TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kad se sjetim da smo se smijali poštarima kad su izlazili na 1000 i 1100. [undecid]

Ma ne "ententinis", ja sam dioničar Tiska dvije godine i diokupiti ću kad dođe vrijeme.
To je samo za usporedbu i za nešto naučiti.
Da dodam još, kad već pišem.
Tržišna kapitalizacija im je 16,6 mil. eura, a samo dinica drugih tvrtki u vlasništvu (a što na dug) imaju vrijednosti za 22,6 mil eura (ukupni vlastiti kapital 22,26 mil. eura) između ostalih i 2.800 kom. naše Medike (kupili su je 2007. za 7,3 mil. eura). Mislim da im to i nije bio baš potez, no tko zna.


Imate zanimljivo društvo za usporediti na Ljubljanskoj burzi.
Delo prodaja slično je Tisku (udio distribucije u prihodima 3%). U zadnjih 5-6 godina smanjuje broj zaposlenih s 184 na 141, broj kioska ostao skoro isti (76 + 9 lokala, drže samo dobre pozicije i ne šire mrežu), prihodi također.

Molim te mi sad objasni gdje je tu sličnost sa Tiskom?

Broj kioska 76+9, ok Slovenija jest mala, ali ne bih rekao da su s ovim brojem kioska nacionalni lider. [lol]

"Drže samo dobre pozicije i ne šire mrežu"… Pa Tisak je ušao u potpuno novi segment poslovanja sa Tisak Media-om…Ja i dalje dakle ne vidim paralelu s Tiskom.

Meni se iznesene multiple ćine odlično za firmu koja je stabilna na tržišu bez većih povečavanja prihoda i širenja poslovanja. A Tisak je ovome potpuna suprotnost.

Plus mikroekonomski uvjeti koji vladaju na hrvatskom tržištu i razlikuju nas od Europe, a dakle i Slovenije.
Ne, ja tvrdim da Delo i Tisak nemaju nikakvog zajedničkog nazivnika.

A tvrdim da će i cijena dionice Tiska u budućnosti to dokazati.
A zlonamjerni drukeri ionako neće tada imati obraza priznati da su bili samo to – drukeri.

Show me the Money!

E persuader, persuader, odgovor ti je već napisan iznad.
Primjer sam samo naveo kao činjenicu. Kome je to slično, a kome ne, nek zaključi sam.
Eto ti si zaključio da to nije za usporediti i ok. Sigurno imaš argumenata za to.
Primjer sam mogao staviti i na temu "podcjenjene dionice", jer razmišljam o kupovini "Delo-prodaja", no ovdje mi se činilo zgodnije.
Pozdrav, [wink]

pazi ovog s 212 komada na 725………dabog da ih prodo [angry]

Koje spustanje cijene! A sta je najgore bit ce dovoljno tih 212 kom.posto je kupnja jednostavno preslaba trenutacno. Fali nam barem jedan veci kupac kojeg vec duze vrijeme nema.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

ma neće, izgleda mi očajnićki pokušaj da ulovi neku količinu u zadnji čas, bit će minimalan promet.

mnogo brutalna ova navlakuša.. tu će mnogi gaće na štapu ostaviti.. par igrača kontrolira ff i to može gdje god oni to požele..

voit Ime munaa, Alien


pazi ovog s 212 komada na 725………dabog da ih prodo [angry]

Prodo.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Kolega drago mi je da ste prodali da više ne rušite cijenu krokodilu i ostalima. Ja sam opet ušao na 730-725 prošli tjedan što sam svoje iskrcao još davno na 1400-1500 kn. Pozdrav i hvala.

Možda je netko krivo shvatio.

Prodao je onaj tko je stavio nalog na 720, a to nisam ja. Moj ulaz je ipak puno više i još ću se načekati tok ne dođem do svog targeta. U međuvremenu mislim samo dokupljivati, ukoliko budem imao sredstava.

Moj komentar je bio ironičan, netko je fino opalio iz dva puta po tom nalogu i smazao ga. [thumbsup]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Moj komentar je bio ironičan, netko je fino opalio iz dva puta po tom nalogu i smazao ga. [thumbsup]

kladim se u ledo sladoled kupljen na kiosku da je to neka naštelana transakcija, pa sam to je i prošlo, drugog prometa nije ni bilo.

New Report

Close