TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 327.310 13,71 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 12.939 0,54 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 6.256 0,26 Skrb. račun
6. FILIPOVIĆ MARIJAN 6.095 0,26 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.489 0,15 Skrb. račun
8. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 2.500 0,10 Osnovni račun
9. MAKART I MAKART 1.696 0,07 Osnovni račun
10. CVETOJEVIĆ SAŠA 1.672 0,07 Osnovni račun
Ukupno: 95,16

ZABA +661
Krokodilu imas li mozda uvid u top 20?

Na biznisu članak kako država uprihoduje samo 37% od planiranog u prva dva tjedna. Vjerojatno je da su razlozi lošem rezultatu umnoženi učinci recesije u tijeku, neradne nedjelje u trgovinama, a i manji broj radnih dana ( ako se ne varam ) početkom ove godine.

Tisak je u je u prednosti jer neradne nedjelje u trgovinama mu samo pogoduju, a mišljenja sam da recesija ne smije imati veći imapkt na funkcioniranje tvrtke. Također je važan faktor, keš koji ulazi Tiskove blagajne, tj. trenutna naplata izdane robe.
U svakom slučaju dobar pik u ova turobna vremena.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 327.310 13,71 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 13.191 0,55 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 6.256 0,26 Skrb. račun
6. FILIPOVIĆ MARIJAN 6.095 0,26 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.489 0,15 Skrb. račun
8. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 2.500 0,10 Osnovni račun
9. MAKART I MAKART 1.696 0,07 Osnovni račun
10. CVETOJEVIĆ SAŠA 1.672 0,07 Osnovni račun
Ukupno: 95,17

Središnja depozitarna agencija d.d.© 1997-2009 | Pravne napomene

Vlad kad će tisak na 250 (200) kn???? [pray]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Pojavila se danas na ZSE veća misterija nego postanak prostor-vremenskog kontinuuma, a glasi: Tko je danas pobogu, i zašto, udario po bidu 500kom dionice TISK-R-A skroz do 311,25!?!? Zadnja cijena 350,00[shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Može li mi netko reči, jer očigledno se ne radi o istim profilima ulagača, kako to da na forumima nekih dionica dnevno bude i po 100 komentara, a ovdje 1 u nekoliko dana?
Jesu li ulagači različiti npr. u ATPL, a drugi u TISK?
Je li možda u prvoj više "naroda" a u drugoj više "bijelih ovratnika (a crnih duša)"?
Jesu li iz druge pobjegli mali?
Prije sam pratio strukturu i broj dioničara, najveći broj novopridošlih je bio u vrijeme najviših cijena, i kad su top menadžeri prodavali svoje udjele (kad je Vlada reklamirala dioničarstvo).
Zatim, strmoglavljenjem cijena opadao je i broj dioničara, možda ne u očekivanom broju, jer ih ima dosta poput mene koji i uz 55% minusa ne ispuštaju svoje vrijedonosnice iz ruku.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

ha frende gdje je puno "pametnih" bježi to ti je moj savjet

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


ha frende gdje je puno "pametnih" bježi to ti je moj savjet

Da baš slučajno na ovoj cjeni trenutno stoji ovolika količina.baš se pitam zašto, tko li je samo to..Zašto baš na ovoj cjeni 364,99? Sve se trži danas samo tisak ne…

Ajde ljudi ne budite blesavi…

Ali uvijek postoji alternativa postavite se ispred da vidimo koliko će trajati…

lijepi pozdrav!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Može li mi netko reči, jer očigledno se ne radi o istim profilima ulagača, kako to da na forumima nekih dionica dnevno bude i po 100 komentara, a ovdje 1 u nekoliko dana?
Jesu li ulagači različiti npr. u ATPL, a drugi u TISK?
Je li možda u prvoj više "naroda" a u drugoj više "bijelih ovratnika (a crnih duša)"?
Jesu li iz druge pobjegli mali?
Prije sam pratio strukturu i broj dioničara, najveći broj novopridošlih je bio u vrijeme najviših cijena, i kad su top menadžeri prodavali svoje udjele (kad je Vlada reklamirala dioničarstvo).
Zatim, strmoglavljenjem cijena opadao je i broj dioničara, možda ne u očekivanom broju, jer ih ima dosta poput mene koji i uz 55% minusa ne ispuštaju svoje vrijedonosnice iz ruku.

Ima puno razloga:

– veći free float,
– volatilnost
– otvorenost prema javnosti/dioničarima
– jasno poslovanje
– poslovanje vezano uz svjetski biznis
– obilje vijesti

Svega toga na tisku nema.

Malo nam je likvidnost u banani…

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO



Može li mi netko reči, jer očigledno se ne radi o istim profilima ulagača, kako to da na forumima nekih dionica dnevno bude i po 100 komentara, a ovdje 1 u nekoliko dana?
Jesu li ulagači različiti npr. u ATPL, a drugi u TISK?
Je li možda u prvoj više "naroda" a u drugoj više "bijelih ovratnika (a crnih duša)"?
Jesu li iz druge pobjegli mali?
Prije sam pratio strukturu i broj dioničara, najveći broj novopridošlih je bio u vrijeme najviših cijena, i kad su top menadžeri prodavali svoje udjele (kad je Vlada reklamirala dioničarstvo).
Zatim, strmoglavljenjem cijena opadao je i broj dioničara, možda ne u očekivanom broju, jer ih ima dosta poput mene koji i uz 55% minusa ne ispuštaju svoje vrijedonosnice iz ruku.

Ima puno razloga:

– veći free float,
– volatilnost
– otvorenost prema javnosti/dioničarima
– jasno poslovanje
– poslovanje vezano uz svjetski biznis
– obilje vijesti

Svega toga na tisku nema.
[/quote]

Eto, čovjek vam je fino nabrojao karakteristike dionice od koje treba bježati glavom bez obzira. U Tisku toga nema i hvala bogu da nema. Već sam napisao da očekujem daljnju stagnaciju ove dionice, volatilnost kroz neko vrijeme, a na kraju krize ću se potruditi da još kupim. Hoće li kraj krize doći za 5 mjeseci ili za 3 godine, vrijeme će pokazati. Srećom, vidi se da je dionica u solidno čvrstim rukama preuzeta od bijelih ovratnika u crnim odijelima a oni ne vole da cijena pada. Po meni niti neće dopustiti ponavljanje all time low-a. Uvjeren sam da neće.

...povijest se ponavlja...



Ima puno razloga:

– veći free float,
– volatilnost
– otvorenost prema javnosti/dioničarima
– jasno poslovanje
– poslovanje vezano uz svjetski biznis
– obilje vijesti

Svega toga na tisku nema.

Eto, čovjek vam je fino nabrojao karakteristike dionice od koje treba bježati glavom bez obzira. U Tisku toga nema i hvala bogu da nema. Već sam napisao da očekujem daljnju stagnaciju ove dionice, volatilnost kroz neko vrijeme, a na kraju krize ću se potruditi da još kupim. Hoće li kraj krize doći za 5 mjeseci ili za 3 godine, vrijeme će pokazati. Srećom, vidi se da je dionica u solidno čvrstim rukama preuzeta od bijelih ovratnika u crnim odijelima a oni ne vole da cijena pada. Po meni niti neće dopustiti ponavljanje all time low-a. Uvjeren sam da neće.
[/quote]
Veći free float nije nužno negativna činjenica, jer na taj način smo oslobođeni od šepkulacija većinskog vlasnika, prelijevanja novca ovisno o potrebi nekog od poduzeća iz korporacije.
Volatilnost opet znači da dionica reagira na okolinu, sustav je životan, podložan kako pozitivnim tako i negativnim utjecajima okoline.
Otvorenost prema javnosti i dioničarima nikako nije na strani TISK-R-A, baš suprotno, takvu "otvorenost" bi trebalo zakonski zabraniti.
Poslovanje vezano uz svjetski biznis ima prednost nad našom dogovornom ekonomijom.
Obilje vijesti je bolje od "vijesti" tipa: Tisak će ići na prodaju jer Todoriću treba novac, ….
Nemam interesa za navođenje ni za pro ni za kontra, jer imam obje dionice, podjednako uspješno (oko -4%), zadržat ću ih, i u prilici dokupiti još.
No, radi stabilnosti ulaganja i otpora namještaljkama mislim da je bolje kad ovako razmjenjujemo mišljenja, informacije i sl.
Dakle, navijam za stanje dionice u skladu s realnim pokazateljima, a ne prema kvazi prognozama i analizama našim eminentnih burzovnih stručnjaka, dvadesetogodišnjaka, što su struku stekli na ubrzanom večernjem tečaju.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

New Report

Close