je bilo bilo je. opet kažem…ako je to uopće istina šta se priča.

I'LL BE BACK

Pa za 900 kn po dionici bio bi lud da ne proda, pogotovo jer mora nešto prodat, odakle će vraćati ogromna zaduženja?





Ne mogu vjerovati….pa zar mislite da insideri kad bi te vaše cifre bile istinite ne bi već stukli prodaju i masno zaradili, dajte molim vas ….

koju prodaju? pa nema je
[/quote]

A gdje su ti kupci?
[/quote]

majstore,bida ima, a zakaj bi netko lupio po asku da skupi 100 komada dionica i da digne cjenu za 30%? Pa nije tikvan da sam sebi diže cijenu, uostalom taj ako misli kupiti količinu ionako kasni. A nisi možda razmišljo da su se pozicije zauzimale zadnjih 6 mjeseci polako i strpljivo a kamikaze prodavale? sad je gotovo. šta je bilo bilo je. opet kažem…ako je to uopće istina šta se priča.
[/quote]
He he…lijepo si se ogradio nema što
Pozdrav!

New Report

Close