TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Delboy, zašto si reduciro dugoročni target sa 5000 na 2000?

I'LL BE BACK

Moj mentalni sklop, dobro da nisi rekao da sam osobno kriv… [rolleyes]

Prvo, nelikvidne će se vratiti da visoke razine s kojih su pale tek poslije likvidnih. Dakle godine i godine i još malo. Ako misliš da će samo nastaviti rasti u prvom bullu samo zato jer im treba manje novca za rast, griješiš. Iz prostog razloga što nisu u fokusu ulagača, te će sav novac opet prvo ići u likvidne. I opet će one prve narasti.

Kao drugo, ja iznimno rijetko trejdam. Ako ćemo na osobni nivo ići, zašto "dugoročnog" ulagača poput tebe uopće zanima toliko dnevno kretanje cijena. Kako si uopće odredio target za tisk od 2000 kn, DCF, NSV ili nešto treće? Kako znaš da ti "target" nije podcijenjen ili precijenjen? Bacaš brojke iz glave, odnosno neka svoja nadanja.

Rekao sam probaj prodati jer se hvališ bez razloga s nelikvidnima. Na zse je jedino bitno zaraditi novce, dali trgovanjem ili držanjem dionica nije bitno.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

evo upravo netko skinuo s aska. 100 kom. – nije puno…

Mislim ……tko "još" u ovoj situaciji skida s aksa? [kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Ako nekog zanima danas je po prvi puta broj dionica na kupnji prešao broj dionica na prodaji.

2538 naprama 2468 , a i kruže priče da su medvjedi postali nervozni .


Ako nekog zanima danas je po prvi puta broj dionica na kupnji prešao broj dionica na prodaji.

2538 naprama 2468 , a i kruže priče da su medvjedi postali nervozni .


Onda bjezi iz sume
[lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Ako nekog zanima danas je po prvi puta broj dionica na kupnji prešao broj dionica na prodaji.

2538 naprama 2468 , a i kruže priče da su medvjedi postali nervozni .

Da od 236 do 244 kune ima 900 komada a od 250 do 300 kuna svega 370 kom.Interesantno!

[kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED


Mislim ……tko "još" u ovoj situaciji skida s aksa? [kiss]

ja

I'LL BE BACK



Mislim ……tko "još" u ovoj situaciji skida s aksa? [kiss]

ja
[/quote]

Svaka ti dala!!!
Nego burazeru gdje si bio jučer kad su padale i čestitke [kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED




Mislim ……tko "još" u ovoj situaciji skida s aksa? [kiss]

ja
[/quote]

Svaka ti dala!!!
Nego burazeru gdje si bio jučer kad su padale i čestitke [kiss]
[/quote]

mislio da će danas bit jeftinije [lol]

I'LL BE BACK


evo upravo netko skinuo s aska. 100 kom. – nije puno…

Mislim ……tko "još" u ovoj situaciji skida s aksa? [kiss]

Netko tko zna da će na tome zaraditi [wink]


Moj mentalni sklop, dobro da nisi rekao da sam osobno kriv… [rolleyes]

Prvo, nelikvidne će se vratiti da visoke razine s kojih su pale tek poslije likvidnih. Dakle godine i godine i još malo. Ako misliš da će samo nastaviti rasti u prvom bullu samo zato jer im treba manje novca za rast, griješiš. Iz prostog razloga što nisu u fokusu ulagača, te će sav novac opet prvo ići u likvidne. I opet će one prve narasti.

Kao drugo, ja iznimno rijetko trejdam. Ako ćemo na osobni nivo ići, zašto "dugoročnog" ulagača poput tebe uopće zanima toliko dnevno kretanje cijena. Kako si uopće odredio target za tisk od 2000 kn, DCF, NSV ili nešto treće? Kako znaš da ti "target" nije podcijenjen ili precijenjen? Bacaš brojke iz glave, odnosno neka svoja nadanja.

Rekao sam probaj prodati jer se hvališ bez razloga s nelikvidnima. Na zse je jedino bitno zaraditi novce, dali trgovanjem ili držanjem dionica nije bitno.

dcf, nsv, ma što ti je to? jel ti to dosad pomoglo ? sumnjam. nema tu nikakvih analiza niti ikakvih fundamenata koji će nam pomoći. bitno je da je unutra ekipica koja će ovo potjerati na 5000-6000 kuna. kriza im je malo pomutila planove, ali oni će taj posao odraditi u idućih 5-6 godina što mene sasvim zadovoljava. a te tvoje enc, jbt i ostale analize okači mačku o rep jer ne vrijede ništa. što se nelikvidnih tiče, vidjet ćeš da si u krivu, one će prve gore i one jesu u fokusu ali ne kupaca nego igrača. moj je target 5000 kn a ne 2000 kn, ja ne mogu niti naći gdje sam ja to rekao da mi je target 2000 kn jer nemam vremena za listanje niti mi se da jer me nije briga. no, do tog targeta načekat ću se kako vidim. ja bacam brojke iz glave, a ti? što ćeš ti? odakle ti izbacuješ brojke. pa nije burza egzaktna znanost da znamo koliko će koštati dionica tiska ukoliko tisak zaradi 200.000.000.000 kuna…da je tomu tako, vidimo iz priloženog. posao ide odlično, cijena pada ko sjekira…dakle, ne laprdaj. što se dnevnog kretanja cijene tiče, uopće me ne zanima, ali valjda smijem komentirati. pa netko je kupio po 1500 i sada daje po 200. taj je za mene totalna budala i to mogu podijeliti sa vama. itd itd….ne hvalim se ničime nego govorim da tu nisam ništa izgubio i da ću ih, čim kriza završi još dokupljivati počevši od istih cijena. ovaj ostali šund uopće me ne zanima. što se novaca tiče, bitno je da sam ih ja zaradio pa ću iz ove krize izaći daleko manje okrznut od nekih drugih koji su bili navučeni da kupe po ATH a prodaju po aTL…

...povijest se ponavlja...

…tiska treba imati… to je jasno [thumbsup]

I'LL BE BACK

New Report

Close