TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


volim kad na ovoj temi raspravljate o svjetskoj krizi i slomu, a kad je već tako onda je red da i napišete da retail-dionice (u koju grupu spada tisak) dobro posluju u svako doba i stoga su one jedine porasle u S&P 500 indexu ovih dana za 0,5%, dok su sve ostale padale po 4%. Dakle, tisak je , ako pada zbog krize, trebao rasti. A vidjet ćete što će biti s tiskom. On je, dok se vi bavite pitanjem ući po 500 ili 505 kuna, toliko ojačao da ne možete zamisliti. Neću ga više hvaliti jer ne želim ovakve neznalice u dionici. Zato, da, imate pravo…svijet će uskoro propasti pa prodajte sve što imate – trebat će vam u zagrobnom životu.

slažem se!
ova svjetska kriza donosi bombastične naslove u novinama što podiže prodaju a time i promet Tiska, a zbog inflacije i kako preživit ljudi sve više puše cigarete zbog nervoze, također rast prometa Tiska – ipak su to dva najprodavanija artikla.

U biti, uvijek kad su krize, u svijetu ili domaće, Tisak dionica je najbolje mjesto! [lol]


temeljeno na čemu?

temeljno da metodi bacanju koscica koju kolega vorda prakticira. smijesni su mi ti postovi tipa moje je tata jaci od tvojeg.
TISK je definitivno jeftin i sve sto se skupi ispod 700 kn je odlican ulaz.

a anthony vam je napisao kako se izgledati razvoj događaja na ovoj dionici idući tjedan…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.



temeljeno na čemu?

temeljno da metodi bacanju koscica koju kolega vorda prakticira. smijesni su mi ti postovi tipa moje je tata jaci od tvojeg.
TISK je definitivno jeftin i sve sto se skupi ispod 700 kn je odlican ulaz.

a anthony vam je napisao kako se izgledati razvoj događaja na ovoj dionici idući tjedan…
[/quote]

sve ispod 1400 sale jer nemojmo zaboraviti da su gotovo svi članovi uprave kupovali u razdoblju od 1100-1500 kuna…ako je njima dobro, nama će biti još bolje. valjda oni bolje znaju, a i ako ne znaju, barem će se potruditi da opravdaju te cijene. ovdje se treba prikupljati sve što se može financijski podnijeti a onda treba pričekati par godina da stroj odradi svoje. Ja ću držati oko 5 godina.

...povijest se ponavlja...

ma nemoj pet godina [cool]
dugooo je to za čekat [lol]


ma nemoj pet godina [cool]
dugooo je to za čekat [lol]

ti možeš odmah sutra prodati što se mene tiče. ja ispod 5000 ne dajem. a 5 godina mi se čini dovoljan broj godina da se to ostvari. naravno, sve ove promjene utjecat će na to. zato i postoji razlika između ljudi – nekom je dovoljno 50%, a nekome 500%. ja radije čekam i dobijem puno više jer ne vidim razloga da uopće prodajem ovu dionicu, čak i za 5 godina.

...povijest se ponavlja...



temeljeno na čemu?

temeljno da metodi bacanju koscica koju kolega vorda prakticira. smijesni su mi ti postovi tipa moje je tata jaci od tvojeg.
TISK je definitivno jeftin i sve sto se skupi ispod 700 kn je odlican ulaz.

a anthony vam je napisao kako se izgledati razvoj događaja na ovoj dionici idući tjedan…
[/quote]

Vorda uvijek svoje procjene temelji na fundamentima za razliku od nekih (Delboy) koji procjene temelje na grahu i sličnim glupostima.

Ne mogu vjerovati da prozivate mene da elaboriram zbog čega će cijena pasti (pa makar i 1%), a ne tražite od Delboya da elaborira zbog čega će cijena otići na 5000 kn. [shocked] [shocked] [shocked]

sad se ekipa napucala s tiskom pa ajmo priče i pričice…tisak je dobra dionica ali ima 10 puta boljih zato prestanite navlačit ekipu


sad se ekipa napucala s tiskom pa ajmo priče i pričice…tisak je dobra dionica ali ima 10 puta boljih zato prestanite navlačit ekipu

a jeli…? ne bih rekao da ima, ali vrijeme će pokazati. ja sam unutra već dugo. a što se tiče elaborata zašto će na 5000, već sam pisao pa prelistajte. i neće to sutra nego sam rekao za oko 5 godina, a tko me pitao privatno, fino sam mu objasnio…a i puno se toga dogodilo dok ste vi pratili američke indekse… I tu će prestati moje pisanje na ovoj temi za neko vrijeme.

...povijest se ponavlja...



sad se ekipa napucala s tiskom pa ajmo priče i pričice…tisak je dobra dionica ali ima 10 puta boljih zato prestanite navlačit ekipu

a jeli…? ne bih rekao da ima, ali vrijeme će pokazati. ja sam unutra već dugo. a što se tiče elaborata zašto će na 5000, već sam pisao pa prelistajte. i neće to sutra nego sam rekao za oko 5 godina, a tko me pitao privatno, fino sam mu objasnio…a i puno se toga dogodilo dok ste vi pratili američke indekse… I tu će prestati moje pisanje na ovoj temi za neko vrijeme.
[/quote]
svaka čast al nadam se da si spreman čučat u dionici godinu dana dok na drugima možeš zarađivat

Jedno mi na ovim našim forumima nikad nije jasno. Ako netko piše dionica vrijedi ili će vrijediti neki iznos, iz osnovne uvjerljivosti i pristojnosti bi bilo potrebno i da napiše koliko bi u tom slučaju trebala dionica ili tvrka zaraditi, a da u nekom primjerenom razdoblju dobijete povrat na to ulaganje. Formula je jednostavna. Vrijednost jednako je zarada kroz nerizična stopa (obično 10% koliko
iznosi dugoročni povrat na dionice),ili ajde može i nešto viša stopa za naše tržište to mogu razumjeti. Ovdje to jednostavno izgleda broj dionica puta cijena za koju smatrate da dionica vrijedi (550 kuna, 1000 kuna, 1500 ili kako neki kažu za nekoliko godina 5000 kuna). Ajmo staviti ovdje iznos koliko bi za tu cijenu dionice firma trebala zarađivati i da li je to realno. Ja namjerno neću računati jer neću sve raditi sam i ovdje Vam stavljati gotovo. Ali ovakove rasprave kakve se ovdje vode nemaju nikakovog smisla. Jedni kažu ne vrijedi 500 kuna, drugi da će ubrzo vrijediti 5000 kuna, a nitko ne želi nimalo argumentirati. Takove rasprave nemaju ama baš nikakovog smisla.
Iz osnovne isplativosti ulaganja ako platim dionicu 5000 kuna želim znati za koliko će mi se godina investicija isplatiti, odnosno koliko firma treba zarađivati da mi se ta cijena isplati. Stvarno neznam zašto se na te osnove uvijek zaboravi.
I naravno zašto svi stalno pišu i opterećuju se cijenom dionice, pa zar nije važniji iznos zarade ili ulaganje i rast imovine društva, a da li cijena pada, ili je recesija ili nije, manje je važno. Ako su zarade i dalje dobre, a cijena dionice je pala, zar to nije dobro da dokupite po nižoj cijeni?
Špekulacije i izgubljeni investitori izgleda uzimaju sve više maha.

@rovadC

Svaka čast, evo jedna stotka od mene. Earnings are the name of the game. Tisak nije posebno profitabilan ove godine, no vjerujem da će se završetkom investicijskog ciklusa i povećanjem cijena profitabilnost značajno povećati. Pravo je pitanje koliki EPS očekujemo.

Kako danas nestaju nalozi sa kupnje. Prvo je bio nalog sa 300 kom. pa dva po 100kom.(na 537,538) a sada se maknuo jedan sa 100 kom. na 512kn. Slobodno lupite po asku

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

New Report

Close