TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@gp64

Ma samo sam htio upozoriti da pisati o bankrotu države u ovom trenutku zvuči kao jeftino plašenje stoke sitnog zuba. I naveo argument zašto mislim da do toga neće doći. A isto tako sam mogao pisati i o deviznim rezervama HNB-a, i o procijenjnoj vrijednosti npr. "Hrvatskih šuma" i svem ostalom obiteljskom srebru kojog država može prodati prije nego dođe u šansu da propadane. Samo sam htio pokazati da je vrlo tendenciozno pisati o propasti države kad je to vrlo malo vjerojatno. Sa ostalim djelom Janovog pisanja se slažem. Ali sa propasti države NE. A ovo za istu branšu; mislio sam puno šire na trgovinu i distribuciju općenito u RH, a ako tako gledamo imam dionica ATGR-e i Konzuma.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



@gp64

Ma samo sam htio upozoriti da pisati o bankrotu države u ovom trenutku zvuči kao jeftino plašenje stoke sitnog zuba. I naveo argument zašto mislim da do toga neće doći. A isto tako sam mogao pisati i o deviznim rezervama HNB-a, i o procijenjnoj vrijednosti npr. "Hrvatskih šuma" i svem ostalom obiteljskom srebru kojog država može prodati prije nego dođe u šansu da propadane. Samo sam htio pokazati da je vrlo tendenciozno pisati o propasti države kad je to vrlo malo vjerojatno. Sa ostalim djelom Janovog pisanja se slažem. Ali sa propasti države NE. A ovo za istu branšu; mislio sam puno šire na trgovinu i distribuciju općenito u RH, a ako tako gledamo imam dionica ATGR-e i Konzuma.


Za ATGR u redu ako si sada kupovao,ali KNZUM koma od sektora a posebno od dionice,omjer aktive i obveza veći od 80%, to će netko prije ili kasnije morati platiti,amen

strvinar


Ova dionica mi je prva na piku, al neka je drhtave rucice spuste ispod 100 jer poznavajuci mentalitet hrvatske ovce to uopce nije upitno.

A da malo pogledaš dugove,koliko bi tada vrijedio Todin div?

strvinar

@Zvrc

ma, sve ok…svi smo u istim g….uostalom, sve je governor gore rekao.



Ova dionica mi je prva na piku, al neka je drhtave rucice spuste ispod 100 jer poznavajuci mentalitet hrvatske ovce to uopce nije upitno.

A da malo pogledaš dugove,koliko bi tada vrijedio Todin div?

[/quote]

Koje dugove?? Tisak ima omjer ukupnog duga i glavnice od 60%. IGH primjerice ima 240%.
Da se nisi zabunio? Ajd pogledaj još jednom pa se vrati.

I'LL BE BACK




Ova dionica mi je prva na piku, al neka je drhtave rucice spuste ispod 100 jer poznavajuci mentalitet hrvatske ovce to uopce nije upitno.

A da malo pogledaš dugove,koliko bi tada vrijedio Todin div?

[/quote]

Koje dugove?? Tisak ima omjer ukupnog duga i glavnice od 60%, odnosno odnos duga i aktive od 37%, . IGH primjerice ima 240%(dug/glavnica).
Da se nisi zabunio? Ajd pogledaj još jednom pa se vrati.

I'LL BE BACK





Ova dionica mi je prva na piku, al neka je drhtave rucice spuste ispod 100 jer poznavajuci mentalitet hrvatske ovce to uopce nije upitno.

A da malo pogledaš dugove,koliko bi tada vrijedio Todin div?

[/quote]

Koje dugove?? Tisak ima omjer ukupnog duga i glavnice od 60%, odnosno odnos duga i aktive od 37%, . IGH primjerice ima 240%(dug/glavnica).
Da se nisi zabunio? Ajd pogledaj još jednom pa se vrati.

[/quote]
A da ti malo razmisliš što je pjesnik htio reći?
Tko je tu većinski vlasnik?što je sa gimnastikom u povezanim društvima?nije li Konzum plutajuća mina?Vidjet će se sposobnost vladanja imperijom uskoro.amen

strvinar


A da ti malo razmisliš što je pjesnik htio reći?
Tko je tu većinski vlasnik?što je sa gimnastikom u povezanim društvima?nije li Konzum plutajuća mina?Vidjet će se sposobnost vladanja imperijom uskoro.amen

Nisam ti ja baš ljubitelj poezije.

Konzum je plutajuća mina u glavama ljubomornih već 10 godina i nikako da se dogodi taj famozni krah. Ajde molim te, slušam istu priću već 10 godina. Kako to da je Konzum još uvijek jedna od najskupljih dionica na burzi, 2,5 puta skuplja od Tiska i 8 puta zaduženija? Drž se ti Francka i tamo propovjedaj, uz najljepše želje [bye]

I'LL BE BACK



Problem je kaj u tisku negdje curi.Prošle godine 330 mil eur prometa i 25 mil eur dobiti.Ove godine do 6mj 157 mil eur prometa i 1,2 mil eur dobiti pad od 88%.

Prošle godine većina dobiti je bila zbog velikih izvanrednih prihoda a ne iz redovnog poslovanja. Taj je prihod ove godine izostao, što je normalno, a rashodi se se povećali zbog investicijskog ciklusa. Što sve skupa rezultira brutalnim padom dobiti vs prošla godina. I to je sve OK i ništa neočekivano.
[/quote]
rashod se ne može povećati zbog investicija.
osim za iznos kamata na kredit (ako se investicija financira kreditom).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Koje dugove?? Tisak ima omjer ukupnog duga i glavnice od 60%, odnosno odnos duga i aktive od 37%, . IGH primjerice ima 240%(dug/glavnica).
Da se nisi zabunio? Ajd pogledaj još jednom pa se vrati.

Ne može se uspoređivati Tisak i IGH, barem ne po obvezama. IGH se bavi uglavnom kapitalnim projektima za koje, naravno, nema sredstva da bi ih sam financirao (kapitalno intezivna industrija). Njegove obveze uglavnom su kratkoročne financijske i obveze prema dobavljačima koje se anuliraju završetkom pojedinog projekta. Protustavka ovih obveza nalazi se u aktivi u potraživanjima i zalihama.

Kod Tiska je druga priča. Obveze se uglavnom odnose na obveze prema dobavljačima, a protustavka u aktivi su potraživanja od kupaca i zalihe.

Kod Tiska je problem u tome što oni ne mogu i ne znaju koristiti financijsku polugu. Oni ne ulažu u kapitalne objekte (kao recimo Konzum) za koje bi se morali dugoročno zaduživati.

Premala zaduženost ne znači uvijek financijsku snagu, ona u večini slučajeva znači nedostatak ideja uprave. Ako ti znaš u što bi Tisak mogao uložiti ,recimo 500M kn, prenesi to upravi. Siguran sam da bi te uprava rado saslušala. [smiley]

Nije to samo njihov problem… Eto cujem da adris muku muci kuda ce sa lovom…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Mogli bi u dionice, priča mi susjed da se na tome okreću veliki novci [lol] [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close