TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tko se utiskao-utiskao se,evo baš mi je danas došao čovjek iz tiska,i nudi mi najbolje uvjete da preko njih prodajem bonove.idući tjedan potpisujem ugovor.dosad sam uzimao u velpro-a,ali tisak nudi bolje uvjete plaćanja i veći rabat..doduše-todorić tamo-todorić vamo,todorić svugdje..većina prodaje bonova će se prebaciti na tisak,a ljudi koji su radili distribuciju bonova u velpro-u će biti prebačeni u distribuciju robe široke potrošnje,i u marketing…


tko se utiskao-utiskao se,

ne bih rekao da je gotovo. Ima još prilike za utiskavanje. Sve ispod 400 je izvrsno utiskavanje, a ispod 300 ili ispod 200 ako dade tržište, je turbo utiskavanje na svaki rok. To je tzv. VRHUNSKO UTISKAVANJE. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Nego, kad nam je već dionica na dnu bačve, ajde da malo spekuliramo: vidim da je Tisak poslije niza godina prebio sve gubitke iz prošlih godina. Dobit je u Q3 bila oko 7kn po dionici, usprkos investicijama od oko 20kn po dionici. E sad, što predviđate za dobit u Q4? Tko zna, možda ove godine bude i neka dividendica:)

evo blokalo nas je..nešto se prodaja razrijedila.sve ispod 300,00 je turbo injection,a ispod 250,00 je balalajka..moj utisak je-tko se stiska-stiskao se,a tko se utiskao-utiskao se..stvarno smo na dnu kace…ovaj mulj,nekome i godi,svašta se rodi u mutnoj vodi…svakako,moje je mišljenje da je cijena dionice tiska na ovim razinama,u najmanju ruku smiješna,da ne kažem nešto drugo…

treba pričekati da se vidi dug, dobit i P/E!!!!!!
da Toda ne isisa i zadnju lipicu za otplatu Konzumovih dugova!!!!!!! [cry] [bye]

Dug je iz kvartala u kvartal sve manji (mislim da otplaćuju oko 8 milja po kvartalu, a ukupni iznos je oko 100 milja). Sudeći po prošla dva kvartala, nije im problem financirati kapitalna ulaganja iz poslovanja. Ono što mene zanima jesu li završili ciklus investicija u Q3 ili ne. Inače su prije investirali kvartalno oko 15 milja, a u Q2 i Q3 oko 45.

Koliko se sjećam, krajem 2007-me je bila neka najava da nakon investicijskog ciklusa u 2008-oj kreću u akvizicije u regiji s cijem da udvostruče broj prodajnih mjesta. To bi moglo narušiti P/E i to jako.


Dug je iz kvartala u kvartal sve manji (mislim da otplaćuju oko 8 milja po kvartalu, a ukupni iznos je oko 100 milja). Sudeći po prošla dva kvartala, nije im problem financirati kapitalna ulaganja iz poslovanja. Ono što mene zanima jesu li završili ciklus investicija u Q3 ili ne. Inače su prije investirali kvartalno oko 15 milja, a u Q2 i Q3 oko 45.

Koliko se sjećam, krajem 2007-me je bila neka najava da nakon investicijskog ciklusa u 2008-oj kreću u akvizicije u regiji s cijem da udvostruče broj prodajnih mjesta. To bi moglo narušiti P/E i to jako.

Tisak se sada ne kupuje zbog P/E nego zbog P/S i trenda istog. Kad će se gledati P/E, već će biti kasno… Pitao si za rezultat 4Q. Teško je reći jer ne znamo di su stigli sa svim tim drangulijama. Vidiš da su zamijenili kante u ljepše, veće i nove. To košta. Osobno me iznenadio 3Q. Nisam očekivao toliku (operativnu) dobit. Ne očekujem spektakl, ali ako ponove rezultat iz 3Q kapa dolje, tim više jer im je 3Q najjači zbog efekta sezonalnosti (turizam). Ipak nam je država "u banani", a tisak u investicijskom ciklusu. Ipak..sam si zaključio da je dinamika smanjivanja zaduženosti iznimna. Tisak ima stratešku prednost nad ostalim firmama (sektorima) jer je retail, njemu nitko ništa ne duguje i ne postoji problem likvidnosti i servisiranja obveza. On eventualno duguje nekome drugome ako mu to odgovara. U recesiji je pad naklade tiskovina ako je za vjerovati analizama cca 10%. To se u potpunosti kompenzira sa padom cijene nafte koji je Tisku jedan od bitnijih rashodovnih komponenata. Ali oni na tiskovinama niti ne planiraju ništa, jer šire asortiman na ostalo. Ja sve gledam kad će počet prodavat kruh i mlijeko. E tu bi ga zakucali [lol]

I'LL BE BACK

izvanredna skupština 09.04.2009. dnevni red-dopuna djelatnosti i promjena statuta?miriše na dobro…


izvanredna skupština 09.04.2009. dnevni red-dopuna djelatnosti i promjena statuta?miriše na dobro…

Pa par postova prije je rečeno da će biti ekskluzive! [kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

dopuna djelatnosti?možda će početi prodavati stvarno kruh i mlijeko,i alkoholna pića,čevape,kokice..ne bi me čudilo,uopće..ina i tisak su ogromni dobitnici neradne nedjelje,a i da se ukine,ne bi ništa izgubili,jer bi se tisku tada produžilo radno vrijeme,tako da je sve to li-la….tisak je za vrisak..

ja imam nekih info da je 4q bio nešto lošiji od očekivanja. Ali uprava je uspjela neke stvari malo staviti pod tepih, prebaciti na slijedeća razdoblja, da si spasi malo guzice.
S obzirom da je sad kamata na tržištu novca do 30% a tisak ima love ko dreka, može se samo na kamatama zaraditi divno. Pitanje je samo kako se odvija plaćanje i eventualno izvlačenje keša prema dva većinska vlasnika, od kojih je jedan posebno gladan keša ( uvijek i svagdje ).
No, s obzirom na moju duboku umočenost, nadam se da sam u krivu.


ja imam nekih info da je 4q bio nešto lošiji od očekivanja. Ali uprava je uspjela neke stvari malo staviti pod tepih, prebaciti na slijedeća razdoblja, da si spasi malo guzice.
S obzirom da je sad kamata na tržištu novca do 30% a tisak ima love ko dreka, može se samo na kamatama zaraditi divno. Pitanje je samo kako se odvija plaćanje i eventualno izvlačenje keša prema dva većinska vlasnika, od kojih je jedan posebno gladan keša ( uvijek i svagdje ).
No, s obzirom na moju duboku umočenost, nadam se da sam u krivu.

Nemoj se ljutiti, ali loš ti je info!

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close