TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dcf, nsv, ma što ti je to? jel ti to dosad pomoglo ? sumnjam. nema tu nikakvih analiza niti ikakvih fundamenata koji će nam pomoći. bitno je da je unutra ekipica koja će ovo potjerati na 5000-6000 kuna. kriza im je malo pomutila planove, ali oni će taj posao odraditi u idućih 5-6 godina što mene sasvim zadovoljava.

a ti? što ćeš ti? odakle ti izbacuješ brojke. pa nije burza egzaktna znanost da znamo koliko će koštati dionica tiska ukoliko tisak zaradi 200.000.000.000 kuna…da je tomu tako, vidimo iz priloženog. posao ide odlično, cijena pada ko sjekira…dakle, ne laprdaj. što se dnevnog kretanja cijene tiče, uopće me ne zanima, ali valjda smijem komentirati. pa netko je kupio po 1500 i sada daje po 200. taj je za mene totalna budala i to mogu podijeliti sa vama.

Ne da mi se previše polemizirati, pa ukratko. To su ti metode kojima se određuje vrijednost firme pri preuzimanjima, dakle njena stvarna vrijednost. Za očekivati je da cijena u budućnosti bude podcijenjena (sad) odnosno precijenjena (jednog lijepog dana) u odnosu na tu vrijednost. Ako pogledaš bolje, vidjeti ćeš da nisam nikakve brojke izbacio. Realno gledajući malom investitoru nisu toliko značajne, ali kod procjena vrijednosti firme su neophodne i bilo kakva cifra koja se baca bez upotrebe ikakve metode je prodavanje magle. Tehnički se čak može izračunati i za tu razinu prihoda, ako te baš zanima. Hehe, i tu je caka, ekipa može napumpati ovisno o sposobnosti, ali veliki kapital nikad ne ulazi bez ovakvih procjena.

Komentiraj šta hoćeš, meni je samo zasmetao tvoj stav o nelikvidnim i odokativni "targeti". Vrijeme će pokazati ko je u pravu. NHF

When speculation has done its worst, two and two still make four.

evo ja se danas još podebljao,smanjivam prosjek..mislim da je ova dionica uz atpl zlatna koka,koja će nagraditi malobrojne i strpljive ulagače,a free float samo 5%..ludilo brale,prava raketa….



1. prvo osvrt na ovo što fisher kaže: inovine uopće nisu konkurent tisku jer se radi o duopolu. tisak ide u drugom smjeru i štoviše on vrši distribuciju za inovine. tisak media posluje po načelu algoritma kojega je tisak već trebao kupiti ali se nisu uspjeli dogovoriti oko cijene. mana algoritma, usprkos tradiciji, su lokacije u drugim gradovima osim zagreba. tu je tisak jači. isto tako HG spot i Vemil puno trguju sa agrokorom što uskoro više neće biti slučaj jer će tisak preuzeti kompletnu distribuciju uredskim materijalom i kompjuterima svih firmi iz koncerna agrokor, što je za početak sasvim dovoljno. onda kreću rabati i rušenje cijena pa će na kraju tisak nabavljati kompjutere i ostalo po bitno nižim cijenama od hg spota ili vemila. dakle, dugoročno bit će to jako profitabilna firma. što se tiče produbljivanja krize, tada raste prodaja cigareta, što je opet dobro za tisak. zabrana tu neće puno poremetiti planove, možda 10-15% će pasti prodaja cigareta ali dugoročno ona će ostati na ovim razinama.
2. što se tiče plakata, očito ne znate da dobit uzima zagreb plakat (firma 51% u vlasništvu agrokora, a 49% u vlasništvu Grada zagreba), dok tu tisak ne dobija onoliko koliko bi mogao, jer miki bandić reketari gdje stigne. tako da te prihode zaboravite.
3. ima još puno toga ali neću pisati dok kriza ne prestane.
4. prognoze cijene: na rok od 5-6 godina , sigurno prelazimo 2000 kuna, ali kratkoročno možemo opet i na 200, a možemo i na 500. situacija je vrlo složena. kriza nikako da stane. zato čuvam lovu za bolje dane kada ću dokupljivati.

Znaš što si ti napisao može = cijena na 2000 pa može cijena 200 a može i 500.

Isti si kao oni na TEHNIČKOJ ANALIZI!

Ja se za tisak nebojim a ti nemoj pisat kako ti kažeš dok kriza ne prestane a ima još puno toga! [kiss] [kiss]
[/quote]
O Tisku se pišu bajke, najvažnije za profit je distribucija novina i cigareta ostalo je tek za uljpšavanje izgleda i prodavanje magle.




1. prvo osvrt na ovo što fisher kaže: inovine uopće nisu konkurent tisku jer se radi o duopolu. tisak ide u drugom smjeru i štoviše on vrši distribuciju za inovine. tisak media posluje po načelu algoritma kojega je tisak već trebao kupiti ali se nisu uspjeli dogovoriti oko cijene. mana algoritma, usprkos tradiciji, su lokacije u drugim gradovima osim zagreba. tu je tisak jači. isto tako HG spot i Vemil puno trguju sa agrokorom što uskoro više neće biti slučaj jer će tisak preuzeti kompletnu distribuciju uredskim materijalom i kompjuterima svih firmi iz koncerna agrokor, što je za početak sasvim dovoljno. onda kreću rabati i rušenje cijena pa će na kraju tisak nabavljati kompjutere i ostalo po bitno nižim cijenama od hg spota ili vemila. dakle, dugoročno bit će to jako profitabilna firma. što se tiče produbljivanja krize, tada raste prodaja cigareta, što je opet dobro za tisak. zabrana tu neće puno poremetiti planove, možda 10-15% će pasti prodaja cigareta ali dugoročno ona će ostati na ovim razinama.
2. što se tiče plakata, očito ne znate da dobit uzima zagreb plakat (firma 51% u vlasništvu agrokora, a 49% u vlasništvu Grada zagreba), dok tu tisak ne dobija onoliko koliko bi mogao, jer miki bandić reketari gdje stigne. tako da te prihode zaboravite.
3. ima još puno toga ali neću pisati dok kriza ne prestane.
4. prognoze cijene: na rok od 5-6 godina , sigurno prelazimo 2000 kuna, ali kratkoročno možemo opet i na 200, a možemo i na 500. situacija je vrlo složena. kriza nikako da stane. zato čuvam lovu za bolje dane kada ću dokupljivati.

Znaš što si ti napisao može = cijena na 2000 pa može cijena 200 a može i 500.

Isti si kao oni na TEHNIČKOJ ANALIZI!

Ja se za tisak nebojim a ti nemoj pisat kako ti kažeš dok kriza ne prestane a ima još puno toga! [kiss] [kiss]
[/quote]
O Tisku se pišu bajke, najvažnije za profit je distribucija novina i cigareta ostalo je tek za uljpšavanje izgleda i prodavanje magle.
[/quote]

Kolega o Tisku se ne pišu "bajke" već "basne" a lijep izgled i zlatna maglica uvijek priređuju spektakularane rezultate…

LEAVE THE WORLD BEHINED


O Tisku se pišu bajke, najvažnije za profit je distribucija novina i cigareta ostalo je tek za uljpšavanje izgleda i prodavanje magle.

Kolega, mislim da ne razumijete Tisak.

I'LL BE BACK

ha napokon sada da je samo panike 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ide tisak ispod 200…prestrašno


ha napokon sada da je samo panike 🙂

kako stvari stoje, moglo bi biti. Kombinacije su očigledne. Baš me zanima, koliko će ekipe ovaj put ogulit, a ti nemoj biti škrt ovaj puta jer se dvaput šansa rijetko pruža. [wink]

I'LL BE BACK


ide tisak ispod 200…prestrašno

Bojim se da si u pravu

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO



ha napokon sada da je samo panike 🙂

kako stvari stoje, moglo bi biti. Kombinacije su očigledne. Baš me zanima, koliko će ekipe ovaj put ogulit, a ti nemoj biti škrt ovaj puta jer se dvaput šansa rijetko pruža. [wink]
[/quote]

hahaha prijatelju pa kolko se mi znamo na ovoj temi, ja sam na tisku zaradio boli glava al sada ovaj put ga skupljam i ne prodajem prije 500 niti jednu, sada kolko padne padne, meni bolje ja municije imam spremne ko svabe 40.

[thumbsup]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!




ha napokon sada da je samo panike 🙂

kako stvari stoje, moglo bi biti. Kombinacije su očigledne. Baš me zanima, koliko će ekipe ovaj put ogulit, a ti nemoj biti škrt ovaj puta jer se dvaput šansa rijetko pruža. [wink]
[/quote]

hahaha prijatelju pa kolko se mi znamo na ovoj temi, ja sam na tisku zaradio boli glava al sada ovaj put ga skupljam i ne prodajem prije 500 niti jednu, sada kolko padne padne, meni bolje ja municije imam spremne ko svabe 40.

[thumbsup]
[/quote]

Samo da znate obadvojica – niste jedini! [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED




ha napokon sada da je samo panike 🙂

kako stvari stoje, moglo bi biti. Kombinacije su očigledne. Baš me zanima, koliko će ekipe ovaj put ogulit, a ti nemoj biti škrt ovaj puta jer se dvaput šansa rijetko pruža. [wink]
[/quote]

hahaha prijatelju pa kolko se mi znamo na ovoj temi, ja sam na tisku zaradio boli glava al sada ovaj put ga skupljam i ne prodajem prije 500 niti jednu, sada kolko padne padne, meni bolje ja municije imam spremne ko svabe 40.

[thumbsup]
[/quote]

ZG, u poptpunosti podržavam tvoju taktiku [thumbsup]

I'LL BE BACK

New Report

Close