TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovdje upišite svoj komentar… [lol]

Drhtave ručice će opet ispasti ovce [bye]


čudno je to svi govorite o drhtavim ručicama od kad je crobex bio 4000. Baš me zanima jer su oni ovce ili ti koji nisi prodao? pazi da ne bi tisak na 100 kn pa jedini koji bude oštrigan si ti…al naravno to je nemoguće jer svi na ovom forumu imaju miljone i keša ko dreka jer ste od 3000 u cash poziciji.
Sretno
[/quote]

Hahaha evo jedini normalan komentar, ja sam popusio kaj sam poceo prodavat u 10 mjesecu 2007 ali sam pametno nadukopljivo :), a ovi svi kaj su mi tad govorili da sam lud su u kesu kak si reko od valjda 6000 ;)))))
to sam par puta piso ali mi moderator nije dao

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


da aztn ima ikakvu svrhu,ne bi todorić bio to što jest,veliki monopolist..toda nešto kuha,u to sam siguran 100%,on sigurno neće pustiti dionice da mu propadnu,delisting je samo farsa,ide ili preuzimanje ili spajanje,pa vidite da se nešto muti u balkanskoj kuhinji,sa miškovićem i slovencima…

a i sa tim se slazem skroz

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ne znam ja što se kuha, ali mi je krajnje nevjerojatno da bi Adris išao kupovati ostatak Tiska-a, jer Toda za to sigurno ne može dobiti puno (Adris neće pristati na ništa osim razumne cijene, a razumna cijena… gotovo nikada pa ni ovdje gdje se kupnjom stiče super-monopol ne može biti baš puno veća od BVPS…), ako Todi treba kapitala, jedini način na koji bi to imalo smisla od Adrisa tražiti a da bude na maksimalnu obostranu korist je da Adris dokapitalizira Agrokor, a ne da kupuje njegove podružnice jednu po jednu.


Ne znam ja što se kuha, ali mi je krajnje nevjerojatno da bi Adris išao kupovati ostatak Tiska-a, jer Toda za to sigurno ne može dobiti puno (Adris neće pristati na ništa osim razumne cijene, a razumna cijena… gotovo nikada pa ni ovdje gdje se kupnjom stiče super-monopol ne može biti baš puno veća od BVPS…), ako Todi treba kapitala, jedini način na koji bi to imalo smisla od Adrisa tražiti a da bude na maksimalnu obostranu korist je da Adris dokapitalizira Agrokor, a ne da kupuje njegove podružnice jednu po jednu.

Kolega Lynx, oprostite, ali ovo je najveća glupost koju sam pročito unazad dosta vremena. BVPS Tiska je 165 kn. Ja sam misilio da se kupuje bussiness, a ne imovina. Pa šta tisak ima od imovine? Kantice? Pogledajte operativnu dobit trećeg kvartala usred investicijskog ciklusa. Kolega, pogledajte sales i naplatu, likvidnost. Ovo je retail kolega, monopolist, pa nije ovo tvornica đubriva ili drugorazredni konditor. BTW… zašto ga Toda onda nije kupio po BVPS nego po 3X većoj cijeni? Mora da je budala [rolleyes]. Svašta…

I'LL BE BACK

Sales preko 2,4 milijarde
Bruto marza 10%

Koliko bi to platili decki?

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

A goodwill?

[huh]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


a razumna cijena… gotovo nikada pa ni ovdje gdje se kupnjom stiče super-monopol ne može biti baš puno veća od BVPS

[shocked] [shocked]

svasta se ovdje da procitat [yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



a razumna cijena… gotovo nikada pa ni ovdje gdje se kupnjom stiče super-monopol ne može biti baš puno veća od BVPS

[shocked] [shocked]

svasta se ovdje da procitat [yawn]
[/quote]
Lynx,

odakle ti ova teorija?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE




a razumna cijena… gotovo nikada pa ni ovdje gdje se kupnjom stiče super-monopol ne može biti baš puno veća od BVPS

[shocked] [shocked]

svasta se ovdje da procitat [yawn]
[/quote]
Lynx,

odakle ti ova teorija?!
[/quote]
iz želje za što povoljnijim preuzimanjem haha (i idejom da je sada vrijeme za stiskanje prodavatelja i realiziranje time Grahomvskih kupnji, pitaj Grahama koliko on book-a želi platiti, 2 ili 10 :P)
pa nisam precizirao koliko je to "puno veće", da li to znači više od 2xBVPS ili više od 10xBVPS 😛

Ja uvijek uvažavam gotovo isključivo DCF, pa sad koliko puta bilo veće od BVPS… nekad nekako će ispasti, ali paušalno ocjenjujem, ako nešto ostvaruje jako mali ROE, a ja recimo ne očekujem nego veliko poboljšanje… ja to nikako ne mislim kupiti po više od BVPS, htjedoh reći da kod industrija sa malim ROE fer vrijednost teško može ispasti bitno više od BVPS… i to stoji, zar ne :D, malo je toga kod nas sa dugotrajno visokim ROE, i to malo se danas trguje na 0,4 BVPS :rotfl:, e takva su vremena…


Sales preko 2,4 milijarde
Bruto marza 10%

Koliko bi to platili decki?


reci ti meni koliko je to neto, u narednih 20-ak godina, pa mi diskontiraj nazad sa stopom cca. 20 %, toliko bi platio 😀


.. zašto ga Toda onda nije kupio po BVPS nego po 3X većoj cijeni? Mora da je budala [rolleyes]. Svašta…

kao prvo ne mislim da će prodavati, to je odgovor na pitanje je li budala 😀

Neki su kupili i po ondašnjem BVPS… i ti su sada još uvijek "u plusu", to se zove marža sigurnosti 😛

Ja sam svojevremeno TISK cijenio na nekih 700injak kn, no tada su mi bili malo skromniji apetiti, sada bih morao ponovno razmisliti, znam da sam uzbudio duhove, ali takvo je vrijeme, ne možete sada očekivati neka skupa preuzimanja, sada je vrijeme kada vladaju oni sa kešom/preuzimatelji a ne prodavači, cjenovne letvice se spuštaju, zahtjevaju se veći prinosi na investiciju…, a mnoštvo je alternativa svuda okolo… a nekome je pametnije otkupljivati i poništavati vlastite dionice nego nekoga ići preuzimati, ako ćete ovako nastupati.



.. zašto ga Toda onda nije kupio po BVPS nego po 3X većoj cijeni? Mora da je budala [rolleyes]. Svašta…

kao prvo ne mislim da će prodavati, to je odgovor na pitanje je li budala 😀

Neki su kupili i po ondašnjem BVPS… i ti su sada još uvijek "u plusu", to se zove marža sigurnosti 😛

Ja sam svojevremeno TISK cijenio na nekih 700injak kn, no tada su mi bili malo skromniji apetiti, sada bih morao ponovno razmisliti, znam da sam uzbudio duhove, ali takvo je vrijeme, ne možete sada očekivati neka skupa preuzimanja, sada je vrijeme kada vladaju oni sa kešom/preuzimatelji a ne prodavači, cjenovne letvice se spuštaju, zahtjevaju se veći prinosi na investiciju…, a mnoštvo je alternativa svuda okolo… a nekome je pametnije otkupljivati i poništavati vlastite dionice nego nekoga ići preuzimati, ako ćete ovako nastupati.
[/quote]
Lynx,

tvoji postovi su jako lijepi, pogotovo onaj zadnji o KOEI. Ali po mom misljenju s obzirom na svo tvoje dobro obavijesteno, vrlo lijepo sroceno, artikulirano i pozitivno pisanje o ADRS, ti radis za ADRS, formalni ili neformalni PR odjel. Naravno, ADrisu nije svejedno gdje je dionica, jer zele imati rezervnu opciju za prodaju duhanskog biznisa, nije im svejedno ako netko udje jeftino u holding.

Stoga mislim da ovo tvoje pisanje o tome da TISK ne vrijedi puno zapravo znaci da je ADRS zainteresiran za TISK, pa vam da cijena bude previsoka.

New Report

Close