TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prijatelju, nema problema.Fino prodaj tisak i kupi si HT i Adris, i stvar riješena. To su ti firme koje će sigurno povećavati prihode i dobit u budućnosti[lol] [lol] . hehe Vorda stari druže s Tiska, a baš sam se pitao di si. [smiley] Kog uopće zanima sad PE tiska kad je E realiziran samo iz 2H? Neka te tu kod nas..ufff a da znaš da sam se zabrinuo di si. Sportski pozdrav [thumbsup]

A je si im reko još što ti je izašlo po S.W.O.T-u [lol] bit će derneka i beleja! [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED



prijatelju, nema problema.Fino prodaj tisak i kupi si HT i Adris, i stvar riješena. To su ti firme koje će sigurno povećavati prihode i dobit u budućnosti[lol] [lol] . hehe Vorda stari druže s Tiska, a baš sam se pitao di si. [smiley] Kog uopće zanima sad PE tiska kad je E realiziran samo iz 2H? Neka te tu kod nas..ufff a da znaš da sam se zabrinuo di si. Sportski pozdrav [thumbsup]

A je si im reko još što ti je izašlo po S.W.O.T-u [lol] bit će derneka i beleja! [lol]

[/quote]

to ostavljam za malo više cijene, tamo na jesen [thumbsup]

I'LL BE BACK

ne bi niš rekao, ali HDEL?!? pa kud usporedba s HDEL?! dugovi su im veći nego kapitalizacija Tiska [shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

FI je fenomenalno. ako maknemo izvanredne prihode od prošle godine, to su fine brojke. cijena bi već sada morala biti najmanje 1500 kuna. ali polako, doći će i taj dan i to prije nego se nadamo.

...povijest se ponavlja...

Suglasan.

Zna li netko šta bi moglo biti ovo u izvanbilančanoj evidenciji?

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Vidi se da "drugovi" slabo prate događanja oko tiska. Jeste li primijetili da je Q4 dobit 10kn po dionici, a prva tri kvartala samo 8kn po dionici. Kako to, kad je prodaja uravnotežena (nešto bolja u Q3 nego u ostalim kvartalima)? Pazite, imaju P/E 12 u godini kada su prvi puta imali veliku marketinšku kampanju, kada su informatizirali 1200 kioska, kada su lansirali Tisak-Mediju.

Isto tako u toj istoj godini su smanjili dug za četvrtinu (mislim da otplaćuju po 30 milja godišnje), i pokrili sve gubitke iz prošlih godina. Isto tako povećava im se dug prema dobavljačima (znači u Konzumovu stilu produljuju rokove plaćanja dobavljačima), što znači da na računu imaju sve više casha koji mogu kratkoročno uložiti po dobrim kamatama.

Prema tome, svi vi koji volite P/E 10, slobodno uzmite Q4 i pomnožite sa 4.

P.S. da li je i HDEL imala investicijski ciklus?

I Ledo i Konzum i Jamnica i Tisak su imali dobar 4Q što je, naravno, samo slučajnost.

Ja nebi množio zadnji kvartal s 4, radije bi pričekao 1Q za 09′. Znaš onu o zecu i ražnju. [wink]

I još nešto. Kakve bi to dugove Tisak mogao imati kad praktički nemaju imovinu u koju bi mogli ulagati, a sve akvizicije u regiji im je pokupio ili Agrokor ili Adris. Nekorištenje financijske poluge znači nedostatak ideja (ovo mi zvuči nekako poznato, možda sam o tome već pisao na ovoj temi [lol] ).


O čemu vi to govorite? Čemu takvo ushićenje? Izvješće je, moram priznati, bolje nego sam očekivao, ali i rast prihoda i rast dobiti mogu najviše zahvaliti povećanju cijena. Na kraju krajeva dobit od 18 kn/dionica pri cijeni od 230 kn daje vrlo visoki PE 12,8. Pa i jedna Hidroelektra ima PE 10, da ne nabrajam dalje. A vi još sanjate o cijeni 1000-2000 kn!!!! [huh]

da da kolega … sve je to onaj primitivni drukeraj iz 2006-2007. U teskim vremenima treba malo iskorigirati drukerske tehnike. Molim malo vise suptilnosti, osjecaja, gramatike, puno vise skromnosti, realnosti, barem 5dkg vjerodostojnosti i nick od barem 6mjeseci [lol]
A za dugove i dividendu treba pitati 1st family… ako nam se smiluju

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

vodra nemoj sada tako izvješce je jako dobro.
Što se tice 1Q bit će dobar, bolji nego prošli, ne treba brinut

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Kutle je mala beba u preljevanj iz šupljeg u prazno prema TODORIĆU!!!!!
zbrojite sva dugovanja Todinih firmi i bankama a pogotovo mirovinskom i socijalnom???
a onda pogledajte plače radnika???
Tisak odlična firma samo kad je kod Tode sva računjanja ( izviješća ) poslovanja su proizvoljna kibi – dabi!!!

New Report

Close