TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

šta je?neće nitko todorićeve dionice?tako je bila cura u mom susjedstvu,nitko je nije ni pogledao,otišla u njemačku,vratila se,sad bi je svatko htio,jer je numero uno,ali hebiga,kasno–došla je sa nekim bogatim švabom–a sada svi samo plaze za njom,sad im je nedostižna…

Možda će nekoga zanimati, Adris danas preuzeo 51 % udjela u Opresi d.d., najvećem lancu kioska u BIH, za 46 milijuna kn prema dostupnim podacima sa SASE o ovoj današnjoj transakciji kojom je pola firme promijenilo vlasnika i srednjem tečaju HNB-a na današnji dan.

To je ovako odokativno (obzirom na P/S, EV/S) oko duplo "skuplje" nego je današnja tržišna cijena TISK.

to preuzimanje u bih je zanimljivo jer sam prije pola godine čuo da je u stvari adris vlasnik tiska a da je samo fiktivno u rukama todorića. iskreno, u te priče ne vjerujem, ali neka se i to ovdje kaže. očigledno je da se radi o duopolu i to brižno isplaniranom gdje mjesta za trećega nema. inovinama distribuciju većine artikala radi tisak tako da nema riječi o konkurenciji ta dva društva. tisak želi zavladati medijskim prostorom i nad pisanim je zavladao jer distribucije više nema mimo tiska (osim nacionala koji zauzima minimalni udio tržišta). tisak želi ovladati i tržištem knjiga koje je u porastu, a čini mi se i uredske opreme i uredske tehnike u nekom kasnijem stadiju razvoja. lijepo i zanimljivo. inovine služe adrisu samo kao prodajna mjesta za cigarete, a sve ostalo je samo fini dodatak. tisak isto nema drugih cigareta osim adrisovih ako se ne varam..

...povijest se ponavlja...

pričao sam sa čovjekom koji radi u distribuciji tiska,i on kaže da oni ne osjećaju nikakvu krizu,i da posla ima više nego prošle godine,iako su očekivali pad,i oni su se iznenadili na promet ove godine,pa tek će se ove godine očitovati monopol na distribuciji duhanskih proizvoda,tek su pred kraj prošle uništili konkurenciju,pa me pomalo i čudi ovakva nezainteresiranost za ovu dionicu trenutno…baš čudno…ajde,bar mi portfelj izgleda zdravije..

Tisak ko utvrda na 220-230.Svi divljaju nekad prema dole nekad prema gore a tisak-betončina(reko bi jedan naš nabildani kolega mislim da se čak sad bavi i politikom).

Zanimljvo; zanimljiva struktura ulagača malo se truguje i malo se piše recept za stabilnost!

LEAVE THE WORLD BEHINED

ljudi ljudi manite se pisanja na tisku, neki znaju kaj vrijedi a neki nece znati nikad, nemoramo ih mi reklamirati

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

pogledaj fundamente, ima to prostora za malo niže. Nije druk jer istu imam u portfelju


Tisak ko utvrda na 220-230.Svi divljaju nekad prema dole nekad prema gore a tisak-betončina(reko bi jedan naš nabildani kolega mislim da se čak sad bavi i politikom).

Zanimljvo; zanimljiva struktura ulagača malo se truguje i malo se piše recept za stabilnost!

Stabilnost??? Samo podsjecam da je tisak jedna od dionica koje su se najvise srozale u odnosu na ATH (ne računajući dokapitalizirane) a ta čuvena stabilnost je uzrokovana činjenicom da nema di više potonit. I priča je ista na manje više svim dionicama. I takva će ostat (Crobex 12000-1400) dok se ne bude naziralo svijetlo na kraju tunela…

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Tisak je uveo prodaju sudskih biljega .



Tisak ko utvrda na 220-230.Svi divljaju nekad prema dole nekad prema gore a tisak-betončina(reko bi jedan naš nabildani kolega mislim da se čak sad bavi i politikom).

Zanimljvo; zanimljiva struktura ulagača malo se truguje i malo se piše recept za stabilnost!

Stabilnost??? Samo podsjecam da je tisak jedna od dionica koje su se najvise srozale u odnosu na ATH (ne računajući dokapitalizirane) a ta čuvena stabilnost je uzrokovana činjenicom da nema di više potonit. I priča je ista na manje više svim dionicama. I takva će ostat (Crobex 12000-1400) dok se ne bude naziralo svijetlo na kraju tunela…
[/quote]

Eto sve si sam unutar svog posta dobro prokomentirao…

LEAVE THE WORLD BEHINED

toliko o betonaži na 220-230..doduše prodaja ,svi osim jednoga,ne žele prodavati ispod 330,00 a kupnja ne želi dati više od 220,00..i tu se stvorio vakum..kome će popustiti živci,gledajte u idućoj epizodi..da li će status quo ostati i sutra?ne vjerujem?


toliko o betonaži na 220-230..doduše prodaja ,svi osim jednoga,ne žele prodavati ispod 330,00 a kupnja ne želi dati više od 220,00..i tu se stvorio vakum..kome će popustiti živci,gledajte u idućoj epizodi..da li će status quo ostati i sutra?ne vjerujem?

Znate onaj nabiladani momak iz prošle priče i da sigurno se sad bavi politikom, mi kaže da je Ledo bomba a ako je Ledo bomba onda je Tisak već eksplodirao! [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close