TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ništa se ne mijenja. postoji usporedno tržište i tamo će se i dalje trgovati, ako je ovo istina što govori mlinarevićka. dakle, sve po starom, samo još bolje.

...povijest se ponavlja...

Ma ništa se bitno ne mijenja da se i delistiraju. Osim toga Kardum je to već demantirao.

rovadC, 08.03.2009. u 16:53
Kardum demantira: Todorić nije tražio delisting dionica
na
Vaš link

Ne shvaćam čemu panika zbog toga. Zašto se uvijek pobrkaju stvari. Pa nije stvar u burzi nego u vrijednosti firme. Burza je samo mjesto gdje se službeno trguje po određenim pravilima burze. Zašto ne bi mogli trgovati i van uređenog tržišta, pa u Americi je promet van burze veći nego na NYSE.

Čemu panika?

Po meni je samo dobrodošla da se kupi jeftinije.

Osim toga tekst u Večernjem nema nikakovog smisla i za takove dezinformacije bi novinari trebali snositi sankcije. To su obične gluposti, ako Todorić ili bilo koji drugi većinski vlasnik ne želi da se trguje tom dionicom to može jedino postići da otkupi sve dionice. Sve druge koje nisu u njegovom vlasništvu svatko može kupiti ili prodati po kojoj cijeni hoće, na burzi ili izvan burze – svejedno. Na uređenom tržištu (burzi) je to samo po određenim propisanim pravilima. Na usporednom može biti i promet veći nego na službenom, a izvještaje se može dobiti ako kupite i samo jednu dionicu. Čemu se diže tolika fama oko toga? To rade samo oni koji ne razumiju ni osnove, a bave se temom u koju se ne razumiju.
Svakako je poželjno da dionica kotira službeno na burzi, jer time mora poštivati i određena pravila o transparentnosti, ali nije u tome bit, svrha je da imate dionicu s potencijalom, koju ste nabavili po sniženoj cijeni, a ne je li kotira na burzi.

Stvarno me iznenađuje razina stručnosti ljudi koji pišu takve stvari, a da se nisu potrudili educirati se ni o osnovnim pojmovima. Još me više iznenađuje količina ljudi koji nasjedaju i uspaniče se.

Možda je to i dobro, jer jeftinih dionica nikad više za kupovinu. 🙂

fala na kecu, volim crvenu ljubavnu boju, stvarno fala, fala…


Ma ništa se bitno ne mijenja da se i delistiraju. Osim toga Kardum je to već demantirao.
vex_zg, 08.03.2009. u 17:43
Kardum demantira: Todorić nije tražio delisting dionica
na
Vaš link

/cut
Možda je to i dobro, jer jeftinih dionica nikad više za kupovinu. 🙂

[/quote]

Ti bi radije trgovao dionicama preko plavog oglasnika nego preko burze? Ja osobno radije nebih. Takodjer, naravno da bi me ulovila panika sto ce mi se desiti sa dionicom koju posjedujem a koja se skida sa burze… tada joj cijena moze ici jedino dolje, sto je svakom normalnom jasno.


fala na kecu, volim crvenu ljubavnu boju, stvarno fala, fala…

to nam todorić daje jedinice,jer nam drugačije ne može naškoditi..amo toda–ponudi 400 po dionici,i većina prihvaća,tj svi prihvaćaju,ove baze sa jedinicama su neumjesne..

Ja nedam svoje dionice Todi ni za 1000 kn.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Navodno bi tisak ostao u jdd kotaciji… Kruzi takva prica da vec mjesec dana… Tako da ce ga toda prodat mozda vec na ljeto… Kome? Probajte pogodit
[rolleyes] pozdrav

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Ja nedam svoje dionice Todi ni za 1000 kn.

A adrisu za 700?

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

pa logično bi bilo da ih kupi adrs koji je pun casha,i ja sam nešto načuo prije 2 mjeseca,ali mislim da bi se toda zadovoljio i sa 500 kn po dionici u ovakvim teškim vremenima..svakako,treba biti strpljiv i marljivo skupljati na ovim ponuđenim razinama,ja smanjih prosjek na 258,00..postavlja se pitanje zašto adrs ne kupuje na burzi već sada?aha,zato što je free float samo 4,88%..a toda još nije spreman..vjerovatno se prepiru oko cijene,koja svakako ne može biti manja od 330,00 kn + bonus..



Ja nedam svoje dionice Todi ni za 1000 kn.

A adrisu za 700?
[/quote]
Adris je "svoj paket" svojevremeno kupio za 100 kn po dionici, zar ne?
Mislite da bi sada po toliko većoj cijeni dokupljivao firmu u kojoj ne može time steći veću kontrolu nego je ima?
Ukoliko bi to Adrisu bilo isplativo, ne znam zašto bi ne bi bilo i vama, pa čemu onda prodavati mu? 😀

Jedino ako mislite da bi Toda prodao svoje Adrisu, tako bi Adris mogao steći kontrolu od preko 50 %, međutim zar netko misli da bi to (kad bi Adris to i htio) dobilo blagoslov AZTN-? Koncentracija iNovine+Tisak bi jedan neviđeni monopol, ne znam kako bi takvo nešto moglo biti dopušteno…




Ja nedam svoje dionice Todi ni za
Tako sam cuo neki dan…. Vezano za jdd kotaciju kao I za razlog ostanka u istoj…

Izvor je blizak samom Vrhu koncerna!
Pozdrav


Adris je "svoj paket" svojevremeno kupio za 100 kn po dionici, zar ne?
Mislite da bi sada po toliko većoj cijeni dokupljivao firmu u kojoj ne može time steći veću kontrolu nego je ima?
Ukoliko bi to Adrisu bilo isplativo, ne znam zašto bi ne bi bilo i vama, pa čemu onda prodavati mu? 😀

Jedino ako mislite da bi Toda prodao svoje Adrisu, tako bi Adris mogao steći kontrolu od preko 50 %, međutim zar netko misli da bi to (kad bi Adris to i htio) dobilo blagoslov AZTN-? Koncentracija iNovine+Tisak bi jedan neviđeni monopol, ne znam kako bi takvo nešto moglo biti dopušteno…
[/quote]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Moje dionice Tiska Toda može delistati ako ih pokupi sa aska. A bit će ih tamo do 2000 kn. Do tada ja sam i dalje uredno i na bidu i na asku.

[lol]

New Report

Close