TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Delboy, insider po kolko ih imate ak nije tajna?
ja oko 900 da se nebi reklo da nisam prvi reko

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Pred 2 dana bio svima skup na 300 danas na 400 nije.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Niko ne komentira izvješće

U ovom trenutku izvješće je ionako malo bitno(bilo ono dobro ili loše),kad imamo igrače koji dirigiraju sa vrijednošću(cijenom) ove dionice. [embarass]

lasciate ogni speranza voi ch'entrate (ostavite nadu svi vi koji ulazite)

Čak su i prikazali solidnu kvartalnu dobit. Očekivao sam nešto veću stopu rasta prihoda od prikazanih 7% ytd ali i prema usporedbi kvartala, ali od toga rast maloprodaje izvrsnih 15%.
Povećanje rashoda očekivano (veliko).

Za mene je u skladu s očekivanjima.

I'LL BE BACK


Čak su i prikazali solidnu kvartalnu dobit. Očekivao sam nešto veću stopu rasta prihoda od prikazanih 7% ytd ali i prema usporedbi kvartala, ali od toga rast maloprodaje izvrsnih 15%.
Povećanje rashoda očekivano (veliko).

Za mene je u skladu s očekivanjima.


…a cijena nizbrdo. [bye]

lasciate ogni speranza voi ch'entrate (ostavite nadu svi vi koji ulazite)

mislim da kad instant investiteori vidje kakova je pe i ostali njima bitni podatki za tisak
u ponedijeljak poslje dana mrtvih bit ce mrtivh i na ovioj deonici

a mozda sam ja u krivu

a mohzda i nisam

al pe po ovoj cijeni od 360 kuna ne izgleda bas impresijomirajuće

Postanite Eu-robovi


mislim da kad instant investiteori vidje kakova je pe i ostali njima bitni podatki za tisak
u ponedijeljak poslje dana mrtvih bit ce mrtivh i na ovioj deonici

a mozda sam ja u krivu

a mohzda i nisam

al pe po ovoj cijeni od 360 kuna ne izgleda bas impresijomirajuće

Možda si ti nešto pomiješao ili ne znaš računati. A možda si ovo mislio napisati na nekoj drugoj temi jer ovdje je p/e vrlo vrlo povoljan. A kad već pišeš bisere, pročitaj napomene u izvješću da shvatiš neke stvari, čak i da p/e poraste preko nekih razumnih okvira…Osim toga, ovdjeu ovoj dionici više nema onih koji ne shvaćaju neke stvari. Davno su otjerani od igrača iz top 20….

...povijest se ponavlja...

Višestruko smanjenje dobiti Tiska

ZAGREB, 3. studenog 2008. (Hina) – Tisak je u prvih devet mjeseci ove godine ostvario dobit u iznosu 14,89 milijuna kuna, višestruko manju u odnosu na 134,6 milijuna kuna iz istog razdoblja prošle godine, pokazuju podaci iz financijskog izvješća tvrtke dostavljenog Zagrebačkoj burzi.

U komentaru poslovnih rezultata navodi se da je u prvih devet mjeseci ukupan promet u porastu za 7 posto, promet maloprodaje za 15 posto, a tvrtka je pokrenula veliki investicijski ciklus modernizacije i informatizacije poslovnih procesa te je u fazi organizacijskog i poslovnog restrukturiranja.

Ukupni prihodi Tiska u prvih devet mjeseci iznosili su 1,83 milijardi kuna i povećani su prema istom razdoblju lani za svega 1,3 posto.

U ukupnim prihodima glavninu čine prihodi od prodaje na domaćem tržištu, koji su povećani za 7 posto, na 1,82 milijarde kuna, dok su prihodi s inozemnih tržišta, koji čine zanemarivi dio ukupnih prihoda, porasli za 14,2 posto, na 595.000 kuna.

No, financijski prihodi, koji su u prvih devet mjeseci prošle godine iznosili 17,8 milijuna kuna, ove su godine pali na 6,6 milijuna kuna, dok su izvanredni prihodi s lanjskih 95,5 milijuna kuna smanjeni na 11,8 milijuna kuna.

Ukupni rashodi, u iznosu od 1,81 milijardi kuna, istodobno bilježe rast od 8,2 posto, dok su materijalni troškovi i troškovi prodane robe porasli 6,3 posto te s iznosom od 1,47 milijardi kuna čine najveći dio troškova Tiska.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ne znam, meni ovo izvješće je razočaravajuće. Ne toliko zbog manje dobiti, već zbog slabog porasta prihoda. Usprkos stopi inflacije od 6%, porastu cijena novina u prosjeku 16% (i paralelno porasta rabata prema izdavačima), novim kasama koji bi trebale spriječiti "prodaju za vlastiti džep", medijskoj kampanji i Tisak-mediji, poerast iznosi samo 7%. U maloprodaji 15%. E sad, što se događa s veleprodajom? Prenosi se na velpro?


Ne znam, meni ovo izvješće je razočaravajuće. Ne toliko zbog manje dobiti, već zbog slabog porasta prihoda. Usprkos stopi inflacije od 6%, porastu cijena novina u prosjeku 16% (i paralelno porasta rabata prema izdavačima), novim kasama koji bi trebale spriječiti "prodaju za vlastiti džep", medijskoj kampanji i Tisak-mediji, poerast iznosi samo 7%. U maloprodaji 15%. E sad, što se događa s veleprodajom? Prenosi se na velpro?

Ti bi sve preko noći, jel tako? Pa kase su uvedene u sve kioske tek prije mjesec dana. Medijska kampanja počela je prije mjesec dana, a tisak-media je počela tek prije ljeta a ljudima , naročito našim, treba puno vremena da prihvate nove trgovine bez tradicije. Ništa se ne prenosi na velpro. A porast cijena novina također se ne može vidjeti u izvješću za 3 kvartal jer su tek nedavno poskupjele. Dakle, sve što ti očekuješ tek treba uslijediti i stoga je izvješće iznenađujuće dobro. Iduće isto ne očekujem da će biti bolje jer vidim da kupuju nove lijepe kioske i postavljaju ih sustavno po cijelom ZGB-u, a i šire. Tako da ćeš se s očekivanjima morati strpiti. Dugoročno, fenomenalni izgledi, kratkoročno – ciklus modernizacije je u tijeku i zbog toga će izvješća patiti. Glavno je to da su kreditno vrlo malo zaduženi , a cijena nafte pada, što im je bitna stavka zbog kombija i zbog povećanja cijena novina, koje, uvjeren sam, neće pojeftiniti kad pojeftini nafta. Dakle, bit će povećanja profita u neko dogledno doba…Strpljivo ovdje…

...povijest se ponavlja...

– naročito našim, treba puno vremena da prihvate nove trgovine bez tradicije. –
daj molim te, čekamo ko zapete puške kad će neki novi šoping centar.
također sam razočaran prihodima, dobit trenutno nebitna.

New Report

Close