TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako danas nestaju nalozi sa kupnje. Prvo je bio nalog sa 300 kom. pa dva po 100kom.(na 537,538) a sada se maknuo jedan sa 100 kom. na 512kn. Slobodno lupite po asku

Taj od tristo je odustao i lupio po asku, ako nisi pratio. A ova dva od sto su se tu postavila kada se skužilo da je sa druge strane skriveni od 200 komada. I tako iz dana u dan. Srećom, danas nije bilo nekog opaljivanja po bidu (prosto se čudim), pa i TISK danas izgleda malo bolje.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ovo i ovdje može biti vrlo interesantno…

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3174768/index.do

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?

Hanfa odlučila podići burzu

"Izmjene Pravilnika o dodatnim kriterijima ulaganja i investicijskim ograničenjima mirovinskih fondova odnose se na pravo mirovinskih fondova da ulažu i u dionice koje u slobodnoj prodaji imaju manje od 10 posto izdanja, ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj prodaji veća od 100 milijuna kuna. Do sada se to ograničenje odnosilo na dionice koje u slobodnoj prodaji imaju manje od 20 posto izdanja, ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj prodaji bila veća od 200 milijuna kuna.
"

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=88A45928-17DC-4EB4-8C6E-BE46E7DD6A67&ref=newsletter

Pa evo već dva dana nitko ništa ne piše, pa sam se pobojao da ste svi već izašli iz Tiska. Da utješm one koji su još unutra, i sam sam unutra i to od jučer do grla. Malo treba biti hrabar, i ne utopiti se. A onima koji su izašli iz Tiska puno sreće. Trebat će im, jer izgleda da im pameti nema viška.

svi smo mi još unutra samo dok ide dobro ne pričamo previše da ne ureknemo trend

Hogar vozi Volvo


Pa evo već dva dana nitko ništa ne piše, pa sam se pobojao da ste svi već izašli iz Tiska. Da utješm one koji su još unutra, i sam sam unutra i to od jučer do grla. Malo treba biti hrabar, i ne utopiti se. A onima koji su izašli iz Tiska puno sreće. Trebat će im, jer izgleda da im pameti nema viška.

Tako je kolega i ja sam jučer išao u dokup po 5xx i mislim da je cijena na ovim razinama vrlo povoljna, s obzirom da smo do prije par mjeseci bili na preko 1000kn!

a u Europi pjeva Seve: raste trava zelena +1 do +4%

Hogar vozi Volvo

Bez zalijetanja.
Prije dvije godine, Tisak je bio na 4xx i nitko nije vikao "kupi". Zatim je skočio na 15xx i odjednom se počelo vikat "kupi". Na temelju čega? Zašto bi se sad vraćao na 1xxx?

Isplaćuju li se dividende od 100 kn po dionici?


Bez zalijetanja.
Prije dvije godine, Tisak je bio na 4xx i nitko nije vikao "kupi". Zatim je skočio na 15xx i odjednom se počelo vikat "kupi". Na temelju čega? Zašto bi se sad vraćao na 1xxx?

Isplaćuju li se dividende od 100 kn po dionici?

Prijatelju, ne znam ima li smisla uopće komentirati tvoj post.

1) Prije dvije godine, prije ulaska Agrokora, tiska je zbog korupcija, muljaža i curenja novca bio gotovo pred bankrotom, a kako si naveo tada se trgovalo po cijeni od 4xx kn

2) 2007 Agrokor ulazi u tisak i kupuje po 432,56 kn, te ulaže dodtani kapital u restruktuiranje i informatizaciju.
Vaš link

3) Prošlu godinu završavaju sa 500% dobiti, kada je tisak dostigao 15xx kn.
Vaš link

4) Agrokor i dalje ulaže u nove usluge te u daljnju informatizaciju …

Pa sad ti zaključi da li je vrijednost tisaka ista kao prije dvije godine…

Prijatelju, ne znam ima li smisla uopće komentirati tvoj post.

1) Prije dvije godine, prije ulaska Agrokora, tiska je zbog korupcija, muljaža i curenja novca bio gotovo pred bankrotom, a kako si naveo tada se trgovalo po cijeni od 4xx kn

2) 2007 Agrokor ulazi u tisak i kupuje po 432,56 kn, te ulaže dodtani kapital u restruktuiranje i informatizaciju.
Vaš link

3) Prošlu godinu završavaju sa 500% dobiti, kada je tisak dostigao 15xx kn.
Vaš link

4) Agrokor i dalje ulaže u nove usluge te u daljnju informatizaciju …

Pa sad ti zaključi da li je vrijednost tisaka ista kao prije dvije godine…

1) To nije istina. Tisak je prije dvije godine poslovao jako dobro. Zato sam tada i kupovao dionice. Imali su zaostalog duga iz doba Kutle, ali bilo je očito da idu u dobrom smjeru. Nije bilo razloga da se ne kupi dionica, krize nije bilo na pomolu…
Radilo se na informatizaciji itekako.

2) Na tvom linku se vidi da Agrokor ulazi, ali nisi naveo link gdje piše da ulaže. Sa ulaskom Agrokora i izlaskom Adrisa, u Adris odlazi jedan vrlo kompetentni mladi manager, dio tima koji nosi velik dio zasluga za Tiskov uzlet. Nisam siguran

3) 500% više dobiti, ali tek 20% više prihoda, uz povećanje rashoda od 13%. Ej!!! Što to znači? Očito da nije ništa bitno promijenjeno, samo su se dugova riješili. Porasli su 7%, zato sam i bio sretan kad sam dionice prodao za 20% više (precijenio sam hrvatske ulagače)

4) Vidim samo ulaganje u marketing. Ne vidim kad će u budućnosti opet imat dobit od 500%.

Uvijek ima smisla komentirati. Možda sam ja u zabludi… ali opet, možda i nisam.

3) Da me ne bi netko hvatao za onih 7%, to sam bubnuo… Naravno da povećanje prihoda od 20% i rashoda od 13% ne znači je rast firme 7%. Treba vidjeti kolika je razlika u apsolutnom iznosu, što je preneseno iz prošle godine itd.

U svakom slučaju bitnije su ove brojke 20% i 13%, nego ona od 500%. Pogotovo u slučaju Tiska nakon što je preuzet.

Todorić je kemičar koji je na RUBU AMBISA!!!!
Nažalost Tisku neće donjeti ništa dobro!
Samo IZVLAČENJE KEŠ NOVACA koji mu je neophodan da ŽIVOTARI!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close