TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dokupljujte i čekajte 2011 da prodate za 500% više

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

nije problem prodaja, pa to je sve sića, I te stotice koje vidite, to je sve sića. Nego nema kupnje… Neće nitko da kupuje i amen. Neće ekipa da peće prste više, a svi u cashu. Svi čekaju potvrdu trenda i sigurnost neku.

I'LL BE BACK

[/quote]
Oprosti što se ovako izražavam,ali takvo razmišljanje je i razje…..našu burzu.
Relativno sam novi na burzi (cca.1 god),ali dovoljno dugo da shvatim šta se dešava !
Kriv nam je Sanader,Samodol,Hanfa,Oif,mirovnjaci ….
Ma sami smo najveći krivci za ovu situaciju !
Mogu sve dionice po 8 kuna ,ako ima dovoljno ludih da ih davaju po tim cjenama.
Iza kiše dolazi sunce !
Ne može ni ovo vječno trajat .
Pozdrav
[/quote]

Poštovani kolega!

Imate prav, za ovakav razmišlanje.

Ako bi u Hrvatski imali ljude na položaju (managere, političare, one u Hanfi, mirovinace, fond managere i još ostale), koji bi malo razmišljali, onda bi branili spodnje tehničke rezine dionic na ZSE (NPR. p/e JE 20). Na ovakav način ne bi došlo do preuzimanja tvrtk, koji se trenutno kupujejo na razprodaji. To se je ljepo vidjelo kod INA, pa čemo morda vidjet kod Montcogim plinara, i još bi jih mogao nabrojiti.

Na slide-u broj 27 od 32 (naslov: Če se bo trend tujih prevzemov na področju vzhodne Evrope preslikal na jugovzhodno Evropo, bo le-ta v petih letih razprodana.) se ljepo može vidjet kako čejo političari propagirati tzv. RAZPRODAJE u JV Evropi. Ovakve razprodaje državne imovine čejo trajati do 2011 ili 2012, kada Hrvatska ide u EU. Jako cijeno čete platiti za ulazak u deželo Euro teritorija. A na kraju nečete imati praktično ništa, jer če sve da bude u tujim rukama. U HR, če tako ostati samo radna snaga, koja bude mogla šutjeti i raditi, a vodenje i posledično djelenje dobitka tvrtke če biti u rukama tujcev.

Jedino se može ljepo vidjeti kako razmišlja management u Tisku, koji svoje poslovno mrežo širi ne samo u svoji državi /gdje imajo večinski tržni delež), nego i u inozemstvu (Crna Gora). Pa počeli su sa novim businessom, koji predstavlja tzv. TRŽNO NIŠO (storitve koji nekad radila Pošta).

Ljepo možete vidjeti kako je takvo razmišlanje postalo uspešni model u SLOVENIJI. Kod nas nečete praktično dobiti dionice koja parameter P/E nema manje od 20 (pustimo ova trenutna vremjena, koja su po cjelom svijetu slaba). Tako je bilo razmišlanje svih u državi (od političarov do fond managerov), koji su pokazali da se možemo sami oporavati i napraviti gospodarstvo stabilno.
Kod dokaz svemu što pričam, mogu kazati na slabo izkustvo o preuzimanju LEKA sa strane NOVARTISA koja je nekad bila. Slovenija je sa ovako potezo tako izgubila nacionalni ponos i velikog gospodarskog diva.

Pozdrav, Jan.

Tisak danas ne pada, znači li to da je završio sa padom ili je ovo samo kratki predah? Zbunjuje me slaba potpora na kupnji. Nekakva slaba brana je tek na 260.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Sama histerija na TK dovela nas je na ovu sramotnu razinu. Tisak kao retail monopolist, sa izvanredno razgranatom mrežem, jedna je od tvrtki, koju za razliku od večine u RH, kriza će malo ili nimalo pogoditi. U ovim trenucima, na sreću mali broj, imamo "kolateralne žrtve" navedene histerije, spremnih na prodaju po ovoj cijeni. Prisječam se Todorićevog preuzimanja na 460 kn, još mi u ušima zvoni konstatacija izrečena u jednoj emisiji Latinice: " …Miroslav Kutle, iskoristio je kupovinu Tiska, "tvornice novaca" da iz iste isisa vrijednost od 200-tinjak mil. DEM…"


Sama histerija na TK dovela nas je na ovu sramotnu razinu. Tisak kao retail monopolist, sa izvanredno razgranatom mrežem, jedna je od tvrtki, koju za razliku od večine u RH, kriza će malo ili nimalo pogoditi. U ovim trenucima, na sreću mali broj, imamo "kolateralne žrtve" navedene histerije, spremnih na prodaju po ovoj cijeni. Prisječam se Todorićevog preuzimanja na 460 kn, još mi u ušima zvoni konstatacija izrečena u jednoj emisiji Latinice: " …Miroslav Kutle, iskoristio je kupovinu Tiska, "tvornice novaca" da iz iste isisa vrijednost od 200-tinjak mil. DEM…"

Danas ga kupujem po ovoj cijeni pa makar bankrotira !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrav

Da je i meni ostalo love išao bi i ja u kuping, ali ovako samo gledam i plačem..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Zanimiva cijena na Tisku.

Pitam se sljedeče:
Kakva bude cijena kad pride opet negativna energija na sve burze?
Prava RECESIJA (i sa njo sve slabe stvari) nije još počela, tako da još nismo vidjeli dno.

Tada čemo možda kupovati po 150 KN ili manje.


Zanimiva cijena na Tisku.

Pitam se sljedeče:
Kakva bude cijena kad pride opet negativna energija na sve burze?
Prava RECESIJA (i sa njo sve slabe stvari) nije još počela, tako da još nismo vidjeli dno.

Tada čemo možda kupovati po 150 KN ili manje.

Iako je ovakav scenarij prije godinu dana zvučao potpuno nestvarno bojim se da smo sve bliže tome. Strah me i pomisliti gdje je dno. Kako za Tisak tako i za Crobex. Ipak nadam se da će se stvari okrenuti i da će biti bolje. Samo da ne bude još puno gore prije nego opet bude bolje… Više ne pomaže ni što je u sastavu Agrokora (izgleda kao da je to trenutno dodatno breme, a ne veliki plus kako za ostale članice Agrokora tako i za Tisak), ni što je vodeći i najjači na tržištu, ni što se investira u razvoj…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Definitivno nije prednost biti u Agrokoru u zadnje vrijeme.

nemojte baš pretjerivati. cijena ne može pasti ispod nule…ima puno dobrih vijesti ali nema smisla iznositi ih prije kraja krize.

...povijest se ponavlja...

Problem je kaj u tisku negdje curi.Prošle godine 330 mil eur prometa i 25 mil eur dobiti.Ove godine do 6mj 157 mil eur prometa i 1,2 mil eur dobiti pad od 88%.

New Report

Close