TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


to preuzimanje u bih je zanimljivo jer sam prije pola godine čuo da je u stvari adris vlasnik tiska a da je samo fiktivno u rukama todorića. iskreno, u te priče ne vjerujem, ali neka se i to ovdje kaže. očigledno je da se radi o duopolu i to brižno isplaniranom gdje mjesta za trećega nema. inovinama distribuciju većine artikala radi tisak tako da nema riječi o konkurenciji ta dva društva. tisak želi zavladati medijskim prostorom i nad pisanim je zavladao jer distribucije više nema mimo tiska (osim nacionala koji zauzima minimalni udio tržišta). tisak želi ovladati i tržištem knjiga koje je u porastu, a čini mi se i uredske opreme i uredske tehnike u nekom kasnijem stadiju razvoja. lijepo i zanimljivo. inovine služe adrisu samo kao prodajna mjesta za cigarete, a sve ostalo je samo fini dodatak. tisak isto nema drugih cigareta osim adrisovih ako se ne varam..

Ova špekulacija mi baš ne drži vodu, jer:
– direktor i jedini član uprave dolazi iz Konzuma
– Agrokor kupuje direktno srodne firme
– kako bi se Adris osigurao da Agrokor fiktivno drži većinu vlasništva?

Što se duopola tiče, tu se potpuno slažem, on je više nego očit.

dobit za ovu godinu će biti oko 10 kuna po dionici. stavljeno u korelaciju s trenutnom cijenom da li je realno da ovo eksplodira u kraćem roku? doduše, ove godine je bilo podosta kapitalnih izdvajanja, no koje su perspektive da se ovakva dobit udvostruči sljedeće godine. pojam balon i jest bio kada je nešto vrijedilo 1500kn, a sada donosi dobit od 10kn po dionici. eksplodiralo je, točno, ali prema dolje i kako kaže guverner ovo između 200-250 je betonaža zasad.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

ja računam EPS za 2008 oko 10 isto, sve preko bi bilo bolje od (mojih) očekivanja, ali EPS za 2008 nije nikakav podatak iz razloga što u prva dva kvartala nisu zaradili ništa, što nalaže da za 2009 možemo očekivati više, recesiji unatoč, ukoliko se pozitivan trend iz zadnjih kvartala nastavi. Ali te projekcije dobiti su jako nezahvalne, i ja se ne bih time bavio i na taj način, upravo zbog tih novih momenata u poslovanju to je jako nezahvalno. Ja sam jako znatiželjan po pitanju prihoda u 1Q 2009 i da iste usporedim sa 1Q 2008(jer moramo uzeti u obzir i učinak recesije i vodjeti koliko će pogoditi Tisak). Isto i da usporedim prihod 2008 vs 2007 i da vidimo kojom dinamikom se smanjuje dug.

I'LL BE BACK

kako bilo da bilo, ja ušao još malo unutra, s onim nalogom od 106kom na 220kn pred kraj. gomilam taj tisak,valjda će se za koju godinu-dve to pokazati kao dobra investicija. mora se jednom pokazati dobit od svih tih silnih proširenja poslovanja, povećanja marži, radnih nedjelja, tisak medie.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


to preuzimanje u bih je zanimljivo jer sam prije pola godine čuo da je u stvari adris vlasnik tiska a da je samo fiktivno u rukama todorića. iskreno, u te priče ne vjerujem, ali neka se i to ovdje kaže. očigledno je da se radi o duopolu i to brižno isplaniranom gdje mjesta za trećega nema. inovinama distribuciju većine artikala radi tisak tako da nema riječi o konkurenciji ta dva društva. tisak želi zavladati medijskim prostorom i nad pisanim je zavladao jer distribucije više nema mimo tiska (osim nacionala koji zauzima minimalni udio tržišta). tisak želi ovladati i tržištem knjiga koje je u porastu, a čini mi se i uredske opreme i uredske tehnike u nekom kasnijem stadiju razvoja. lijepo i zanimljivo. inovine služe adrisu samo kao prodajna mjesta za cigarete, a sve ostalo je samo fini dodatak. tisak isto nema drugih cigareta osim adrisovih ako se ne varam..

Adris interesira držanje pod kontrolom svih kanala distribucije cigareta i u Tisku i u Konzumu. Mislim da to ima pod potpunom kontrolom.

jao kako će se ovo počistiti na 23X do kraja dana [proud]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

dobra kupnja na tisku


dobra kupnja na tisku

Slažem se, samo da netko hoće prodat… [wink]

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?

ma toda je sve zafrknuo sa delistingom,napravio je kontraefekt,te je sad nitko neće…svi se boje delistinga,i nitko neće da je kupuje..a ništa,čekati bolja vremena,ništa drugo…


ma toda je sve zafrknuo sa delistingom,napravio je kontraefekt,te je sad nitko neće…svi se boje delistinga,i nitko neće da je kupuje..a ništa,čekati bolja vremena,ništa drugo…

kolega, nije točno. Ja sam se, primjerice, fino nakrcao Ledom po 2500 i 2600. Sad je 3000. Tisak stoji ko beton između 200 i 250 već mjesec dana i jedina je dionica uz ATPL koja nije probila duplo dno. Nije mu se ni približila. Prema tome ovo o delistingu kao argumentu okačite mačku o rep jer ekipa nije popušila spiku. Pa to je i sam Todorić demantirao pa i dalje ne vidim kako vam to može biti argument. I još nešto, sve i da se dogodi delisting (što neće) ne znaći da se njome neće moći trgovati nego znači da neće biti u JDD kotaciji nego u modelu "usporednog" trgovanja ili tako nešto i dionicom ćete moći trgovati kao i do sada. Onaj tekst od one Mlinarevićke je bio naručen i nije se spominjao samo Toda nego i ERNT i građevinari i brodari.
Kako saznajem, postoji skupina investitora koji će pokrenuti sudsku tužbu protiv Večernjeg i te babe zbog direktnog nanošenja štete lažima u javnom prostoru. Pozdrav.

I'LL BE BACK



ma toda je sve zafrknuo sa delistingom,napravio je kontraefekt,te je sad nitko neće…svi se boje delistinga,i nitko neće da je kupuje..a ništa,čekati bolja vremena,ništa drugo…

kolega, nije točno. Ja sam se, primjerice, fino nakrcao Ledom po 2500 i 2600. Sad je 3000. Tisak stoji ko beton između 200 i 250 već mjesec dana i jedina je dionica uz ATPL koja nije probila duplo dno. Nije mu se ni približila. Prema tome ovo o delistingu kao argumentu okačite mačku o rep jer ekipa nije popušila spiku. Pa to je i sam Todorić demantirao pa i dalje ne vidim kako vam to može biti argument. I još nešto, sve i da se dogodi delisting (što neće) ne znaći da se njome neće moći trgovati nego znači da neće biti u JDD kotaciji nego u modelu "usporednog" trgovanja ili tako nešto i dionicom ćete moći trgovati kao i do sada. Onaj tekst od one Mlinarevićke je bio naručen i nije se spominjao samo Toda nego i ERNT i građevinari i brodari.
Kako saznajem, postoji skupina investitora koji će pokrenuti sudsku tužbu protiv Večernjeg i te babe zbog direktnog nanošenja štete lažima u javnom prostoru. Pozdrav.
[/quote]
ti znaš da je bio naručen tekst jer ti je rekao kolega forumaš ili? [lol] [lol] također oko delistinga- po čemu si siguran da se neće desit. oko jeseni bu totalno sranje pa će još ispast da je delisting jedino rješenje…al živi bili pa vidjeli




ma toda je sve zafrknuo sa delistingom,napravio je kontraefekt,te je sad nitko neće…svi se boje delistinga,i nitko neće da je kupuje..a ništa,čekati bolja vremena,ništa drugo…

kolega, nije točno. Ja sam se, primjerice, fino nakrcao Ledom po 2500 i 2600. Sad je 3000. Tisak stoji ko beton između 200 i 250 već mjesec dana i jedina je dionica uz ATPL koja nije probila duplo dno. Nije mu se ni približila. Prema tome ovo o delistingu kao argumentu okačite mačku o rep jer ekipa nije popušila spiku. Pa to je i sam Todorić demantirao pa i dalje ne vidim kako vam to može biti argument. I još nešto, sve i da se dogodi delisting (što neće) ne znaći da se njome neće moći trgovati nego znači da neće biti u JDD kotaciji nego u modelu "usporednog" trgovanja ili tako nešto i dionicom ćete moći trgovati kao i do sada. Onaj tekst od one Mlinarevićke je bio naručen i nije se spominjao samo Toda nego i ERNT i građevinari i brodari.
Kako saznajem, postoji skupina investitora koji će pokrenuti sudsku tužbu protiv Večernjeg i te babe zbog direktnog nanošenja štete lažima u javnom prostoru. Pozdrav.
[/quote]
ti znaš da je bio naručen tekst jer ti je rekao kolega forumaš ili? [lol] [lol] također oko delistinga- po čemu si siguran da se neće desit. oko jeseni bu totalno sranje pa će još ispast da je delisting jedino rješenje…al živi bili pa vidjeli
[/quote]

kolega insider, lanica (itd, itd…) wannabe blizak insajd informacijama, nisi li neki dan vrištao da neće biti nikakve dividende na ERNT i ismijavao se svima koji su tvrdili da hoće? Na kraju je ERNT podijelio div yield od 8%. Ismijavaš se svima koji kupuju išta osim KOEI (barem tako želiš prikazati). Kolega, ja bih se ozbiljno zabrinuo za tvoj izvor informacijama jer na žalost, koliko god si uvjeren, nisi ni svjestan koliko si daleko od orgulja. [bye] dosta jadan ispadaš sa svim tim nickovima [bye]

I'LL BE BACK

New Report

Close