TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega lynuxe alaj ste ga zakomplicirali…
Ajmo jedno jednostavno pitanje: je li bilo dosad dividende na tisku?
Ako nije, mozemo li se nadati prvoj dividendici ubrzo?

nece biti dividende sve dok firma ima visok ROE i to je OK.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

lynx,

nemam tisak, nisam ga nikad ozbiljno pogledao…
ali sto se tice BVPS, samo jedno pitanje – revalorizirani BVPS ili nominalni?

naime, sto se tice DCF za kioske, ovdje ima svasta za procitati:
obrati pozornost na highest and best use [wink]
http://www.chetboddy.com/Pages/highestbest.html
http://www.ivsc.org/pubs/comment/intangibleassets/08_rics.pdf

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Kolega lynuxe alaj ste ga zakomplicirali…
Ajmo jedno jednostavno pitanje: je li bilo dosad dividende na tisku?
Ako nije, mozemo li se nadati prvoj dividendici ubrzo?

nece biti dividende sve dok firma ima visok ROE i to je OK.

[/quote]
Jede li se visoki ROE? Ima li vitamina? [lol]
Ajde sta vam je … gazda ce peljesiti firmu gotovo pa zauvijek. Nitko nece vidjeti ni kune. Tisak nece pustiti nikome a jedino sta je dobro je FF. Iz tog razloga vjerojatno i one glasine o delistiranju – kako bi se oslobodio malih dionicara i zalozio tisak 1/1 za novi kreditic…

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Kolega Lynx za krizu ste u pravu, dok traje, da prihod neće rasti istim stopama. No mi smo još daleko od zrelog tržišta kad će se dogoditi to o čemu pričate. Ova kriza će proći, a tad na tržištima u razvoju, kakvo je naše, slijede veće stope rasta, standard će morati rasti. Maloprodaja će ukupno rasti u srednjeročnom razdoblju 5-10 godina, sve dok se ne približimo zrelim tržištima. Pa to je emerging markets veći rizici, ali i veći potencijal. Optimista sam ukupno gledajući. Naše tržište ima potencijala još mnogo vremena za rast, a krize su prirodna pojava kapitalizma, tako se kapitalizam sam korigira u svojem razvoju. Nakon što se korigiraju ove pogreške s posuđivanjem i bankama biti će još jači. A Tisak će imati i veće stope rasta od dosadašnjih.

Covjece… sta uradi ona nounarka – nitko nece da kupuje todoriceve dionice!
kupovna 225 a prodajna 234 !?! [bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


nemam tisak, nisam ga nikad ozbiljno pogledao…
ali sto se tice BVPS, samo jedno pitanje – revalorizirani BVPS ili nominalni?

a ovdje nemam što revalorizirati kada mi nije niti iz kojeg razloga bitna BVPS nego sam je koristio samo kao "jedinicu" ovdje u svojim "verbalnim akrobacijama".
Meni je ovdje BVPS naprosto upisani kapital + zadržana dobit… revalorizacija ako su napravljene, onako kako je objavljena u izvješćima, no to mi je ovdje zapravo nebitno, bolje da nisam niti spominjao pa svu ovu zbrku napravio.

U nekim drugim firmama mi je važna BVPS sama po sebi, i revalorizacije koje još nisu učinjene 😀 (i sve ostale reperkusije koje će to moguće povući), no ovdje me zanima samo čisti DCF. BVPS je ima samo funkciju u jezičnim akrobacijama [lol] , na koju su očito svi osjetljivi jer su pomislili da želim reći da Tisak vrijedi 165 kn, ne bi se to ni meni sviđalo da je tako 😀

P.S. Ovaj ti je link (Highest and Best Use) dosta zanimljiv iz više razloga, a "ima nešto" i u vrijednosti lokacija koje Tisak drži preko svojih kioska, i o tome se može razmišljati, a vjerojatno je da će one i biti iskorištene "na najbolji način" 😀
I kad smo već kod toga i revalorizacija :D, mene zanimaju i nekretnine sa svojim lokacijama i mogućnostima korištenja i iz perspektive mogućih revalorizacija koje su zanimljive iz perspektive mogučnosti korištenje takvih (lijepo revaloriziranih :D) nekretnina kao kolateral prilikom povlaćenja financijske poluge, to može biti vrlo zanimljivo područje i vrlo zanimljiv način "građenja svog potencijala za buduće vanjsko financiranje". Lijepo je kada neka firma npr. nema duga ali ima vrijedne nekretnine koje su još vrednije nego se čine i mogu se koristiti kao podloga za snažno buduće zaduživanje, kada to bude povoljno i potrebno/željeno.


Covjece… sta uradi ona nounarka – nitko nece da kupuje todoriceve dionice!
kupovna 225 a prodajna 234 !?! [bye]

čisti dokaz da je burza čista psihologija,ali kratkoročno,dugoročno na cijenu utječu fundamenti…šat oš-235,00 za početak,vrlo dobro…

molio bih vas sve da prestanete sa neistinama o tome da bi adris mogao ili htio preuzeti tisak. adris ga je mogao preuzeti pa nije, a osim toga adris i agrokor njeguju jako bliske odnose tako da se to neće dogoditi. a ako bi agrokor išta prodavao (u što isto tako sumnjam), tisak će biti zadnji ili predzadnji koji će biti prodan. ove pričice su mi smiješne, a još mi je smiješnija nekakva DCM MTČ ili koja već metoda. zar ne vidite da nikakve metode ne pomažu. isto tako, kad krene tržište rasti, opet nikakve metode ni izvješća ništa ne znače.

...povijest se ponavlja...

Ovdje upišite svoj komentar…

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

EVO BOMBARDERA S KVARNERA [lol]

slazem se s tobom delboy,
ko ne zna, njemu i ne treba [thumbsup] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Tako je delboy, sjedni,1… sory…evo ti ..čisti… hm… 4+

Te čuvene metode su juče recimo tehniku dovele u minus, a danas u +20, a aci danas na +40 sa 25 k kuna prometa digneš kapitalizaciju firme za 40%, ili danas spustiš vrijednost za 50% tlm s 2500 kuna prometa. I onda kažu ugledni nobelovci, ekonomisti kako tržište u svakom trenutku idealno odredi vrijednost dionice. Ajme, ludosti tržišta jedina teorija koja ovo može objasniti. Ili gospodin tržište je u dubokim emocionalnim problemima-ta mi je ipak najbolja.

neke ljude na forumu i trebalo pitati koliko i po kojoj racunici bi platili google ili slicne kompanije

Mislim da ce se majstori prepoznati [lol]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close