TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inače da spomenem da je zainteresiranost jako slaba za TISK.
Ukupna prodaja 9X jača od kupnje. [bye]

Nezainteresiranost na ovoj dionici je za mene moram priznat veliko iznenadjenje (kao i posljednja izvjesca) posto su prometi bili puno puno veci kada se trzilo u razinama 1200-1400kn. Ali za mene je ovo jedna od odlicnih dugorocnih investicija pa makar sada ovdje najvise gubim od cijelog portfelja. I to mislim bez ikakvog navlacenja.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

castro*

a tko si ti da ja tebi trebam govoriti zakaj pišem i gdje pišem?
Pa pobogu kaj si zamišljaš tko si?

Ohladi malo.
Ovo je forum, a ne tvoj ured ili stan gdje odlučuješ tko će ući a tko neće.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Dionice Tiska kupio sam ( moje prve dionice ) u desetom mjesecu 2006 godine!
Prodao prošle godine!
Osobno mi se ne sviđa Todorićevo poslovanje što pokazuju i izvješća!
Toliko o Tisku.
Možda uđem kada će biti cijena iz 2006 godine? [thumbsup]


castro*

a tko si ti da ja tebi trebam govoriti zakaj pišem i gdje pišem?
Pa pobogu kaj si zamišljaš tko si?

Ohladi malo.
Ovo je forum, a ne tvoj ured ili stan gdje odlučuješ tko će ući a tko neće.


Tko sam ja? Ja sam dionicar Tiska, eto to sam (za razliku od tebe).Ohladiti nemam od cega posto nisam vruc. A tvoje drukanje prema dole na dionici koju sigurno niti nemas ne samo da nije potrebno nego je i pateticno. Nitko ti nije kriv ukoliko si izasao sa minusom na Tisku pa sada iz pokusaja sacuvanja obraza drukas prema dole. Jer postoji jedan post na ovoj temi koji nije bio druk ili katastroficno predvidanje za ovu dionicu??? Jer si ikada na ovoj temi napisao nesto relevantno ili usko vezano uz poslovanje Tiska? Odgovor znan. Nitko te nije napao nego pokusavam razumijeti ljude koje pisu samo lose stvari o dionicama koje cak niti nemaju u vlasnistvu. Sve je vise ljudi koji se uclanjuju u forume ovoga tipa a niti su dionicari. Jer to do nekog kompleksa ili ne znam cega, zanima me razlog?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Kolega,

prelistajte malo unatrag pa ćete vidjeti moje mišljenje o tisku.
Prvi i osnovno bila je šala, ali priznajte čudno je sve izgledalo oko 11h kada jednostavno nije bilo naloga na kupnji.

Drugo, bio sam dioničar tiska, nisam izašao sa minusom već sa plusom (25%), i biti ću opet dioničar samo treba još malo pasti.

Ja nikada, ali nikada nisam rekao da je ovo šrot od dionice ili tvrtke, ja samo tvrdim da će padati.
p.s. 700 kn će biti moj ulaz.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

vidite i sami da je ovdje, čim netko malo poljulja cijenu, sve puno drukera prema dolje. treba ih ignorirati. njih zanima što će reći delboy i co..ništa. reći će im da kupuju dok je rasprodaja jer ova kriza polako polako se bliži kraju. trebat će vremena da se vratimo na početne pozicije, a kamoli na moj target, ali meni se ne žuri. love imam, nemam nekih većih potreba za kupnju pa prema tome samo preostaje pričekati target koji će se ostvariti kroz nekih 5 godina. a ako je netko uzeo da preko noći zaradi, j…i ga. žalim ga. tolike godine sam u dionicama i zaradio sam priličnu svotu novaca pa si mogu priuštiti čekanje. nekad je čekanje bolje nego kupovina ili prodaja. tisak realno vrijedi trenutno preko 2000 kuna, ali eto, kriza je tu i neka se guštaju ovi lešinari. jedino im dječicu žalim što će se razboljevati tijekom života a sve to zato što će ih bog kazniti jer se guštaju kad drugima loše ide. tada će se pitati..što smo bogu skrivili…ništa, samo ste bili jako jako zločesti. i još nešto – nema vam koristi od gledanja naloga za kupnju i prodaju — samo se bespotrebno nervirate a to je ionako podložno manipulacijama.

...povijest se ponavlja...

HvAla ti dragi delboy!!

@delboy

ako mi tek kroz 5 godina dođemo do 2000Kn…uz stopu inflacije od 5%…..nije to baš neka sreća. Ja se ipak nadam bržem povratu:)

Naprosto je nevjerojatno da što je cijena niža zadnjih mjeseci, sve je jača prodaja. To je u potpunosti suprotno sa zdravom logikom koja nalaže da je rizik bivanja u dionici sve manji kako se cijena dionice smanjuje. Kod nas je to očito obrnuto. No dobro. Ja sam svojih 200 komada kupio na prosjeku od 1100 kuna, ali dinamikom kojom cijena pada te proporcionalnim povećanjem pritiska na prodaji izgleda da bih uskoro po 600 kuna mogao nadokupit još gotovo dvostruku količinu za iste pare. Para sada nemam, ali ću ih imat kroz neko vrijeme i mislim da neću zakasnit. Ne znam je li mi žao ili drago ljudi koji sada pucaju.

I'LL BE BACK

Kolega slažem se s Vama u istoj smo situaciji i isto razmišljamo što se tiće Tiska. Samo je moja ulazna cjena nažalost 100 kn viša…Šmrc [embarass]

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO



@delboy

ako mi tek kroz 5 godina dođemo do 2000Kn…uz stopu inflacije od 5%…..nije to baš neka sreća. Ja se ipak nadam bržem povratu:)

Kolega malo matematike: uz inflaciju od 5% 2000 kn tada će vrijediti kao 1547 kn danas, tako da si još uvijek duplo u plusu ako cijena bude 2000 kn a nije nemoguće da će biti toliko.

godine vrijednost novca
0 2.000,00 kn
1 1.900,00 kn
2 1.805,00 kn
3 1.714,75 kn
4 1.629,01 kn
5 1.547,56 kn

U stvari odgovor bi bio 1567 kn. Metoda diskontiranja.

Anyway, izgleda da ova dionica svakim danom postaje sve dugoročnije ulaganje.

New Report

Close