TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U odnosu na isto razdoblje prošle godine poslovni prihod povećan oko 8% a kažu:
"…pad prodaje uzrokovan rigoroznim zakonom o zabrani pušenja…"
Kad neki pišu da se ne mogu frizirati izvješća, ovo izvješće je puno šuplje terminologije, i uvjeren sam da je dobar dio sredstava poklonjen članicama grupe Agrokor kroz povišene nabavne cijene.
Volio bih vidjeti nabavne cijene koje plaća Tisak, i one koje plaćaju ostali krajnji prodavatelji.
Zatim spominju povećane rashode za plaće a koje su u razini povećanja prihoda ili ispod, pa one ne mogu biti generator ovakvih negativnih temeljenja.
U biti, uopće se nisu potrudili oko izvješća, nego se prepisali dvije-tri stavke o krizi iz dnevnih novina. Sumnjam u stručnost i transparentnost onoga tko je pisao i odobrio ovakvo izvješće.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

zar ste slijepi. pa sve agrokorove firme izbacile su "loša" izvješća. ionako samo budala vjeruje izvješćima koja se ionako friziraju prema potrebi. dakle, namjerno je ovo napravljeno da se očisti bilanca za kasnija vremena. ali neki to nikako da shvate.

...povijest se ponavlja...


mene nisu .. ponovo sam tranu [thumbsup]

Meni ostade manji nalog od prije tjedan dana kad smo se ganjali oko 230 na bidu i reko danas neću ga dizat ide to k meni, a samo je par kuna trebalo podić, to čak nije ni škrtost, to je ljenost. Nema veze, doće sutra. Ne valja ovaj Tisak ništa, pa pogledajte izvješće, prodat to odmah sutra dok još ima bida.!!

I'LL BE BACK




Gubitak! Izgleda da je Tisak gadno pogodila recesija. Inače prvi kvartal je imao jedan dan manje nego prošle godine i nešto manje radnih dana u usporedbi sa 2008. godinom. Tako da prihodi i nisu neki problem, gore od ovog valjda ne može. Sa druge strane puno se investira i kad prođe kriza i investicijsku ciklus Tisak će biti spreman za odletit u visine. Do tada budite strpljivi i nemojte se živcirati. Ako ništa drugo sad će im Cedevita GO popraviti prihode i marže. [cool]

Jer se mozes objasniti? Gdje je to Tisak gadno pogoden? Pa on je jos dobar naspram odredenih firmi. Ovaj kvartal ce po meni biti najgori za vecinu tvrtki, drugi ce vec biti pogoden samo po granama, neke vise, neke manje (barem moje misljenje).
[/quote]

Mogu. očekivao sam rast prihoda 12-15%. Zašto? Pa Tisak Media generira prihode koji bi sami trebali osigurati rast od barem 6% u usporedbi sa promatranim razdobljem prošle godine kada TM nije postojao. Niti jedan TM nije otvoren u prvom kavartalu prošle godine ili prije!! Pazite, niti jedan! Ako dodamo inflaciju, kao i uvođenje blagajni na kioske lako je zaključiti da su prihodi trebali rasti barem navedenih i sa moje strane očekivanih 10-15%. A ovo "gadno" se odnosi na prodaju novina koja je gadno podbacila. A podbacila je isključivo zbog recesije. Svidjelo se to nekome ili ne ali ljudi manje čitaju novine od kad su poskupile.
[/quote]

Zvrc je u pravu, ja sam isto tako prilično razočaran rezultatima.
Prihodi rastu ali zbog bonova za mobitele. Čak se i uprava usudila to priznati, a kad sam priznaješ da te recesija gadno pogađa, onda nije dobro. Definitivno TISAK MEDIA je trebala dati neki porast prihodima, definitivno su novine poskupile, definitivno je TDR poskupio cigare…
A prihod od istih je manji. Dečki, ja sam unutra tako debelo da me sram reći. I ne mislim sad dokupljivati, pa ovo ne smatrajte drukom, već jednostavno mojim osobnim razočaranjem.
Ostajem i dalje unutra, nema smisla prodavat za ovu lovu. Biti će to bolje, samo je pitanje kada.
Prihodi su morali ostati bar na istoj razini ( od osnovnog asortimana ) jer sad imaju nedelju, TIsak mediu i više cijene.
Brine me zakon o prestanku pušenja. Koliko će se to odrazit. Kolege pušači, ne odustajte, pušite i dalje, kupujte u TISKU 🙂

Potpisujem Picman8-ovo.
Ne kupujem, ne prodajem. Vidimo je u 7-8 mjesec, na polugodišnjim rezultatima.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Moguće je da ja griješim ali čini mi se da ne. Nitko, slučajno ili namjerno, ne postavlja pravo pitanje a to je ako je promet veći 6% od prošlogodišnjeg u tom razdoblju, prošlo je 365 dana u kojima je društo informatiziralo kioske, pokrenulo TISAK MEDIA, kupilo udio u DISTRIPRESSU, skresalo uvjete dobavljačima i onda dolazi tromjesječje u kojem je iskazan gubitak, a prije godinu dana je u istom periodu iskazan dobitak, što nije u redu s tom matematikom? Znači, imamo više prometa, radimo efikasnije, imamo veću maržu nego prije i onda iskazujemo gubitak. Malo sam zbunjen… Svi pričaju o recesiji i tome kako ljudi kupuju manje novina i cigareta ali promet TISK-a ipak jest veći(po meni još jednom s obzirom na okolnosti sjajan rezultat). Ima li netko na forumu tko misli da je TISAK lošija firma nego prije godinu dana? Ako mi to netko može uvjerljivo dokazati rado ću mu prodati sve svoje dionice po 150 kn, a imam ih sasvim dovoljno. 🙂 Nekako sumnjam da će se netko takav pojaviti.
Vratimo se na pitanje kuda je otišao novac. Prije svega brine me velika izvanbilančna evidencija jer ne znam o čemu je riječ. Ako to razjasnimo na neki pozitivan i razumljiv način (tu bih cijenio svaku pomoć, savjet ili informaciju koju netko ima u svezi toga) rekao bih da je dio novca otišao na osoblje (cca 7 mil kuna više) protiv čega nemam ništa protiv, a najveći dio na materijalne troškove prodane robe (cca 37 mil kn razlike). Pretpostavljam da je riječ o nabavljenoj robi koja još uvijek nije prodana (ne mislim tiskovine jer one se vraćaju izdavaču) pa se nadam da će ta roba biti prije ili poslije prodana što će izmijeniti sliku na sl. izvješću. Da li će to tako doista i biti ovisi o kojoj robi je riječ (dosad je uprava dobro radila pa valjda se nisu ovdje zaletili) i koliko će se i da li će se kriza produbiti. Dakle kad se ta roba proda isto će biti vidljivo na tadašnjem finac, izvješću pa stavimo to kao skirveni +.
Kako god, TISAK je po meni dobra firma s velikim potencijalom u koju čvrsto vjerujem dok ne utvrdim drugačije. Također, bez obzira na razna drukanja cijena dionice će u kratkoročno gledano (do 6 mj.)svakako rasti iz čisto glupog razloga što tržište raste i cijena ove dionce će pratiti trend tržišta (sporije nego da je ostvaren dobitak naravno). Taj rast će nešto pojačati i ljudi koji razumiju potencijal TISKA (a ovdje se često prave blesavi i love u mutnom) jer će morati hvatati svoje pozicije prije nego što cijena ode gore (nema garancije da će opet pasti) čime će i sami pridonijeti rastu. Dugoročno gledano, sve, dakle i cijena dionice, ovisit će o poslovanju kako i treba biti.


Taj rast će nešto pojačati i ljudi koji razumiju potencijal TISKA (a ovdje se često prave blesavi i love u mutnom) jer će morati hvatati svoje pozicije prije nego što cijena ode gore

Danas je iščupana fina količina bez rasta cijene

I'LL BE BACK

iskreno kad sam vidio izvješće i kad je prvi nabio po bidu par minuta nakon objavei te pomeo onih 400kom na asku, mislio sam da će ga razmontirat. postavio sam se prenisko nažalost, no ukoliko nakon ovog relija dođe mali set-back, moći će se upecati ponešto na lijepim cijenama. FF je jednostavno premalen nakon pada s 1000 na 200 da bi se mogao održati još jedno potonuće. Rast prihoda, to je najbitnije, a Q2 će nam ionako otkriti toplu vodu

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Istina, netko se fino pomogao danas kad je pokupio onih 400 komada. Inače bi teško to skupio u ovim uvjetima bez porasta cijene.

Veliki dio gubitka je nastao zbog novog kolektivnog ugovora, vidi se povećanje troškova osoblja za 7 mil. kn. Ostalo sve je relativno dobro, odnosno malo zaostaje. Nezgodno je što je to fiksni trošak, pa će biti bolje što se prije počnu javljati pozitivni rezultati investicija. Zasad ne budem prodavao niš gubi…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Evo i mene. Da je izvještaj bio dobar vjerojatno nebi ušao .
Ovako se držim one moje stare kupuj na lošim a prodavaj na dobrim izvještajima.
Uopće ne sumljam da je Tisak dobra firma ali ovo je na moju sreću bio frizing samo takovi.

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Veliki dio gubitka je nastao zbog novog kolektivnog ugovora, vidi se povećanje troškova osoblja za 7 mil. kn. Ostalo sve je relativno dobro, odnosno malo zaostaje. Nezgodno je što je to fiksni trošak, pa će biti bolje što se prije počnu javljati pozitivni rezultati investicija. Zasad ne budem prodavao niš gubi…
[/quote]
ovih dana razmišljam ući u ovu dionicu imam i poslovnu vezu s njima i sada sam u velikoj dilemi sačekati desetak dana ili ući danas, ako imate prijedlog javite se.

dan je pametniji od noći

New Report

Close