TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sa Todom je to tako, malo je u IN, malo OUT. Kada će to njemu odgovarati opet će svi pričati o Konzumu, Tisku, Belju, Ledu, Zvijedi i ništa neće biti skupo. U međuvemenu, kad je OUT, ja dokupljujem.

stvarno je kriza kad tisak ovako tone, a čemu još danas ovakav pad ?? [undecid]

52W H (15.10.2007) 1.694,98
52W L (21.08.2008) 730,02


stvarno je kriza kad tisak ovako tone, a čemu još danas ovakav pad ?? [undecid]

52W H (15.10.2007) 1.694,98
52W L (21.08.2008) 730,02


Slijedeći put kada nešto kažem , pošaljite mi PM pa pitajte zašto to govorim, ali ne, vi rađe mene vrijađete na PM i na forumu, dajete jedinice i mislite da ste svu pamet svijeta pozobali skupa sa delboyom.
Dragi moji, ja se povlačim sa ove teme i sigurno više ništa neću reči ili pisati.
A vi dalje slušajte delboy i biti će Vam odlično.
p.s. još se nisam ukrcao u tisk ali izgleda da ću slijedeći tjedan.
pozz

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


p.s. još se nisam ukrcao u tisk ali izgleda da ću slijedeći tjedan.
pozz

ako nisi korigirao svoj najavljeni ulaz sa 700 kn na niže , ne vjerujem da ćeš čekati idući tjedan, to bi se moglo dogoditi već sutra uz pretpostavku da se ponovi današnji dan….

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

delboy kupuje za svoje novce i ne kurči se s tuđim parama. a pobjeda je vjerojatno neki mali šegrt u nekoj brokerskoj kući koja je dobila nalog nekog malo većeg igrača da druka po forumima za njega da će cijena pasti i tako oni sa par komada uzrokuju pad cijene , muhe se navuku na navlakušu i prodaju, a oni onda sve pokupe. taj mali to zna i sada nam se hvali kako je on, eto, jako pametan i pronicljiv. barem znamo da ispod 700 vjerojatno nećemo kad će taj mali pobjednik kupovati , jer njemu je lako – on vidi naloge i onda kupuje ispred tog velikog igrača. ne shvaća da se u tim krugovima sve to sazna tako da mu budućnost nije blistava. ali barem je likvidnost danas znatno ojačala – dakle dionica ulazi u čvrste ruke. a vi kojima se žuri- vas žalim.

...povijest se ponavlja...


… barem znamo da ispod 700 vjerojatno nećemo …

Hoćemo, hoćemo, i to najkasnije nakon izvješća za 3Q. Tada će i oni polupismeni shvatiti da se dobit ostvarena prošle godine više nikada neće ponoviti. I onda se više nitko (da se poslužim s tvojim rječnikom) neće kurčiti s P/E 10.

Da vidimo , matematika kaže:

Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

cca 150000 dionica u free floatu – ne smije biti ispod 100 milja kuna , dakle ne smije ispod 700 kn
Inaće fondovi moraju van, ne prodaju, dakle vjerojatno je oko 700 dno ( ništa nije sigurno naravno )

Još da ponovimo: squeeze out nije moguč osim ako ADRS ne proda todoriću svoj dio , a to je moguče samo ako ADRS proda duhanski dio, dakle SF

Ovo su činjenice, TISK nemam


cca 150000 dionica u free floatu – ne smije biti ispod 100 milja kuna , dakle ne smije ispod 700 kn

oko 666kn ispada po ovoj računici [huh]

uh baš 666 [bye]


Da vidimo , matematika kaže:

Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

cca 150000 dionica u free floatu – ne smije biti ispod 100 milja kuna , dakle ne smije ispod 700 kn
Inaće fondovi moraju van, ne prodaju, dakle vjerojatno je oko 700 dno ( ništa nije sigurno naravno )

A tko bi trebao braniti cijenu na 700 kn? Fondovi koji su već unutra? Pa zar u tom slučaju free float neće biti sve manji i manji, odnosno cijena po dionici bi trebala biti sve veća kako bi se zadovoljio uvjet od 100M. Izgleda mi kao sizifov posao ili nemoguća misija.

1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 327.310 13,71 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 8.990 0,38 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 6.753 0,28 Skrb. račun
6. FILIPOVIĆ MARIJAN 6.095 0,26 Osnovni račun
7. HPB D.D. 4.112 0,17 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.645 0,15 Skrb. račun
9. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 3.050 0,13 Osnovni račun
10. CARIN IVAN 1.781 0,07 Osnovni račun
Ukupno: 95,15


@vorda

Free float = svi oni s manje od 5% dionica , a pogledaj koliko imaju fondovi od 0,13 do 0,38


Još da ponovimo: squeeze out nije moguč osim ako ADRS ne proda todoriću svoj dio , a to je moguče samo ako ADRS proda duhanski dio, dakle SF

1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun

Mislim da ovo nije dovoljno za squeeze out.

New Report

Close